Przewody Hamulcowe - to jest NIE do kupienia... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
samochód jest po teściu i ma taki przebieg, silnik zawieszenie jest ok.
Tylko blachę od dołu zaczyna żreć ruda. Będzie brunox jakiś podkład farba i może będzie trzymać zobaczymy. Progi i drzwi jak nowe. Wiecie mam matiza 6 lat i blacha od dołu jak nowa. Szkoda że nie dali takiej blaszki do espera to bardzo fajne auto.

[ wiadomość edytowana przez: mweis dnia 2009-05-22 22:19:35 ]
  
 
Cytat:
2009-05-22 21:48:04, mweis pisze:
Dziękuję za odpowiedzi, gościu stwierdził że jednak wymieni. Nie wie po co ale wymieni. Z tym to macie rację jak człowiek zrobi samemu to przynajmniej wie jak zrobił i sie stara a nie wszystko na odp.. Druciarz jeden. Wiem że to ot ale chyba nic się nie stanie jak zmieniłem semisystetyka na ful znaczy z 10w40 (nie wiem co) na 5w40 mobil. Silnik ma 42 kkm.


ot
nie zawsze semisyntetyk to 10w40
i nie zawsze 5w40 to full syntetyk

na nasze wrunki zdecydowanie lepszy sie wydaje 10w50 lub 10w60
korki w miescie
ostra jazda poza miastem
  
 
Najlepiej by mi pasował 5w50 ale gościu od którego biorę olej takiego nie miał. Esoperem to raczej chciałbym po trasie pojeżdzić (jak gaz w końcu zamontuję) od miasta jest matiz.
  
 
Temat dawno nie ruszany więc może ktoś wie jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? Da się gdzieś kupić bez kombinowania/dorabiania?
  
 
Pytałem dzisiaj w motozbycie i nawet tam mają na metry.
  
 
dorobienie tez nie problem
  
 
Cytat:
2010-03-26 15:22:08, pawel12356 pisze:
dorobienie tez nie problem

Masz na to jakiś patent czy tylko w warsztacie?
  
 
musiałbys miec taka zaciskarke-speczrke zeby zaokraglic konce przewodu

w warsztatach to maja i licza za to grosze
  
 
Też przerabiałem wymianę przewodów hamulcowych. Na początku pełen zapału chciałem zrobić to sam. Pojechałem do najbliższego sklepu, przewody dostałem bez problemu (dorabiane miedziane), wróciłem do garażu i jak zawsze przed robotą postanowiłem sprawdzić czy wszystko się zgadza - i niestety się nie zgadzało. Mianowicie zakupione przewody miały niewłaściwe złączki. Skończyło się to zwrotem przewodów do sklepu. Po dalszych poszukiwaniach doszedłem do wniosku że najlepiej i najszybciej będzie zlecenie wymiany przewodów w ASO (Katowice Bogucicka 7). Cała operacja z robocizną, materiałami i płynem hamulcowym kosztowała mnie (było to prawie 2 lata temu) około 200 PLN (tak przynajmniej wynika z faktury). Oczywiście trzeba było jeszcze dwóch wizyt w serwisie żeby wszystkie podzespoły wykazane na fakturze (i zapłacone) znalazły się na swoim miejscu .

Wracają do sedna sprawy: panowie z ASO część przewodów mi dorobili z rurki miedzianej, a część zamontowali oryginalne z metką GM. Na Bogucickiej 7 w Katowicach przy ASO jest też sklep z częściami więc może warto tam zapytać.

[ wiadomość edytowana przez: GalderW dnia 2010-03-26 16:20:34 ]
  
 
Cytat:
2010-03-25 17:35:39, mariusz_u pisze:
Temat dawno nie ruszany więc może ktoś wie jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? Da się gdzieś kupić bez kombinowania/dorabiania?



Na allegro są do kupienia klikk
  
 
Też ostatnio czekała mnie wymiana. Wymiana wraz z kosztem nowych miedzianych przewodów 550zł
  
 
Jak kasa przyjdzie z pitu to i ja biorę się za hamulce. Nie mam przewodów jeszcze i linki ręcznego i strumiennicy Tak, by sprzedać katalizator i po części kasa za części się zwróci
  
 
Tutaj mają parę gratów.
  
 
Cytat:
2010-06-22 06:33:42, robert_or3 pisze:
Tutaj mają parę gratów.



Bardzo dobrze zaopatrzony a przy tym nie drogi sklep. Sam w tamtym tygodniu kupowałem u nich przewody paliwowe, które w Warszawie były praktycznie nie do kupienia. Przewody bardzo dobrej jakości (nalepka GM) dotarły do mnie błyskawicznie. Mają też wszystkie przewody hamulcowe.
  
 
Jak ktoś by z klubu z Grupy Warszawskiej tam jechał to mógłby mi kupić oba ja bym kase oddał Mi nie po drodzę...
  
 
I teraz dopadło nasz antykwariat
Pierdolnął przewód z tyłu nad belką i leje się jak z kranu. Przewód na szczęście do dorobienia. W piątek wymiana sworzni wahacza i nabicie klimy bo też się zesrała.
Auto do wzięcia na jesień za dobrą cenę
  
 
Na niezły warsztat trafiłem.
Za 200 PLN dorobili i wymienili przewód + dodatkowo full profi umyli auto i wysprzątali w środku tak, że można jeść z podłogi.
  
 
Cytat:
2010-06-30 14:35:49, DeeJay pisze:
Na niezły warsztat trafiłem. Za 200 PLN dorobili i wymienili przewód + dodatkowo full profi umyli auto i wysprzątali w środku tak, że można jeść z podłogi.

A gdzież to on się znajdowuje? Mnie niedługo czeka to samo
  
 
U mnie w Toruniu jest 1 sklep w którym jest wszystko jak nie teraz to na jutro "ARPOL"
  
 
Cytat:
2010-06-30 16:24:09, robert_or3 pisze:
A gdzież to on się znajdowuje? Mnie niedługo czeka to samo



Roberto - priv