Carina E - elektryczne szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam pytanko Mianowicie chodzi o przełożenie podnośnika elektrycznej szyby z drzwi tylnych na drzwi przednie(od strony kierowcy). Lato idzie a mi szybka nie działa natomiast zauważyłem że podnosniki do szyb tylnych można kupić za grosze natomiast do szyby od kierowcy kosztują nawet 3 razy tyle no i stąd prosta kombinacja - jeżeli wogóle to jest mozliwe
Dodam że chodzi o Carinke E z 92r.

Pozdrawiam i dziekuje za eweentualne rady!

P.S. Chyba że ktoś z drogich klubowiczów ma do sprzedania podnośnik do tejże szybki za rozsądne pieniądze - niestety finanse mnie znacznie ograniczają
  
 
Cytat:
2007-05-03 14:47:55, marky83 pisze:
Chyba że ktoś z drogich klubowiczów ma do sprzedania podnośnik do tejże szybki za rozsądne pieniądze - niestety finanse mnie znacznie ograniczają



Pisz do kolego Sterciu

bo nie wydaje mi sie aby tył pasował na przód
  
 
podnosnika nie przelozysz,predzej silniczek...a co padlo linka czy po prostu nie kreci silniczek

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Podnośnik tylny jest krótszy od przedniego , jedynie tylko silnik
  
 
podczepię się do tematu. nie działają mi 3 szyby. Działa tylko ta od kierowcy. Czy to bezpiecznik? Który? gdzie go szukać? będę wdzieczny za pomoc.
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-05-07 12:21:54, gr1oszek pisze:
podczepię się do tematu. nie działają mi 3 szyby. Działa tylko ta od kierowcy. Czy to bezpiecznik? Który? gdzie go szukać? będę wdzieczny za pomoc. pozdrawiam



o może wciśnięta blokada szyb
są takie same objawy
  
 
ot ja durny
na pewno, bo dzień wczesniej czyściłem tapicerkę i wycierałem szmatką przyciski, więc pewnie przez przypadek wcisnąłem. Później pójde na parking sprawdzę ale to na pewno będzie to.
pozdrawiam
  
 
dokłądnie zalezy co Ci padło w starym podnosniku ?? jak silniczek to przełozysz bez problemu i wsumie nic poza tym
  
 
marky, jezeli to silniczek, to mozemy sie dogadac, bo lezy u mnie w garazu mechanizm z urwana linka z prawych przednich drzwi.
pozdro
  
 
Cytat:
2007-05-07 14:39:31, gr1oszek pisze:
ot ja durny na pewno, bo dzień wczesniej czyściłem tapicerkę i wycierałem szmatką przyciski, więc pewnie przez przypadek wcisnąłem. Później pójde na parking sprawdzę ale to na pewno będzie to. pozdrawiam


To pech musisz teraz jeszcze raz przetrzec szmatka i bedzie ok

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki za rady, jak tylko będe miał chwile czasu to rozbiore tapicerke i dokładnie go sobie obejrze. Jeżeli to faktycznie tylko silniczek to widze że nie będzie większego problemu. Pozdrawiam!
  
 
Jak cos o szybie to i ja się podłaczam
Mam elektryke i prawa przednia doprowadza mnie do furii. Czasami się zamknie dobrze ( raz na 10) a czasami niby sie zamknie ale świst niesamowity - przycina uszczelke. Ostatnio sie nagimnastykowalem ostro żeby to zamknąć szczelnie - do tego stopnia że zablokowałem szyby tym guzikiem żeby ludki ktorych wożę nie otwierały! Ta szyba ma jakiś duzy luz podczas otwierania (w kierunku przód tył). Teraz pytanie. Czy jak to rozbiore to można jakoś regulowac te prowadnice czy coś? Likwidował ktoś tą przypadłość?
  
 
Cytat:
2007-05-08 23:59:33, broker2004 pisze:
[...] Teraz pytanie. Czy jak to rozbiore to można jakoś regulowac te prowadnice czy coś? Likwidował ktoś tą przypadłość?



Prowadnicę można w niewielkim stopniu regulować na boki, ale to prawie żadna regulacja.
Może Ci się ułamał ząb trzymający sanki na prowadnicy ? Niestety to plastik
W najgorszym wypadku kup taką samą prowadnicę na korbę i sanki można przełożyć. Trochę zabawy z tym jest, bo linka jest dość ciasno spasowana, ale da się
Pozdro.
  
 
Jeżeli przy zamykaniu coś skrzypi to też może to być prująca się linka.U mnie nie domykała okna. Znalazłem magika, który wymienił mi samą linkę. Jeżdżę już rok i szybka chodzi jak nowa.
  
 
Dzięki za porady, teraz je zastosuje w praktyce bo wczoraj nabroiłem.. Znowu mi swiszczało wiec uchyliłem ja do konca i.. przy zamykaniu cos chrupneło i szyba opadła Silniczek chodzi ale szyba nie ma z nim zadnego polaczenia. Chyba linka. Ale sie w nocy naupychalem papierkow zeby to zamknac jakos i pokonac rowna jak stol E7 z plonska do wawy;/ Gdzie znajde takie czesci w wawie ktos wie?
  
 
Cześć.
Samej linki nie kupisz. W serwisie sprzedają tylko komplety (coś koło 1200 pln). Jak już wcześniej pisałem znalazłem gościa, który dorobił mi linkę (za 120 pln) Odradzam szukania po szrotach bo silnik kupisz może dobry, ale linka i tak już będzie stara.
Myślę że w stolicy są mechanicy precyzyjni, którzy coś ci poradzą.

Pozdrawiam.

Aha! Papierki zastąp patyczkami są bardziej pewne (sprawdziłem).
  
 
bez przesady. Cały mechanizm szyby można na allegro kupić za 40-50 zł. Wolałbym kupić taki, wymienić i mieć sprawę z bani w ciągu 2 dni(w zależności od czasu dotarcia przesyłki) niż bawić się w jakies dorabianie linek.
  
 
No wlasnie jestem po operacji rozbierania drzwi...
Tak jak myslalem: z 1 linki powstały 2:/ Papierki wywaliłem, , miałem juz tam kołek jakiś wstawić bo linka sie pokiełbasiła na szpulce. Ale udało mi się ja wyciagnac, skrocić o poszarpane częśći i silnik zaczał jakoś ja nawijac, tym sposobem zamknalem szybe szczelnie (całość operacji dkonana pod blokiem mająć do dyspozycji śrubokręt tylko). Zablokowałem, zlozylem i teraz bede szukal linki na wzór jakiejs, chyba przyjdzie mi dorobić taką, mysle ze linka od gazu od jakiegos motocykla powinna zalatwic sprawe... Na allegro sa takie mechanizmy ale drzwi tylnich za 50 zeta. Wyslalem maile do kilku kolesi ktorzy maja cariny na czesci i wszyscy zgodnie odpisuja ze 150 zeta za używke!!! Tak to napewno sie nie dam, narazie mam klime wiec mam to gdzies Tylko ze wybieram sie w wakacje do UK a tam z racji ruchu lewostronnego szyba prawa otwierana bedzie mi potrzebna wiec bede kombinowal przed wyjazdem.
A ogólnie to cała ta prowadnica to jest ustrojstwo dla mnie i tyle. Próbowałem sprawdzić ten ząb ale jakoś bez rozbierania wszystkiego to tam za dużo nie widziałem.

[ wiadomość edytowana przez: broker2004 dnia 2007-05-20 19:10:12 ]
  
 
o kurczę, rzeczywiście te podnośniki tyle kosztują... a wydawało mi się, ze jesienią taniej kupiłem. Może mi sie pomyliło.
  
 
Cytat:
2007-05-20 15:06:30, gr1oszek pisze:
bez przesady. Cały mechanizm szyby można na allegro kupić za 40-50 zł. Wolałbym kupić taki, wymienić i mieć sprawę z bani w ciągu 2 dni(w zależności od czasu dotarcia przesyłki) niż bawić się w jakies dorabianie linek.



Może dorabianie linki jest bezsensu, ale i tak ja będę bronił swojego.

Jaką masz pewność kolego gr1oszek, że linka która jest w używanym podnośniku jest w dobrym stanie. Wydasz 150 zeta za coś nie do końca pewnego. Ja tę linkę robiłem 2 lata temu i nie mam problemów (szyba zbiera się jak w nowej avensis).

Problem z dopasowaniem linki jest taki, że ma ona dwa zakończenia i musi mieć konkretny wymiar.Dlatego radzę poszukać kogoś kto się na tym zna.

Jeśli ktoś ma lepsze rozwiązanie tego problemu, niż ładowanie staroci do auta to chętnie poczytam(mam jeszcze trzy szyby i kto wie...)

pozdrawiam.