Problem z chlodzeniem essa mk 7 (1,3) brak sil, pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a wiec mam essa mk7 silnik 1,3 i grzeje mi sie woda, wymienilem termostat, czyjnik w obudowie termostatu tez ( wskazyje tem na liczniku) niedawno wymienilem pompe wody, wszystkie bezpieczniki i styczniki sa dobre, zostal tylko czujnik odpowiedzialny za wentylator i nie umie go zlokalizowac, gdzie on jest, moze ma ktos schemat elektryczny, prosze o jaka kolwiek pomoc
 
 
komputer steruje praca wentylatora.
  
 
no ale ten komputer z kas musi miec dane o tem silnika
 
 
Czujnik znajduje się w obudowie termostatu kolor wtyczki to niebieski z dwoma fioletowymi kablami wtyczke widać pod rurą doprowadzającą powierze do obudowy filtra powietrza.

  
 
w obudowie termostatu ani na chlodnicy nie ma zadnego czujnika
 
 
wentylator wlacza komputer na podstawie czujnik temp wody, tego samego, na podstawie ktorego steruje mieszanka i 'ssaniem'. nie wiem kaj on jest gdzies z tylu silnika na pewno. sprawdz jeszcze takisporawy zielony przekaznik umieszczony po prawej stronie aku w glebi podszybia.


[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-06-21 21:28:51 ]
  
 
przekaznik za akusiem jest nowy, jak go wlacze recznie to sie wentylator zalacza, wiec jest oki, to gdzie jest ten czujnik?? ktory to, jesli wszystko dziala ok, pali normalnie itp to wynika z tego ze czujnik jest dobry, wiec co komputer jest zepsuty ??
a takwyglada u mnie termostat



[ wiadomość edytowana przez: Adus20 dnia 2007-06-21 21:36:22 ]
 
 
a tak w ogóle to wentylator Ci się włącza jak tak to kiedy gdzie jest strzałka na wskazniku ?
  
 
nie wentylator sie nie wlacza, jedynie jak go na przekazniku za akumulatorem recznie nacisne to wtedy sie wlacza
 
 
a tak wygladaja fotki z pod kolektora, sa jakies 2 wtyczki ale do czego to nie wiem, po zdjeciu ich silnik normalnie odpalil i wjechalem sobie do garazu


 
 
Cytat:
nie wentylator sie nie wlacza, jedynie jak go na przekazniku za akumulatorem recznie nacisne to wtedy sie wlacza


no i masz przyczynę gotowania sie escorcika ,nie jestem znawcą silnika 1.3 gdzieś musi być czujnik włączający wentylator ,Właściciele 1.3 pomóżcie koledze !!!
  
 
hej a na środkowej fotce to przypadkiem nie jest ten czujnik zdejmij wtyczkę z niego i połącz przewody w niej kawałkiem drutu wentylator musi się włączyć oczywiście wlącz zapłon jeżeli się właczy oznacza padnięty czujnik
  
 
juz laczylem te 2 piny ale dalej nic, ani nie drgnol
 
 
uwalone przewody sprawdz przejście na przewodach
  
 
no jutro sprawdze te kable mierniiem i napisze co i jak wyszlo
jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly to pisac
 
 
dowiedzialem sie dzisiaj ze wentylatorem w 1,3 steruje koputer ( modul) czy to jest prawda ?? moze to ktos potwierdzic ??
 
 
przeciez ci to napisało juz kilka osób!!!!!!
  
 
Cytat:
2007-06-22 14:02:14, fryszard pisze:
przeciez ci to napisało juz kilka osób!!!!!!

no dobra, ale z czegos modul musi brac ninformacje o tem silnika
 
 
jezeli wszystkie elementy masz nowe i temperatura rosnie a wentylator sie nie zalacza moze byc kilka tego przyczyn.np.sprawdz czy wentylator chodzi na krotko jesli chodzi moze byc wina wtyczki bezposrednio podlanczanej do akumulatora badz uzwojenie na silniku wentylatora ma przebicie sprawdz tez bezpiecznik od wentylatora czy nie jest spalony
  
 
a tak nawiązują do tematu moze ktos zwas wie gdzie moge w Warszawie kupic wentylator chłodnicy jakis sklep szrot czy cos takiego podobnego bo tam gdzie wiedzialem bylem i nic z tego nigdzie nie moge dostac a oryginalny nowy fordowski 517 zł troche przeada