Program Diagnostyczny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Poszukuje jakiegoś programu diagnostycznego przy pomocy ktorego będę mógł samodzielnie przy pomocy mojego laptopa odczytać kody błedów i usterek wystpujących w mojej Toyocie. Liczę na waszą pomoc ponieważ sam nic nie moge znalść. Z góry serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam
Marek
  
 
pod maską jest złącze diagnostyczne, w którym trzeba zewrzeć TE1 i E1 po czym wsiąść do samochodu i załączyc zapłon i liczyć ile razy mignie CHECK ENGINE

BTW można ta informację znależć zarówno na tym jak i na innych forach Toyoty.

pozdro
  
 
nie wiem Dyloo czy ktoś ci coś na ten temat pomoże bo ja też już próbowałem z tym tematem na tym forum i bez rezultatu nikt mi nie pomógł

[ wiadomość edytowana przez: komandos dnia 2007-09-02 17:36:06 ]
  
 
Cytat:
2007-09-02 17:34:23, komandos pisze:
nie wiem Dyloo czy ktoś ci coś na ten temat pomoże bo ja też już próbowałem z tym tematem na tym forum i bez rezultatu nikt mi nie pomógł [ wiadomość edytowana przez: komandos dnia 2007-09-02 17:36:06 ]


To dlatego ze niema do Toyoty czegos takiego jak do Opla czy vw w wersji na laptopa.Jest tylko tabela kodow i tryb wywolywania blink kodow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
No i tu się troszeczkę mylicie ponieważ sposób o którym mowa wyżej skutkuje tylko w starszych modelach Toyoty a w tych nowych niestety potrzebny jest juz laptop z programem takim własnie jak do opli czy innych niemieckich samochodow.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-09-03 17:01:33, Dyloo pisze:
No i tu się troszeczkę mylicie ponieważ sposób o którym mowa wyżej skutkuje tylko w starszych modelach Toyoty a w tych nowych niestety potrzebny jest juz laptop z programem takim własnie jak do opli czy innych niemieckich samochodow. Pozdrawiam


W tych nowych to potrzebny jest tester 2 Toyoty.Nie spotkalem dobrego programu do Toyoty na laptopa.Przewaznie jak klient przyjezdza z jakas abstrakcyjna diagnoza to wlasnie taki pan podpinal taki komputerek itd...Dlatego przymierzam sie do kupna testera bo jak diagnozowac w oparciu o cos co moze dostarczac blednych informacji?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer