Fotorelacja - oklejanie szyb (bok tył )

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich !! ( moj pierwszy pościk ) no to jedziemy.....

Rada jak okleić szybe boczną tylną bez jej wyciągania.

1. Demontujemy wszystko łącznie z tapicerką.


2. Demontujemy ten czarny plasticzek trójkątny ( tylko od środka drzwi ). Wyciągamy uszczelkę szyby i tą dolną też ( od środka drzwi, ta na której trzyma się tapicerka ).

3.Opuszczamy lekko szybę, pryskamy płynem do szyb szybę i folię. Przykładamy ( w folii ochronnej ) folię do szyby i wycinamy jej obrys. Jest troche ciasno ale można sobie poradzić .


4. Zamykamy szybę i wycinamy dalej, nie zapominając o pozostawieniu naddatku, którego wciśniemy głębiej niż uszczelka dolna.


5. Ściągamy folię ochronną i oklejamy w kolejności jak wycinaliśmy czyli pokolei pkt.3 a następnie pkt.4.

6. Efekt końcowy. ( fotka z drzwi z drugiej strony ).


7. Rady:
- wypić litry ziułek uspokajających
- w miare możliwości zostawić folię na szybie do wyschnięcia.
Ja zaszybko chciałem założyć uszczelki i po zamknięciu szyby na samym jej końcu podwineła mi sie i w tym miejscu juz się nie trzyma.
- przy wkładaniu uszczelki można nabawić się ciężkiej ku###y dlatego mocno ją spryskajcie płynem do szyb zeby miała poślizg i będzie git, chyba że trafi na taką blaszkę, którą ma minąć bokiem, ale jak się na nią nadzieje to kaplica. Dołem dziurą w drzwiach można poomacku dostać sie pod szybe ręką i nakierować uszczelkę ( żadna przyjemność ).

8. Mam nadzieję że komuś się to przyda. W razie pytan pisać.

POWODZENIA.

  
 
gratki i dzięki za info.
Czyli kleiłeś szybę na"mokro"?
  
 
2 płyny do szyb mi poszły tylko i wyłącznie na mokro, jak przesycha popsikaj aż wszystko poustawiasz
  
 
płyn taki zwykły? AJAX albo cuś?
  
 
kiedyś kleiłem duuuże formaty trzeba odtłuścić szybkę będzie się trzymać mocniej, można do wody dodać jakiegoś detergentu szampon łyżeczka na 1l
wyciskać wodę gladką packą są takie do folii i najlepiej zawinąć bez zagięć szmatką, unikać prostopadłych do foli szyby naciskó tylko pod ostrym kątem
sam nie lubię takich szyb, ale robota zrobiona ok
na rękach tez jest tłuszcz pot nie dotykać do kleju bo się juz nie przylepi


[ wiadomość edytowana przez: Blured dnia 2008-03-21 11:23:32 ]

[ wiadomość edytowana przez: Blured dnia 2008-03-21 11:24:13 ]
  
 
ja w kwietniu/maju wrzucę fotorelację jak przyciemniać tylnią szybę w kombiaku. Duuużo więcje rzeźbienia ale do wykonania wszystko
  
 
A tak trochę OT:
Czy te folie-lustra weneckie, da się podświetlić od spodu (np od wnętrza auta) np LEDem, i będzie coś widać? Chodzi, mi o to, czy przepuszcza w tą stronę światło?
  
 
Cytat:
2008-03-21 12:05:40, _KanaR_ pisze:
ja w kwietniu/maju wrzucę fotorelację jak przyciemniać tylnią szybę w kombiaku. Duuużo więcje rzeźbienia ale do wykonania wszystko

W kombiaku chyba jest tylko w jedna strone profilowana szyba czy tak jak hatchbacku, ze gora dol i lewo prawo?
  
 
Ja wycinam folie zawsze na wierzchniej stronie szyby(lewa folie na prawej szybie i odwrotnie. Naddatek zostawiam tylko u dolu by uszczelka nie zachaczala przy opuszczaniu,a gore i boki robie tak "do uszczelek" . Urzywam zwyklej wody z odrobina plynu do mycia naczyn. Daje dobry poslizg


[ wiadomość edytowana przez: Seba dnia 2008-03-21 19:38:21 ]
  
 
Dodam tylko że niebardzo uszczęśliwiwił mnie efekt folii na szybach a jest to związane z tym że zawcześnie włożyłem uszczelki ale jak sie poczeka z tym do wyschnięcia folii na szybie to będzie GIT, bo tak sie zadziera na uszczelce po zamknięciu. Hmmm może teraz kropelka pomoże mój Boże hehe Jak sie ciepło zrobi to może jeszcze raz okleje.

Tylna szyba z klapy to jest wyzwanie ale już się za nią nie biore drugi raz, tak jak jest to jest dobrze.
  
 
Cytat:
2008-03-21 20:14:02, Robson81 pisze:
Dodam tylko że niebardzo uszczęśliwiwił mnie efekt folii na szybach a jest to związane z tym że zawcześnie włożyłem uszczelki ale jak sie poczeka z tym do wyschnięcia folii na szybie to będzie GIT, bo tak sie zadziera na uszczelce po zamknięciu. Hmmm może teraz kropelka pomoże mój Boże hehe Jak sie ciepło zrobi to może jeszcze raz okleje. Tylna szyba z klapy to jest wyzwanie ale już się za nią nie biore drugi raz, tak jak jest to jest dobrze.

A folia wchodzi pod uszczelke?
  
 
Jak zamkniesz okno to oklejona szyba wchodzi w uszczelke. No chyba tak jest wszedzie. Narazie to łapki powykręcam temu co mi okna z tyłu pootwiera hehe Jak sie cieplej zrobi to pomyslę nad tym.
  
 
zdejmij korbki i bedziesz spokojnie jezdził - 2minuty roboty
  
 
Cytat:
2008-03-21 20:25:51, Kacper85 pisze:
zdejmij korbki i bedziesz spokojnie jezdził - 2minuty roboty


hehe myślałem juz nad tym ale to ostateczność
  
 
a ja za mala oplata wymienie sie z kims na ciemne szybki - nie trzeba sie bawic w oklejanie
  
 
a moze macie ktos dostep do jakiejś lepszej jakosci folii?? bo z tego szajsu na allegro to mozna sobie przyciemnic szyby w maluchu bo tam sa proste jak stół... a ja mam szyby zakrecone i wypukle jednoczesnie... a z tym nie idzie tak latwo jak z waszymi szybkami:]
  
 
Cytat:
2008-03-21 20:46:31, pytlar pisze:
a moze macie ktos dostep do jakiejś lepszej jakosci folii?? bo z tego szajsu na allegro to mozna sobie przyciemnic szyby w maluchu bo tam sa proste jak stół... a ja mam szyby zakrecone i wypukle jednoczesnie... a z tym nie idzie tak latwo jak z waszymi szybkami:]

Kazda folia jest prosta jak stol, folie sie modeluje opalarka na przyklad.
  
 
mi kleil facchowiec i folie mial w rolkach za cale autko zaplacilem 200pln - chyba nie warto samemu kombinowac
  
 
Cytat:
2008-03-21 20:47:47, mefis22 pisze:
Kazda folia jest prosta jak stol, folie sie modeluje opalarka na przyklad.



mi chodzi ze szyby sa proste jak stol i wtedy nie problem okleic!!:] a te folie z allegro nie sa za bardzo termokurczliwe... niestety zuzylem juz kilka rolek tej folii i wiem do czego sie nadaje a do czego nie..
  
 
no tylna szybke w moim aucie fachowiec robil moment i nie ma ani jednego zagiecia - poprostu rewelacja i bez opalarek suszarek czy innych gadzetow - dobra folia to podstawa