Kupiłem Peugeota :) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
to ja se kupie jakies autko za 1600 kafla i nie bedzie mozna mi dokuczyc, bo porzadny rower juz mam
  
 
saqul, ważne żeby Tobie jeździło się tym autem dobrze. A reszta nie jest ważna. Taki był Twój wybór i jeśli ciesz CIę to, to jest OK.
Dobrego użytkowania nowego nabytku
  
 
Sami zaczynacie temat skody i sami sie nakrecacie -

Koles ma espero niby zadbane i kupuje szrota za 2.5 kafla ktory jest niby lepszy. Stary to jest 15 lat napierdalania po drogach? 15 lat wysiadania , wsiadania, odpalania, pierdzenia w fotel, palowania auta itd Wiec co tu ma byc lepsze jak wsyztsko jest wytluczone i wyeksplatowane.

A co do blachy ze jest ocynkowana to nic nieznaczy ze ma trwalszy lakier ktory sie nierusuje.

Smieszne jest to ze ktos kupi gorsze gowno niz mial i nieprzyzna sie od tego. Ale taki polak wlasnie jest
  
 
Cytat:
2007-04-30 08:45:02, Bartek1112 pisze:
Sami zaczynacie temat skody i sami sie nakrecacie - Koles ma espero niby zadbane i kupuje szrota za 2.5 kafla ktory jest niby lepszy. Stary to jest 15 lat napierdalania po drogach? 15 lat wysiadania , wsiadania, odpalania, pierdzenia w fotel, palowania auta itd Wiec co tu ma byc lepsze jak wsyztsko jest wytluczone i wyeksplatowane. .............



I tu popieram zdanie Bartka w całej rozciągłości.
Wszystkie auta są dobre jak mają nie więcej niż 5-7 lat i sie kosztownie nie psują. Później każde auto już powoli staje sie większym lub mniejszym gratem, szczególnie na polskich drogach.

Ps. żeby nie było, sam jeżdżę i będę nadal jeździł "gratem".
  
 
Cytat:
2007-04-30 08:45:02, Bartek1112 pisze:
Smieszne jest to ze ktos kupi gorsze gowno niz mial i nieprzyzna sie od tego. Ale taki polak wlasnie jest



Śmieszny to ty jesteś, mam teraz dwa gówna w domu, czy gdzieś pisałem że sprzedałem esperaka? Przeczytaj mój pierwszy post i pierwsze zdanie, gdzie przyznałem że to stary grat i nie pisz farmazonów. Skąd wiesz po co mi to auto, może jestem zbokiem i lubię remontować samochody? a może na budowę, rok czasu i na szrot.
  
 
Cytat:
2007-04-30 10:23:45, saqul pisze:
Śmieszny to ty jesteś, mam teraz dwa gówna w domu, czy gdzieś pisałem że sprzedałem esperaka? Przeczytaj mój pierwszy post i pierwsze zdanie, gdzie przyznałem że to stary grat i nie pisz farmazonów. Skąd wiesz po co mi to auto, może jestem zbokiem i lubię remontować samochody? a może na budowę, rok czasu i na szrot.



Bo piepszysz glupoty piszac ze 15 letni szrot jest lepsyz od prawie polowe mlodszego espero.
Trzeba bylo napisac "kupilem pazdzicha do zakatowania" a nie pisac takie farmazony
  
 
może przesadziłem z tym że dużo lepszy, po prostu auto lepiej się prowadzi dzięki zawieszeniu, wygodnym fotelom i silnikowi. Jeszcze jak by było dobrze wyciszone to było by super. Zapraszam na jazdę próbną, sami się przekonacie.
  
 
Cytat:
2007-04-30 10:34:51, Bartek1112 pisze:
Bo piepszysz glupoty piszac ze 15 letni szrot jest lepsyz od prawie polowe mlodszego espero. Trzeba bylo napisac "kupilem pazdzicha do zakatowania" a nie pisac takie farmazony



Bartek, a dlaczego nie skomentowałes tego:


Cytat:
2007-04-30 00:03:37, kylos pisze:
(...) a do Octavi nie ma nawet co porownywac bo Octavia w wieku 15 lat bedzie jeszcze prawie nowka



  
 
Cytat:
2007-04-30 00:44:59, pyrekcb pisze:
Oj Kylos, zmieniasz zeznania...


ja poprostu mam z autami ze stajni VW najlepsze doswiadczenia czytaj najmilesze najmniej awari i latwy dostep do czesci chcialem sam kupic cos z tej stajni ale ze trafilo sie Espero w dobrym stanie kupilem i jest ok a VW zawsze bedzie dla mnie jednym z najlepszych aut w tym Skoda i Seat tez poprostu tanie czesci i naprawy np ojciec przy 9 letniej Cordobie raz wlozyl za 5 lat uzytkowania 500 zl w czescie teraz po 5 latach a sa to amortyzatory, rozrzad, klocki ham. , okladziny cierne na tyl i tyle tego by bylo w temacie po za tym filtry i oleje i zadnych innych napraw to chyba za czyms przemawia jak dla mnie i zero rdzy a te auta tak jak Skody klepane sa podobnie
  
 
wyluzujmy wszyscy.....kupił to kupił....nieważne że za połowę ceny espero.....niech mu się dobrze jeździ...POZDRAWIAM
  
 
Cytat:
2007-04-30 11:26:46, andrzej197710 pisze:
wyluzujmy wszyscy.....kupił to kupił....nieważne że za połowę ceny espero.....niech mu się dobrze jeździ...POZDRAWIAM



Dobrze mówi! Dać mu wódki!
  
 
Dżizus... ludzie.
Poczytałem sobie poszczególne wypowiedzi w tym wątku i muszę powiedzieć, że chyba część z Was ma zły dzień.

Jestem zdania, że to forum jest po to by wymieniać myśli i opinie. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania, jednak tego typu wypowiedzi brzmią najlepiej wówczas, gdy nie obrażają drugiej osoby.

O ile bez echa reaguję na wypowiedzi w stylu "... kupiłeś gówno ...", gdyż jest to prywatna opinia osoby wypowiadającej się, o tyle używanie określeń "... polak już tak ma ..." akurat w moim przypadku działa jak przysłowiowa płachta na byka.

Tak się składa, że na bieżąco zmuszony jestem walczyć ze stereotypem "polaczka" z którym spotykam się niemalże non stop gdy przebywam w innych krajach, gdzie studiuję lub pracuję. W szczególności dotyczy to państw z zakorzenioną kulturą germańską, choć nie jest to zasada.

Pozdrawiam - SpeedR
  
 
Cytat:
2007-04-30 14:03:19, SpeedR pisze:
...zmuszony jestem walczyć ze stereotypem "polaczka" z którym spotykam się niemalże non stop gdy przebywam w innych krajach...



Nie walcz z tym. To nie stereotyp. To fakt. Rozejrzyj się dookoła. czy mądry naród wybrałby tak głupi rząd? Albo inny przykład: samochody... po naszych drogach jeżdżą głownie trupy ale za to kierowców i znawców mamy zarąbistych i tak:
żadnych samochodów na F się nie kupuje (czyli fordów, fiatów i francuskich)... koreańskie badziewne... tylko japończyki i niemieckie to cuda techniki... Na świecie taka różnorodnosćmotoryzacji a w naszym grajdole tylko trzy uznane marki BMW, VW i Toyota... I to wszystkow kraju, gdzie nigdy porządnego samochodu nie wyprodukowano...

Kupił chłopak co chciał i dobrze zrobił... osobiście też bym wolał peugeota niż espero tylko mnei stać nie było...
  
 
Cytat:
2007-04-30 14:46:41, lothaar pisze:
czy mądry naród wybrałby tak głupi rząd?



"Mądry narodzie" - w wyborach nie wybiera się rządu...
  
 
Cytat:
2007-04-30 14:53:39, pyrekcb pisze:
"Mądry narodzie" - w wyborach nie wybiera się rządu...



faktycznie nei wybiera się... wybiera się za to sejm i senat który spośród samych siebie (najcześciej) wybiera rząd... a że sejm i sentat to władza ustawodawcza (a rząd jedynie wykonawcza) to poniekąd wybieramy i rząd .. .co głupi sejm uchwali to głupi rząd wprowadzi... np. obowiązek posiadania gaśnicy w samochodzie... kóra ogniska nie ugasisz a co mowić samochodu...
  
 
Jak pewnie zauwazyłes, praktycznie co wybory zmienia się opcja polityczna w Polsce.
Nie wiem, jaką Ty prezentujesz opcję, ale idąc Twoim tokiem rozumowania, któryś raz nie-głupi naród wybrał tę prawidłową (Twoją) opcję...
  
 
A ja mam 15 letnie volvo, po za eksploatacyjnymi fantami (swiece i klocki do wymiany, oraz gumki stabilizatora) nic sie nie dzieje. Rdza w dwochmeijscach (kolo dodatkowej anteny i kolo wlewu po bylym lpg), szczerze mowiac nie uwazam zeby to bylo gowniane auto, mimo ze ma 15lat.
  
 
Cytat:
2007-04-30 15:23:17, pyrekcb pisze:
Jak pewnie zauwazyłes, praktycznie co wybory zmienia się opcja polityczna w Polsce. Nie wiem, jaką Ty prezentujesz opcję, ale idąc Twoim tokiem rozumowania, któryś raz nie-głupi naród wybrał tę prawidłową (Twoją) opcję...



jestem Monarchistą... moja opcja byąl dawno temu ale przyszło liberum veto i wszysko diabli wzięli ...
  
 
Cytat:
2007-04-30 15:31:20, maskekk pisze:
A ja mam 15 letnie volvo, po za eksploatacyjnymi fantami (swiece i klocki do wymiany, oraz gumki stabilizatora) nic sie nie dzieje. Rdza w dwochmeijscach (kolo dodatkowej anteny i kolo wlewu po bylym lpg), szczerze mowiac nie uwazam zeby to bylo gowniane auto, mimo ze ma 15lat.



I słusznie uważasz... popatrzmy na polska motoryzację historycznie... po wojnie po naszych drogach jeździły pojazdy z demobilu... głownie niemieckie no i oczywiście rosyjskie i wyroby samochodo podobne zwane polską myślą motoryzacyjną... ruskie się psuło niemieckie mniej.. dlatego teraz przekonanie w narodzie ,że co nie jest niemieckie jest do d... no oprócz japońskich oczywiście... a japońskie to tez już mit... prawda była 10 lat temu... w Polsce jak nie masz BMW albo Golfa to jesteś nikt I nieważne ze te golfy nieraz mają po 15 lat... grunt że niemieckie są
  
 
Cytat:
2007-04-29 22:52:10, saqul pisze:
Wiedziałem że się zacznie , malowany na pewno nie był, po porostu te peugeoty mają dobrą i obustronnie ocynkowaną blachę + dobry lakier , z tym mercedesem chodziło mi tylko o zawieszenie i wygodnie fotele, a poza tym czy ja gdzieś pisałem że on jest zadbany?? Moje espero jest w bardzo dobrym stanie poza blachą.




ha a ja mam w espero wygodniejsze fotele niż w mesiu.... i co???

Co do zawieszenia... to fakt espero przy MB to taczka.... poka fotki tego Twojego cuda

pozdro