Zaparowane szyby w carinie e

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
cześć mam problem z szybami często przy niewielkich opadach deszczy mam zaparowaną przednią szybe pomaga tylko włączenie kilmy bez niej zaraz parują z powrotem proszę o radę
  
 
Spróbuj najpierw porządnie wysuszyć auto w środku. Teraz jest dobra pogoda na taką robotę.
  
 
raczej nie zdarzyło się nic takiego aby do środka dostała się woda i przez to parowało
  
 
BabciaEwa dobrze radzi ... Poszukaj moze jakichś przecieków...
Swoją drogę temat juz był wiele razy wałkowany... Użyj opcji "szukaj"...

Pozdrawiam
  
 
Galawa,
Woda niekonicznie musi się lać do środka. Wystarczy, że przez jakiś czas wsiadasz do auta w mokrych ciuchach, coś zawsze naniesiesz na butach, a poza tym chyba żadne auto nie jest super-szczelne i zawsze tochę wilgoci do środka najdzie.
Powodzenia
  
 
W pierwszej kolejności umyj dokładnie przednią szybę. Poważnie. Następnie upewnij się czy włącza Ci się nadmuch powietrza z zewnątrz. Później sprawdź jeszcze filtr przeciwpyłkowy. I ustawiaj nadmuch tylko na szybę.
Pozdro.
  
 
W sumie to chyba normalne że jak spadnie deszcz to szyby zaczynają ostro parować - w tej sytuacji chyba najlepiej zrobić tak jak napisał perzan. U mnie po włączeniu klimy co prawda wszelka para szybko znika ale po jej zgaszeniu rownie szybko pojawia się w zwiększonej ilości....
  
 
są też takie specjalne preparaty przeciw parowaniu szyb - nie wiem czy to działa ale można spróbować jak już nic nie pomoże.
  
 
poprzednicy maą rację i koniecznie upewnij się czy przełącznik wlot,u wewnętrzny/zawnętrzny działa,no i oczywiście ma być ustawiony na zewnętrzny.

pozdrowienia i powodzenia
  
 
ostatnio smigam corollka z 2000 roku. tez dziwilo mnie to, dlaczego to auto tak cholernie paruje podczas deszczu. Przyczyna jest prosta -

1. Piasek w tapicerce
2. Bardzo szczelne wnetrze, ze wzgledu na klime

To wystarczy, abys przezywal meki w czasie podrozy.

otworz obieg powietrza zeby lecialo swieze z zewnatrz i odkurz dokladnie auto , oraz wysusz. U mnie pomoglo
  
 
ja ze swoich doświadczeń mogę stwierdzić że glównym winowajcą praujących szyb jest ... SYF!!! Jak się ma w autku czyściutko, zero kurzu i piasku w dywanikach to jest o niebo lepiej. Drobiny piasku mają właściwości higroskopijne i nie trzeba wcale aby do środka nalać wiadro wody aby sie nasączyły - wystarczy nachuchać trochę i problem gotowy. Więc rozwiązanie:
1. Odkurzacz.
2. Wysuszyć wnętrze na słońcu z otwartymi oknami.
3. Nawiew na szybę
A jak zacznie parować to można się ratować tradycyjnie uchyleniem okna odrobine na minutkę

misiekII:
el_comendanto Wysłany: 2005-08-02 01:58:29
broker2004 ___Wysłany: 2007-05-08 12:34:36


[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2007-05-09 22:26:00 ]