Zagazowałem E-9 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy mam podobnie POMOCY to już 4 filtr powietrza !!!!!
kable wymienione świece tez a baran co zakłada twierdzi ze może kopułka i ze jest OK jak ostatnio bylem oraz komp tez OK.
tak to wygląda u mnie ACHA MOGĘ SAM SKRÓCIĆ PRZEWÓD OD REDUKTORA DO KROKOWCA ?????
Proszę o rade czy muszę zakręcić butle czy jak ?






Tak opisał jeden fachman z innego forum
  
 
ja bym zmienił gaziarzy a jak to oni zakładali i cały czas sie psuje to niech rozbieraja i oddaja kase a Ty sobie znajdz normalna firme.
  
 
Cytat:
2008-07-10 14:15:58, gladiator pisze:
dodałem delikatnie gazu z 800 na 2200 i co ? KOLEJNY STRZAŁ !!! Czy pozostaje tylko wizyta na kompie u instalatora ?



Jak szybko wkręca sie silnik na obroty?Czujesz jakieś lekkie opory jakby brakowału mu paliwa?Może podczas jednostajnej pracy silnika mieszanka jest prawidłowa ale podczas dodawania gazu silnik dostaje zbyt ubogo i dlatego strzela.Odkręc regulacje gazu na reduktorze aż zacznie sie dławić silnik i wtedy dodaj gwałtownie gazu.Napisz czy ponownie strzelił.
  
 
Bylem coś porobił dokręcił pojechałem odebrałem niby OK zrobiłem 500 km i OK. dzień przed powrotem przejechałem 5 km rozgrzał sie i strzelał !!!! Bylo upalnie.
pokręciłem na reduktorze
wróciłem te 500 km i na razie OK
dzisiaj jechałem w upal i OK
Ale co mam kupić 5 filtr powietrza ? A jak znów strzeli za parę dni ???

Juz nie wiem sam
  
 
Koledzy czy moze byc 2 weze do miksera ? bo jeden z pokrywy zaworow wchodzil do przepustnicy a koles go zalozyl na mikser i zaslepil otwor w przepustnicy ???!!!
  
 
Witam
Sprawa dotyczy złego montażu LPG i spychologii Pana z serwisu LPG.
który twierdzi ze jest OK. Ale nie jest bo ciągle mam problemy, wpierw z obrotami na wolnym później czyli ostatnio strzelani już 4 filtry wymieniłem i ostatnio strzelił.
Co mam zrobić ?
po pierwsze za duża odległość silnika krokowego od reduktora !!!
Po drugie przewód z pokrywy zaworów który szedł do przepustnicy został skierowany do miksera ??!! Ale po co ??
A dziura w przepustnicy zaślepiona !!!
Koledzy co z takim fantem? Nie mam już siły z tym kolesiem który zakładał i na wszystkie moje pytania odpowiada że jest OK że tak może być itp...Pokręci niby po ściemnia że OK a problemy wracają.

Fotki przed instalką i po, zwróćcie uwagę na przewód od pokrywy zaworów oraz cale źle wykonane LPG.
POMOCY

  
 
Glad jak czytam co tu piszesz to mam ciarki na placach co za partacze Ci ten gaz zakładali!
  
 
Cytat:
2008-07-28 15:25:09, madzia_83 pisze:
Glad jak czytam co tu piszesz to mam ciarki na placach co za partacze Ci ten gaz zakładali!



Dokładnie wina źle założonej instalacji, bo LPG jest OK.
Lecz partacze to jest problem.

mała Historia z obrazkami cd.
Dokładnie tak by to było.
na razie po moim kręceniu i ustawiani, zapomniałem dodać że parownik-reduktor był minimalnie przekręcony, poprawiłem poziom i pion po zdarzeniu które opisywałem, więc dzisiaj jadąc w korkach w południe 16:00 ( skwar i upał ) nic się nie działo Ni razu nie strzelił jeszcze tak polatam i jeżeli STRZELI odrazu jadę do fachmana z reklamacją na MAXA !!!

Pisałem do Federacji konsumentów i potrzebował bym rozpiskę rzeczoznawcy odnośnie założonej instalacji i dopiero wniosek do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej

Tak odpisali mi z Federacji Konsumentów:

powinien Pan zgłosić skargę na opisany warsztat do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4, 70 - 502 Szczecin.
Organ ten jest uprawniony do kontrolowania prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej pod względem m.in. rzetelności.
Ponadto organ ten może przeprowadzić na Pana pisemny wniosek (wzór w załączeniu) bezpłatne postępowanie mediacyjne z warsztatem w Pana sprawie.
Sądząc z opisu, pomocne byłoby wydanie przez rzeczoznawcę opinii na temat jakości założenia instalacji.
Poniżej dane niektórych rzeczoznawców z Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego
Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Szczecinie:
1) BOGDAN S.
Szczecin
Tel. 091 432 02 80
2) KRZYSZTOF B.
Szczecin – Mierzyn
FAX. 091 420 24 12
603 893 062
3) TOMASZ C.
Szczecin
Tel.091 423 31 70
Kom. 602 319 455
4) JÓZEF M.
Szczecin
Tel. 091 442 38 03
Kom.603 114 323
5) WIESŁAW M.
Szczecin
Tel. 091 483 47 39
Kom. 601 737 619
Pozostali rzeczoznawcy na:
http://wiih.pomorzezachodnie.pl/strony/menu/13.dhtml
W przypadku bezskuteczności mediacji pozostaje wystąpienie z pozwem przeciwko przedsiębiorcy do sądu powszechnego.

Federacja Konsumentów
Oddział w Szczecinie

Koledzy tak wygląda mikser w środku i zaślepka w przepustnicy




Acha byłem u innego instalatora, powiedziałem co i jak, lecz tam terminy mają zaklepane aż do września i zapiernicz na maxa.
Co do zmiany obiegu i przestawienia węży powiedział ze mogę to zrobić sam, odnośnie przewodu z pokrywy (odmę) do miksera był bardzo ZDZIWIONY dlaczego zaślepił mi przepustnice, też powiedział że mogę to sam podłączyć.
A do niego mogę podjechać na koniec z rańca na regulacje. OT.

P.S.
Ostatnio średnie spalanie wyszło mi 10 litrów na 100 !!!
Partaczą mówimy STOP !!!
  
 
Nowy HIT elektrozawór do góry nogami

http://obrazki.elektroda.net/43_1218217107.jpg
  
 
Może podam Ci wymiary i fotke mojego mixera i sposobu podłaczenia bo nigdy nie miałem żadnego problemu-już prawie 2.5 roku.Zużycie na poziomie 7l/100km.Podstawowa sprawa to zmiana reduktora na jakiś solidny,wydajny i stabilny-reszta jest już mniej ważna.
  
 
Ok
Chyba zostaje mi zmiana i skrócenie tych przewodów odwrócenie elektrozaworu żeby filtr był na dole i regulacja u jakiegoś fachowca.

W ten sposób:

http://obrazki.elektroda.net/43_1218217107.jpg

  
 
Odwrotnie elektrozawór to nic takiego i tak gaz płynie przez filtr. Ja na twoim miejscu kazałbym zmienic mikser na taki z 1 rurka tylko od gazu a tą druga podłączyc do swego miejsca w przepustnicy. Ja mam identycznej długosci wąz od gazu i jest wszystko ok. a gdzie masz zawór bezpieczeństwa od strzałów, przy mikserze czy w obudowie filtra powietrza. Mnie to pachnie tym, ze gaz może cofac sie do pokrywy zaworów(ta rurka która powinna byc w przepustnicy) i tam strzelac. Nie daj Boże by tak było bo w końcu wylecisz w powietrze lub rozwalisz pokrywę zaworów.
  
 
Zrób mały experyment.Mixer i tak wywalisz więc rozwierć delikatnie otworki w palniku mixera ( np. z 2mm na 2.5mm) i jeśli masz sprawny układ zapłonu to strzały nie powinny się pojawić.
  
 
mirwin wrzuć fotkę twojego silnika i LPG
  
 
Wrzucę ale musisz poczekać tydzień aż żona wróci z autem.
  
 
Cytat:
2008-08-18 09:07:08, mirwin pisze:
Wrzucę ale musisz poczekać tydzień aż żona wróci z autem.



OK Będę czekał
  
 
Więc tak zanim chciałem cokolwiek robić oddałem auto do instalatora.
Po całym dniu NIC nie zrobił a pogorszył !!!
Wpierw tłumaczył się że coś nie tak z katalizatorem później że źle ustawiony zapłon itp... Więc tłumacze ze z autem jest OK i to LPG, a on ze nie ze LPG jest OK, wiec dlaczego strzela ??? Pan nie wie.
mowie skoro jest problem z elektryka auta ale jaki ??? Bo świece OK przewody OK, nie wie ale się dowie !!! Bedzie brał konsultacje z serwisem czakram
:|:|:|:|:|:|
nie rozumiem czegoś, zakłada LPG 5 lat i nie wie co jest że strzela, ciągle znajduje wytłumaczenie i głupie odpowiedzi, znalazł czas dopiero za 2 tygodnie bo teraz wyjeżdża a ja muszę jeździć na Benzynie gdyż w trakcie ustawiania LPG strzelało jemu mocno i z tego co się zorientowałem rozwalił centralkę :| ???
Powiedziałem ze jak za 2 tygodnie auta NIE zrobi niech zabiera LPG i oddaje pieniądze, mam dość nerwów i kasy w błoto !!!

Jak mówiłem żeby zmienił przewody dał krzywkę i odwrócił elektrozawór to upiera się ze jest najmądrzejszy i to co pisałem wyżej nie ma nic do rzeczy i on NIE chce słuchać takich bzdur bo wie co robi ??? Heh ale teraz wychodzi ze to NIE katalizator nie zapłon a elektryka lecz wcześniej coś z powietrzem aha gadał coś o skarpecie, więc na koniec wyją bezpiecznik i muszę jeździć na benzynie gdyż bierze LPG i paliwo !!?? :|:| MASAKRA KOLEDZY MASAKRA.
Ręce rozkładam i NIE wiem co dalej, hymmm okaże się za 2 tygodnie a może ktoś ma POMYSŁ ?
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
więc na koniec wyją bezpiecznik i muszę jeździć na benzynie gdyż bierze LPG i paliwo !!?? :|:| MASAKRA KOLEDZY MASAKRA. Ręce rozkładam i NIE wiem co dalej, hymmm okaże się za 2 tygodnie a może ktoś ma POMYSŁ ? Pozdrawiam


Nie śledziłem całego wątku... ale czy masz tą instalacje na gwarancji? Jak tak to bierz się szybko i zmień warsztat. W warunkach gwarancji Czakramu pisze zdaje się ze można korzystać z gwarancji ogólnopolskiej, np. wtedy kiedy korzystanie z instalacji gazowej jest niemożliwe (czyli tak jak teraz u Ciebie), a dodatkowo jest zapis ze usterki winny być usunięte w ciągu 14 dni...
  
 
Pisałem do nich na maila zobaczymy
  
 
Ludzie POMOCY
Co mam zrobić z człowiekiem który uważa się za specjalistę LPG zakładając 5 lat i nie potrafiącym znaleźć problemu z moim problemem oraz nie wiedza jak to usunąć ?
już bram mi nerwów i straconego czasu.

On twierdzi ze założył OK a silnik jest BE i ciągle wymyśla inny powód strzelania LPG !!!!

Poradźcie co z takim człowiekiem ?