Jakie 6x9 polecacie do 150zł + Carpower 12cm na przód ;-((

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam chce wrzucić cos do siebie do auta. Mam skromy budżet planuje radio:
Kenwood
Sony
lub coś innego maks do 400zł (czekam na propozycje)

A teraz głośniki do tyłu nie mam zdania, Tuby nie bede wrzucał (moja małżowinka mi na to nie pozwoli) chce jakieś 6x9 myślałem o boschmanach ale podobno lipa

natomiast do przodu jeden fachowiec chce mi wcisnąć :
Carpower
a ja bardziej chciałbymcos takiego :phonocar
słuchałem jak grają te carpowery i całkiem nieźle.

Sorki wszystkich ze zawracam głowe ale grzebałem w forum tydzien czasu i nic dalej nie czaje z tego. wszyscy proponuje jakies drogie zestawy a u mnie kasy niet.

dzieki za odpowiedzi
  
 
Ja mam Blaupunkty 6x9. Nie jest źle, ale rewelacji też nie ma.
  
 
na przod - KLIK
Elips nie kupuj.
Radio- polecam tego kenwooda da sie sluchac
  
 
a czy ja je wsadze w te fabryczne dziury bez wiekszego kombinowania??
(wieksze kombinowanie = podkladka z MDFu czy inne przeróbki)
  
 
PODOBNO mozna jakosc te plastiki tak wyciac sie ze 13stki zmieszcza. Ja polecam montaz na MDFie (to groszowa sprawa) + wygluszenie drzwi.
Pozdro
Kamyk
  
 
Jeśli chodzi o głośniki 6x9 to polecam Helix Blue 69. Duży magnes, polipropylenowa membrana i z tego co pamiętam gumowe zawieszenie. Ładny, miękki bas, troszkę słabsza góra, przystępna cena koło 160 zł. Bardzo dobry głośnik do zamontowania w tylną półkę.
  
 
Cytat:
2007-04-03 01:14:32, Styko pisze:
Bardzo dobry głośnik do zamontowania w tylną półkę.



Głośnik może i dobry ale montowanie w półkę to na pewno już nie jest dobre
  
 
no niby wiem ze na pułkę to lipa montować głośniki, ale ja nie mam
A) kasy zeby kupowac wzmaka i tube
B) serca żeby kroić drzwi z tyłu i tam ładować
i tyle stąd półśrodek 6x9 z tyłu

chyba że ty kruchy masz jakiś pomysł
  
 
Napiszcie jeszcze co sądzicie o tym zestawie Helix MK Blue MK 52 co kolega gdzieś tam niżej zaproonowal czy jest sens ładować sie w taki zestwa czy zostac przy tych 12cm carpowerach.
  
 
Jest bardzo duzy sens
  
 
A dlaczego nie w półkę?? Podajcie jakieś za i przeciw. Jak ktoś nie chce montować wzmacniacza i tuby lub skrzyni, a chce trochę basu to jedyne wyjście. Ja mam zamontowane 6x9 w półkę i gra nieżle. Przyznam sie jednak, że to nie jest seryjna półka, tylko wykonana z płyty o grubości około 2 cm i obita materiałem.
  
 
A może ktoś chce się zamienić

Półka z otworami na 6x9 w zamian za całą półkę

Jeśli tak, to proszę o PW
  
 
ja mogę sie zamienić na półkę z otworami na 13 cm hehehe, jakbyś reflektował to daj znać, )

pozdrowionka
  
 
Cytat:
2007-04-03 22:38:16, Styko pisze:
A dlaczego nie w półkę??



Zrób mały test weź kolumnę głośnikową - posłuchaj jak gra.
Potem wyjmij głośnik i przymocuj do kartonu.
Jak nie usłyszysz różnicy - montuj w półkę.
Jak usłyszysz to zrozumiesz o co mi chodzi.
  
 
Nie mówię że nie ma różnicy. Wiadomo że skrzynia czy tuba zagra lepiej. Chodzi przede wszystkim o sprężanie powietrza w skrzyni i jej odpowiednią objętość w stosunku do średnicy głośnika. Te proporcje nie będą zachowane w bagażniku. Ale za 150 zł nie złożysz takiego zestawu, a tutaj chyba o tym rozmawiamy??
  
 
Cytat:
2007-04-03 23:26:16, Styko pisze:
Ale za 150 zł nie złożysz takiego zestawu, a tutaj chyba o tym rozmawiamy??


No to o ile zaklad idzie?
  
 
Dobra. Mowilem o zakupach w sklepie
  
 
Żeby nie zaśmiecać forum i nie zakladac podobnego napisze tutaj o swoim problemie poniewaz jest podobny. Mam nadzieje ze autor nie bedzie mial za zle

Więc po kolej:


radio już jest Clarion DXZ68RMP

głośniki na przodie do wymiany cena do 150 zł
głośniki na tył jeszcze graja ale niedługo równiez do wymiany i tutaj kwota przedial 100 - 150 zł i tutaj moje pytanko co polecacie oczywiscie zeby przod i tyl ze soba wspolgral (wiem ze nie bedzie to rewelacja ale chodzi mi zeby jako tako to gralo)

na przod 13 nie wieksze a na tyl 6x9



dziekuje z gory za porady i pozdrawiam
  
 
mesjaszz85 - polecam Helixy. Za te 150zl na tyl kup sobie wzmaka i pogon te glosniki na wzmaku i bedzie 10000x lepiej niz jakbys to gonil samym radiem.
P.S Git radio.
Pozdro
Kamyk
  
 
Czyli na przód i na tył helixy powiadasz

Na przód więc zapewne pojdzie taki zestaw jak nizej ktoś w poscie podawal czyli 13 + zwrotnice + tw...

A co do tyłu narazie zostaja stare choc zapewne podkusi mnie zeby je wymienic, mowisz o wzmacniaczu owszem ale pierw kupie glosniki a za jakis tam czas jak uzbieram pojdzie dopiero wzmacniacz jezeli cos. I tutaj moje pytanie czy tez zastosowac helixy 6x9.


pozdrawiam