Sprzęgło :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Niestety i mnie się trafiło. "Wdepnęło" mi się sprzęgło – pedał sprzęgła wcisnął mi się w podłogę i już nie wrócił.
Z tego co już znalazłem to niestety wychodzi na to, że to sprzęgło.
W związku ztym mam pytanie.
Jakie sprzęgło kupić?
Jaka średnica - w instrukcji napisane, że 220, ale ktoś pisał, że 210? Jak jest naprawdę?(kombi 1,8 TD '99)
I czy ktoś z Gdyni może polecić warsztat, gdzie to zrobią dobrze i po przystępnej cenie?
  
 
jeśli podasz model i rocznik to nie będzie problemu z zakupem sprzęgła
  
 
tak z ciekawości - jaki masz przebieg?
  
 
Przebieg???????????

Mam go od 2 miesięcy, na liczniku 34000, to pewnie ma 234000, a równie dobrze 334000, kto to wie.
  
 
a sprawdzałeś samoregulator na pedale sprzęgła - może to on się złamał
  
 
Cytat:
2007-08-03 21:59:32, Keramak pisze:
Witam Niestety i mnie się trafiło. "Wdepnęło" mi się sprzęgło – pedał sprzęgła wcisnął mi się w podłogę i już nie wrócił. Z tego co już znalazłem to niestety wychodzi na to, że to sprzęgło. W związku ztym mam pytanie. Jakie sprzęgło kupić? Jaka średnica - w instrukcji napisane, że 220, ale ktoś pisał, że 210? Jak jest naprawdę?(kombi 1,8 TD '99) I czy ktoś z Gdyni może polecić warsztat, gdzie to zrobią dobrze i po przystępnej cenie?



A tam jest hydrauliczne czy na linke?? Bo mondeo 1,8 td ma hydrauliczne w tym roczniku .A jesli masz linke to przy tym co piszesz to wlasnie ona mogla peknac lub samoregolator sie rozsypal i dlatego Ci pedal nie wrocil do gory. Padniete sprzeglo to objaw zawyczaj taki,ze Ci przeciaga,jakbys na pol sprzegla jechal.
  
 
Witam
Mnie kiedyś gdy nacisnąłem sprzęgło to obróciła się ta blacha (walcówka) przy skrzyni biegów do której jest mocowana linka. Tzn. ze skrzyni wychodzi wielowpust na którym jest blacha (do której jest podpięta linka). Ponieważ wypadła śruba zaciskająca ten kawałek blachy obrócił się na wielowpuście. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi w moim tłumaczeniu.
pozdrawiam
Arturek
  
 
Niestety u mnie wszystko co na zewnątrz jest całe.
tzn linka, samoregulator i nic się nie przesunęło.

Jeszcze pytanie
Jakiej firmy sprzęgło LUK - 690,-
SACHS - 514,-
czy może NATIONAL 435,-

Jakie zakładaliście, jakieś opinie, ile przejechane i z jakim skutkiem?
  
 
ja miesiąc temu wymieniałem na nationala - narazie przejechałem tylko 1000 km, więc niewiele mogę o nim powiedzieć, poza tym żę zaoszczędziłem parę setek zł (dałem 370)

narazie wszystko jest ok
  
 
Może ktoś jeszcze sprzęgło robił?
Niekoniecznie w ostatnim czasie.

Jakieś opinie, co zakładaliście?
  
 
Ja wymieniałem rok temu na LUK`a (takie jest oryginalne) miałem kupić Sachs`a ale wtedy było droższe prawie o 100 od LUK`a.
  
 
ja zalozylem uzywke luka za 150 pln i jest oki
  
 
ja w lutym wymieniłem na waleo cały komplet czyli sprzęgło docisk i łożysko koszt 300zł robocizna 0zł bo sam wymieniłem i jest ok a daje mu troche w d....
  
 
Noi okazalo się, że to jednak samoregulator.
Ale puki go nie zdjęli w warsztacie to nie było po nim widać.

Proszę o zamknięcie tematu.