Carina + gaz ,,, Jakie opinie ?? i inne pytanka;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hejka, jako ze ceny benzyny bolą, a gaz staniał i to bardzo zaczynam miec zagadke czy nie zagazowac zwojego auta
tyle ze boje sie bo silnik jest idelany , suchy itd, wszytko chodzi rewelacyjnie, nie ma zadych wyciekow, ma 193 tysiace ( faktyczne ) i obawiam sie ze po wstawieniu gazu moze cos sie popsuc z tymi "bezawarjnymi objawami"
Moz ektos z Was ma 1,8 4AFE ( chyba taki symbol - pisze z pamieci ) no ale LB 107KM
Jakie macie spalanie na gazie i jak sprawuje sie silnik bo wszelka wiesc gminna niesie ze Japończyki nie lubia gazu.
Auto pali mi teraz strasznie dziwnie, bo tarsa z załdowaym autem ( 3 osoby + bagaznik ) wyszło 6.2l/100 a w miescie jakbym nie jezdził ( spokojnie czy ostro ) jest 10/100
i jelsi tu juz sie rozpisałem to kolejne pytanko bo ostatnio dowiedziałem sie o siwece do TOyki i cena zwaliła mnie z nóg - 200zł za komplet bo sa jkaies platynowe, a moze spalanie ma zwiazek ze swiecami i stad moje pytanie, mozna wstawic jakies zwykłe? nie platyowe ? i jelsi ktos tak zrobił to jaki efekt ?

no a tak wogole to ile pala wasze toyki w miescie i na trasie bo juz chwilami miałem słabosci zebypozbycsie auta ale zal mi go bardzo i zaczynam kombinowac w czym przyczyna spalania, jak ja kupiłem to facet mowił ze pali w miescie 8 - nie wierzyłem mu , ale fakt, jezdziłem sam i wychodziło miasto 8 trasa 6 , a teraz jest 10 i nic mniej pomozcie braci Toyotowa
  
 
platyny BGK

ja mam takie
klik

i nie ma ani nie było z nimi problemów
  
 
W kwestji silnika jak 1.8 to 7A-FE, jak 4A-FE to 1,6. Ja mam 1,6 107 KM z wtryskiem gazu BRC i tylko wtrysk do tego silnika polecam. Auto spala od 7,5 do max 9. Instalować gaz musi naprawdę dobry warsztat bo później będą kłopoty. Najlepiej jak już robili toyoty.

Co do świec to jak wyjechane to może więcej palić. Producent przewiduje do tego modelu tylko świece platynowe. Niektóży do tego silnika zakładają NGK BKR6EYA przeznaczone do zwykłego 1,6 (bez leanburn) i zwiększają przerwę do 1,1-1,2 albo kupują te świece z fabryczną przerwą 1,1 od silnika 2.0 czyli BKR6EYA-11.

link do ngk:

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=pkwzuendkerzen&lmf=TOYOTA&h=TOYOTA&m=Carina+E



Ja śmigam na platynowych.
  
 
Silnik 2.0 plus gaz druga generacja ,czyli ze zwężką i opinia moja jest taka ,ze jestem niezadowolony,bo można by doregulowywac ją bez końca , teraz jeźdze na benzynie z wyjętą zwęzką i jest super.

Przy w miare dynamicznej jeździe w mieście spali benzyny tyle co twoja 1.8,a na trasie przy ekonomicznej jeździe na zielonej lampce econo ,to pali mi 6.3 l/100km., To są fakty,przebieg mam 206 tyś.km od nowości w jednych praktycznie rękach i jestem maniakiem tego autka.
  
 
Platyny starczaja na 100 tys i oplaca sie je zalozyc,zreszta takie przewiduje producent .Zapytaj w serwisie bo teraz jest jakas promocja na irydowe.
Swiece i stan sondy LB ma zasadniczy wplyw na spalanie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
hmm no oki zaczne od swiec , zobacze w jakim sa stanie i jaka maja przerwe itd
a powiedzcie mi ile spalaja wasze auta ?? miasto i trasa ?? bo chyba 10 w miescie to duzo