Wspomaganie kierownicy - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-01-18 10:37:02, Cyneq pisze:
A w ogóle gdzie u licha można kupic Dextron,w salonie fiata?


A chociażby tutaj klik, klik >>>
  
 
Chodziło mi normalnie, nie w sieci, ale dzięki.

Aha, jeszcze jedno.
Jak była zrzuta na gumy od ZFa to ktoś pisał że do JKC leżą normalnie w sklepach, więc się nie pisałem. Ale niestety okazuje się że niestety nie u mnie - w żadnym nie mają.
Ma ktoś może zbędną gumę, już dowolną (od ZFa pewnie jakoś podejdzie, chociaż jest chyba 1 cm za długa), albo wie gdzie to kupić?
  
 
@Cyneq - a co to za różnica czy w sieci czy nie teraz cały świat już kupuje przez internet - dla mnie osobiście to komfort, towar przyjeżdża prosto do domu nie musze nigdzie chodzić za nim

btw: przepraszam za OT w temacie
  
 
Każdy płyn do wspmy bedzie sie pienił po zalaniu i uruchomieniu. Teraz już powinen być klarowny.
Co do gum - zakładałem do przeklanie ZF koreańską. Okazała sie za mała, uszczelniłem to pianką poliuretanową.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Olo, a Ty na 100% jestes pewien ze wałek od JKC bedzie pasował do przekładni ZF? Ten 1cm za mało nie stanowi problemu nie do pokonania?
  
 
Szit. a moze jest na odwrót? Bo zawsze iałem ZF-y a z wałkai tylko była żonglkerka. Miałem zestaw od 132 i jużnie pamietam jak tam było...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
witam
możecie mi powiedzieć czy to wspomaganie JKC czy ZF i czy jest wszystko do zamontowania go w samochodzie za odpowiedzi dziękuję
http://moto.allegro.pl/item158360943_polonez_plus_wspomaganie_.html
  
 
na pierwszy rzut oka widać że JKC

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
jeżeli to JKC to nie ma na zdjęciu chłodniczki
  
 
Na tym zdjęciu jest pompa od ZFa, poznać to można po końcówce oczkowej. Natomiast przekładnia - ciężko powiedzieć, wygląda jak moja (JKC) na pierwszy rzut oka.
  
 
Cytat:
2007-01-19 12:31:18, danielewicz pisze:
jeżeli to JKC to nie ma na zdjęciu chłodniczki



A to coś co u góry wychodzi poza kadr, na wężu od zbiornika to nie jest chłodniczka?
  
 
Klik
I wszystko jasne - model "łączony", jak wspomniałem wcześniej.
chłodniczki to raczej też tam nie ma.
  
 
Witam!Mam Atu Plusa rok 97 i chcialem zmienic plyn do wspomagania podobno przy 150tys przejechanych trzeba to zrobic i tu moje pytanie jak to zrobic...Gdzie sie spuszcza stary plyn i czy trzeba to jakos potem odpowietrzac-jak tak to jak odpowietrzyc uklad i czy sa jakies inne ciekawe sprawy przy takiej robocie Z gory dzieki za pomoc!
  
 
Spuszczenie to odkręcenie przewodu z przekładni i poczekanie aż ścieknie. Na moment nożna też odpalić silnik żeby było szybciej. Jak zalewałem to bez odpowietrzenia. Początkowo płyn był spieniony, za chwilę się klarował. Wtedy sprawdzenie poziomu i koniec.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Dzieki za pomoc teraz powinienem sobie poradzic ale dopiero w weekend sie za to wezme bo teraz kiepsko z czasem
  
 
Jeszcze takie jedno male pytanie ile plyny do wspomagania trzeba wlac?!Jak kupie literek to starczy?!POzdrawiam
  
 
bedzie najwyzej na styk. wlej litr, jak sie odpowietrzy i ustoi to dopiero sprawdzaj.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
witam
mam takiem pytanko jak wygląda ten odlew pod pompe wspomagania mam poldka 1,5i z maja 1995r(abimex) czy on jużpowinniem ieć ten odlew i co jeszcze musiał bym dokupić do tego wspomagania http://moto.allegro.pl/item190196250_wspopmaganie_kierownicy_polonez_caro_kapletne.html
Prosze o szybka odp
  
 
Dokupić koło pasowe do abimexa.
Na Twoim bloku powinny być obok zaślepki pompy paliwa 3 gładkie pola. W wersji ze wspomą są tam otwory na szpilki M8

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Olo, a mozesz dokladniej opisac te otwory? Jaki gwint, jaka glebokosc?