Dziwne buczenie w prawym kole przy alu felgach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak wyżej,wczoraj zakupilem kpl. alufelg z oponami gdzie 2 przednie nadawaly by sie do wymiany na przyszly sezon,ale mniejsza o to Problem jest w tym,ze na poprzednich kolach,stalaki, nic sie nie dizalo.Po zalozeniu slychać jakby bicie w prawym kole a przy hamowaniu jest troche wyrazniejsze.Felgi nie sa raczej krzywe,bo nie bije mi podczas jazdy kiera,jedynie lekko podrga jak przychamuje ostrzej,ale w normie.Musialbym podjechać do mechaniora,ale tz nie chcialbym dac sie wydymac na niepotrzebne koszty.Auta tez nie sciaga podczas jazdy ani podczas hamowania,chyba ze sa koleiny Może to łoźysko w prawym kole,ale to by buczało cały czas,a tu wlanie jest takie jakby buczenie polaczone z biciem.juz sam nie wiem??? pozdro
  
 
Aha teram mi sie jeszcze przypomniało,wczesniej wyawalo mi sie,że to tarcza moze być krzywa,ale na stalakach bylo ok ni c nie bylo slychać,klocki tez sa jeszcze w dobrym stanie.Chciaż teraz może bardziej je słychać,bo sa odslaniete,nie wiem sumie.Poradźcie coś
  
 
Stary podjedź do "oponiarza" niech wyważy te koła. Sam piszesz że na stalówkach była cisza a po założeniu alusów coś bije, także nic sam nie wymyślisz. Jak masz czas i ochotę to załóż raz jeszcze felgi stalowe i zobaczysz czy jest tak jak było. Poza tym te "nowe" opony na pewno inaczej szumią na asfalcie.
  
 
Do oponiarza na bank podjade,żeby na nie looknał Tyle,że byly juz wywazane wczesniej,ale wiadomo,że na każym aucie inaczej leża koła Tylko jedscze jedno pytanko,jeżeli po wizycie u oponiaza dalej bedzie sie tak działo co mozna podejzewac??? Pozdro Jerico
  
 
Krzywa tarza hamulcowa albo łożysko, ewentualnie co się rzadko zdarza zwichrowana piasta. Miałem taki przypadek po zakupie auta 5 lat temu. Wymieniłem tarcze, łożysko, przegub, klocki a okazało się, że piasta krzywa i całe koło wraz z tarczą biło w klocki.
  
 
Hmm,ale nie powinno koło sie grzać mocniej przy krzywej tarczy?? U mie temperatura jest porównywalna po obu stronach.Tyle,że z drugiej strony owe buczenie sie nasilnia przy hamowaniu i tak samo jest rytmiczne... Ale co tam jutro sie okaże co tam za dziadostwo dolega Może sie okarze,że samo wyważenie starczy.jutro coś jeszcze napisze jka bede już miał info Pozdro
  
 
Po temperaturze nie poznasz, ale na pedale hamulca powinieneś czuć bicie przy krzywej tarczy. Przy zużytym łożysku raczej nic nie odczuwasz poza hałasem tj. szum ale też głośne bicie.
  
 
Cytat:
2007-07-15 19:55:33, jerico pisze:
Po temperaturze nie poznasz, ale na pedale hamulca powinieneś czuć bicie przy krzywej tarczy. Przy zużytym łożysku raczej nic nie odczuwasz poza hałasem tj. szum ale też głośne bicie.



Po pedale nic nie czuć,żeby jakieśbicie było,myśle,że na oponiarzu sie zakonczy I znowu coś wiecej wiem.Wielkie pozdro
  
 
No i wszystko wiadomo... Byłem u oponiarza i tak: opony nie byly wcale wyważone i na tym kole co mi buczało,okazuje sie jest lekko od wewnatrz krzywa i bije delikatnie,ale powiedział mi,że można na tym smigać.W sumie na wiosne bede wymienial oponki to dam je na tył i bedzie ponoć spokój pozdro