JBL BTX 250 - konfiguracja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak najlepiej ustawić parametry na wzmacniaczu w w/w tubie? Wiem, że można na słuch i jest to zależne od rodzaju muzyki jaki się słucha. Przy HH jest ok, natomiast przy dance, techno, house już nie jest tak jak powinno. Radio, to JVC KD-SH77R - SUBWOOFER mam ustawione na 2/12

Są trzy pokrętła:

- czestotliwość (40Hz - 120Hz)
- podbicie basów (do 6dB)
- GAIN (min - max)

Plus do tego obrócenie fazy o 180st.

P.S Żeby nie zakładać osobnego tematu, mam jeszcze jedno pytanie: czy jak podepne głośniki, które mam na tyle (MacAudio Mobil 57,2) to czy będzie to pogarszało "scene"? Słyszałem, że tak, ponieważ dzwięk z tylnych głośników dociera z opóźnieniem. Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Z góry dziekuje...


[ wiadomość edytowana przez: MaRio-sKaTe dnia 2007-06-17 11:03:58 ]
  
 
Przy hh bas jak najniżej, a do dance i takie tam troche wyżej, ale nie powinno sie przekraczać 80Hz(taka teoretyczna granice między subbasem a midbasem) wszystko jednak względem gustu. Podbicie basu troszke sucks, więc nie przesadzaj bo się przesteruje, a co do gaina to chyba wiesz o co chodzi, byle nie spalić.

Co do głosników z tyłu, to jak pewnie wiesz dźwięk się rozchodzi w powietrzu z predkością ok 1200 km/h. więc ten z tylnych dociera odrobine później w uwagi na przebywaną drogę.

Druga stroną jest kierunkowość, głośniki skierowane winny być do słuchacza.

 
 
Głośniki mam 6x9 w fabrycznych miejscach MacAudio Mobil 57,2 grają tak sobie. Skierowane do słuchacza raczej nie są. Co do GAIN'a to raczej się nie da spalić, bo to tuba aktywna i wszystko ktoś obliczył. Do tego posiada zabezpieczenia, etc...
  
 
OT

jakim cudem twój 1.6d ma 70km ???

seria powinna mieć 60............ ale ile zostało do dzisiaj
  
 
jakto jak ... czytaj jego profil ... naklejka +7KM itd ... z tego moze sie uzbierac niezly potworek
  
 
Nie zabijcie mnie, pisałem to jak kupiłem auto, jeszcze nie wpełni świadomy...

Pre100n - kolego, jeżeli masz pełno lansiarskich naklejek na aucie, to twoja sprawa, nie wiem czy zauważyłeś, ale ja nie posiadam ani jednej Mój opis jest dla żartów, jak byś nie zrozumiał...

[ wiadomość edytowana przez: MaRio-sKaTe dnia 2007-06-18 09:13:09 ]