Problem z wstecznym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam problem z wstecznym w moim DF-ie.niemoge go wrzucic wszystkie biegi wskakuja bezproblemowo a wsteczny mi nawalilostatnio jakies pare dni temu wskakiwal niezakazdym razem a dzis chce wrzucic i nic,probowalem z pol godziny i bez efektow.Pomozcie chlopaki
  
 
A jakia to skrzynia,drażek prosty czy skośny?
W tych z prostym często padał ten wodzik od drazka do skrzyni np przy jakimś uderzeniu.Mgliscie pamiętam,ze miałem to w swoim DF zamiast zawleczki był tam jakiś gwózdz wsadzony i wstecznego niet.Tak mi się przynajmniej teraz wydaje to było gdzieś 7 lat temu.
  
 
Przedewszystkim jaka masz skrzynie??4 czy 5?? jesli 5 to nie wymieniales moze ostatnio stycznika od wstecznego?? i czy nie zalozyles moze stycznika od skrzyni 4?? bo jesli tak..to nic dziwnego ze wsteczny nie wskakuje....bo styczniki wkladane z skrzyni 4 wkladane do skrzyni 5 blokuja wrzucanie wstecznego..ale nie wiem czy to akurat jest Twoj problem..pozdrawiam Mariusz
  
 
Jest to skrzynia 4 biegowa z drązkiem prostym.
  
 
naprawde nikt nie wie co to moze byc dzis znajomy mowil mi ze to moga byc te tulejki teflonowe te co sa pod drązkiem pomozcie wkurza mnie juz jazda bez wstecznego.
  
 
Jak jest z prostym to zacznij od zewnętrznego mechanizmu sterowania z tego co pamiętam czesto tam są problemy z tym wodzikiem.Byś moze masz tak jak ja kiedyś.
  
 
Miałem dokładnie to samo. Po zdjęciu konsoli środkowej z "harmonijką" ukazują się śruba łącząca drążek pionowy z poziomym (to jest ten wodzik?). U mnie po prostu odkręciła sie ta śruba stopniowo i była luźna, na końcu musiałem nieźle pier...ąć żeby wbić wsteka. Skręciłem tą srubę porządnie i od razu było idealnie. Ewentualnie możesz spróbować odkręcić (popuścić) 4 śrubki mocujące skrynie do tunelu i spróbować lekko skorygować jej ustawienie względem nadwozia. Jesli to pierwsze nie zadziała to może to. Powodzenia i daj znać jak poszło .
  
 
Hej chlopaki i sie okazalo dokladnie o czym mowil Race_D ta sruba laczaca wodzik pionowy z poziomym sie poluzowala i niezakazdym razem wskakiwal wsteczny ale juz jest git i wszystko chodzi tak jak trzeba