Domykanie szyb - Omega A

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam przede wszystkim uzytkownikow Omegi A. Wlasnie zrobilem domykanie szyb podczas zamykania sam., wiec jesli ktos by chcial to chetnie polecam moja rade! Pozdrawiam!
  
 
Marcin, nie pytaj czy ktoś chce. Od tego jest ten wątek.

Opisuj wstawiaj zdjęcia i już, chyba że czekasz na wystosowanie prośby
  
 
To Ja poproszę o dokładne dane co i jak, ze zdjęciami!!!
  
 
Ja rowniez, bo cosik przestalo dzialac
  
 
Cześć! Przede wszystkim pytanko: Czy szybki przy 1-sec przycisnieciu zamykaja sie same do gory?- bo to musi dzialac, jesli nie to zawilgocone sa gdzies styki, u mnie tak bylo. Moja Omege moge zamykac kluczykiem - stara podstawowa opcja i teraz tez pilotem ( dzieki zdalnej centralce ktora kupilem na allegro za 60 zl). Majac szyby otwarte uzywajac kluczyka auto sie zamyka i to wszystko lecz szyby pozostaja w miejscu( po prostu w tym momencie dziala tylko oryginalny sterownik Kiekert). Zamykajac pilotem szyby domykaja sie wraz z centralnym. Uzywajac pilota zdalna centralka podaje mase (niski prad 100mA ) na przekaznik ktory podaje mase na odpowiedni kabel od Kiekerta (brazowo-czerwony zamykanie, brazowo-bialy otwieranie)--jesli chodzi o c.zamek. A co do szyb to trzeba dokupic rowniez przekazniczek 12v dokladnych danych nie podam w tej chwili ale taki sam jak w centralce Kiekert. W sklepie kosztuje okolo 6 zl. Podpinamy to wszytko odpowiednio pod instalacje elektryczna szyb. Na drowy rozum zeby szybki sie podniosly potrzebny jest sygnal masy o czasie okolo 1 sekundy, ogolnie zdalne centralki, alarmy i bajery tego typu maja np. takie funkcje ze przy zamykaniu podaje nam na 3 kanale mase.
Ja swoja centalke z allegro ustawilem ze przy zamykaniu pilocikiem podaje na kanale 3 mase 1 sec. I wlasnie poprzez przekazniczek i odpowiednie polaczenia dziala jak bajeczka a ludzie z samochodow za 50 lub 100 tys zlotych robia wielkie oczy jak widza taki bajer . Ten kto troszke sie interesuje elaktroniką to wpadnie na to jak podlaczyc. W najblizszym czasie podam wlasny schemacik. Podpowiem ze od szyb kabelki posiadaja kolory: (brazowo-bialy i bialy z zielonympaskiem to otwieranie, a brazowo-bialy i brazowy z czerwonym paskiem zam.,... Brazowo-bialy to ogolnie + i mozna go zastapic czerwonym czyli w wiekszoci kabli plusem. Pozdrawiam
  
 



Czesc! To jest adresik gdzie znajdziecie moj prosty schemacik podlaczenia szybek. Jak ktos ma pytanka to prosze pisac na poczte bo na forum jakos ciezko sie wstawia info. Pozdrawiam
  
 
Witam, jestem ciekaw czy można również połączyć domykanie pilotem do elekrycznego szyberdachu ? Bo powiem Ci że miałem bmw 535i z domykaniem i działało to również z szyberdachem ale z pilota można było tylko zamknąćauto a zamykając kluczykiem trzeba było przytrzymać dłużej kluczyk w trakcie zamykania i domykały się szyby i szyber, w audi A6 mam tak samo (pilotem zamykam auto a zamykając kluczykiem domyka szyby i szyber) Z tego co piszesz to twój system jest lepszy od fabrycznego bo działa z pilota ! Brawo !!!