Cieniowanie elemantów karoserii

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam pytanie odnośnie cieniowania elementów karoserii samochodu kolor srebrnym metalik. Czy np jak maluje cały błotnik i chce go zcieniować z drzwiami to muszę zmatowić całe drzwi papierem 2000, zcieniować bazą i później całe drzwi klarem? Chdzi mi głównie o to matowienie.

Dziękuje z góry za informację znawców tematu
  
 
Nie musisz jecać papierkiem całych drzwi tylko kawałek czyli to miejsce które będziesz cieniował i nie maluje się całych drzwi.
  
 
Widzialem takowa technike:

Matowienie miejsca ktore chcemy malowac.
Ewentualne szpachlowanie
matowienie calej maski.
malowanie baza miejsca po szpachlunku.
nakladanie klaru na CALA maske.
Inaczej moze sie zluszczyc w miejscu gdzie bedzie wycieniowane. tak jest bezpieczniej.
  
 
Cytat:
2007-05-09 11:11:12, el_comendanto pisze:
Widzialem takowa technike: Matowienie miejsca ktore chcemy malowac. Ewentualne szpachlowanie matowienie calej maski. malowanie baza miejsca po szpachlunku. nakladanie klaru na CALA maske. Inaczej moze sie zluszczyc w miejscu gdzie bedzie wycieniowane. tak jest bezpieczniej.




Witam
Dzięki za odpowiedź. O to mi właśnie chodziło.
Pozdrawiam
  
 
Nie maluje się całego elementu bezbarwnym. Na cały element rozpylamy jedynie rozpuszczalnik zaprawkowy. Jest on na tyle agresywny że rozpuszcza starą powłokę łącząc się z nią na drodze chemicznej
  
 
Cytat:
2007-05-09 19:00:44, krisdz pisze:
Nie maluje się całego elementu bezbarwnym. Na cały element rozpylamy jedynie rozpuszczalnik zaprawkowy. Jest on na tyle agresywny że rozpuszcza starą powłokę łącząc się z nią na drodze chemicznej




No tak ale jest ryzyko że zostanie po tym jakiś ślad a przy malowaniu bezbarwnym całego elementu uniknie się tego.
  
 
Dlaczego ma zostać ślad? W takim razie nie potrzebny jest rozpuszczalnik zaprawkowy. A moje zdanie jest takie:
Element cieniowany podzielić trzeba na 3 pola:
1pole -natrysk lakieru-zmatowane P800
2pole-miejsce cieniowania-zmatowane P1200-1500
3pole-kończące-dokładnie wypolerowane i przematowane włókniną micro fine
Lakier natryskujemy starając sie nie wchdzić warstwą na pole2,pozostawiając je dla odkurzu,po czym do brudnego pistoletu (z resztkami farby wlewamy rozpuszczalnik zaprawkowy (blending thinner),następnie cienkimi warstwami przetryskujemy miejsce cieniowania (pole2)rozszerzając natrysk na boki przy kolejnych warstwach.Ostatnią warstwę (3ą) rozciągamy po całym elemencie ale nie lakierem a pozostałościami farby, która została w pistolecie z rozpuszczalnikiem zaprawkowym
  
 
Dzięki za szczegółowy opis. A po jakim czasie należy natryskiwać rozpuszczalnik do cieniowania?
  
 
Odstępy między warstwami lakieru są takie jak zaleca producent.
Przy kartach technicznych DuPonta jest coś takiego:

metoda nakładania bezbarwnego.
(1) Nałożyć 1 warstwę lakieru na bazę i na powierzchnię wokół zaprawki.
(2) Nałożyć 2-gą warstwę lakieru, szerzej niż poprzednią na powierzchnię wokół zaprawki.
(3) DO WYBORU: rozcieńczyć 1 część lakieru z 1 częścią rozp do cieniowania i nałożyć 1 warstwę rozcieńczonego lakieru na cieniowaną powierzchnię.
(4) Natychmiast nałożyć czysty rozp. do cieniowania w miejsce „przejścia”.


  
 
Ok wielkie dzięki za odpowiedź. A jeszcze takie pytanie, gdybym chciał maolować cały element to jakim papierem należy go zmatowić ?
  
 
Przed malowaniem podkładem matuj papierem 240 następnie jak podkład wyschnie papierem wodnym 400 i na koniec na gotowo wodnym 600 pod akryl a 800 lub 1000 pod metalik
  
 
A pod sam lakier bezbarwny?
  
 
lakier na bazę metaliczną nakładamy bez matowania. Wszystko masz opisane w karcie technicznej - czasy w jakich nalezy połozyc klar na baze równiez
  
 
Rozumiem, ale chodzi mi o położenie lakieru już na zmatowioną powłokę lakierniczą tak żeby nie było widać rys.
  
 
no to już pisałem, że w zależności czy metalik czy nie
  
 
Tak wiem, ale chodzi mi o sam lakier bezbarwny, bez bazy.
  
 
na jaką powirzecnię chcesz nakładać ten lakier?
  
 
Witam
Lakier bezbarwny na stary lakier też metalik.
  
 
chcesz nałożyć klar na klar stary tak??
  
 
Tak dokładnie