Pomoc w wyborze Carinki E ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie. Mój drogi mąż "zachorował" od paru miesięcy na Carinę E, ale jeszcze nie znalazł takiej, która spełniałaby jego wygórowane wymagania Ja tylko z nim jeżdżę i oglądam... jutro dwie kolejne. Dzis widzieliśmy fajne kombi '96, tylko mamy pewne wątpliwości: nie działa ekonomizer (może to tylko jakaś pierdułka, a jeździć się i tak da), jak na silnik 1.8 GLI to pali chyba trochę sporo gazu (11-12l w mieście), może gaz niewyregulowany, ale jak coś gorszego??? Poza tym, na pewno była walnięta przodem, błotnik prawy zrobiony nieźle, ale lewy gorzej Trochę ją też "chrupie" na drzwiach i w miejscu łączenia się podszybia i słupka przedniego. Czy według Was warto zaryzykować (cena niezła) czy też dalej szukać? Może znacie w okolicy Konstancina/Piaseczna kogoś poza Toyotą Chodzeń, kto w niedzielę/poniedziałek zgodziłby sie obejrzeć auto/podpiąć pod komputer/sprawdzić instalację gazową? Może nawet wśród Was jest ktoś tak utalentowany? Bardzo proszę o wsparcie.
  
 
Widzę sprzeczność w Twoim poście...

Cytat:
wygórowane wymagania


i
Cytat:
nie działa ekonomizer

jak na silnik 1.8 GLI to pali chyba trochę sporo gazu

na pewno była walnięta przodem, błotnik prawy zrobiony nieźle, ale lewy gorzej Trochę ją też "chrupie" na drzwiach i w miejscu łączenia się podszybia i słupka przedniego


Mnie chyba zraziłyby już te sprawy blacharskie.
Musiał być dobry dzwonek jak nawet ten słupek bierze.
Robienie tego będzie kosztowało dość sporo... Poza tym nie wiadomo co siedzi pod spodem.



  
 
Ja dlatego tak narzekam, że była do wzięcia fajna kombi, tyle że nie miała klimy. Mechanicznie i blacharsko naprawdę ok. Tylko mój luby za długo się namyślał i sprzedający stwierdził, że już nie chce sprzedawać swojego fajnego wózka Wczoraj oglądaliśmy jednego hatchbacka, faktycznie bezwypadkowego, ale silnik zjechany na maksa. I jak dotąd zawsze sie tak trafia- jak dobra blacha, to zjechana mechanika, i odwrotnie. Dziś oglądamy trzy sztuki z górnej półki cenowej, ale już czuję że to będzie tragedia. Bo kto by się pozbywał naprawdę fajnej Carinki???
  
 
Ja nabyłm fajną Carinkę po małym dzwonie i nie narzekam
Radzi sobie wyśminicie
  
 
gdzis slyszalem o 4 AWD cos w tym stylu ktos sie spotkal z taka Car E ?
  
 
[QUOTE] [Bo kto by się pozbywał naprawdę fajnej Carinki???/QUOTE]
To jest racja,ja też sie namęczyłem żeby zdobyć dobrą Carinke.To jest autko które ma dusze w sobie.Bardzo przyjemnie się nią jeździ.
  
 
Cytat:
2007-07-08 21:43:44, Cromm pisze:
gdzis slyszalem o 4 AWD cos w tym stylu ktos sie spotkal z taka Car E ?



Na żywo to prędzej Yeti spotkam niż taką Carinę
Model ST195 i jest tego trochę w japońskich komisach
Pozdro.
  
 
Bilans weekendu: 5 Carinek obejrzanych, w tym 3 zajechane pod względem silnika i walone zdrowo (chyba że wycieki oleju są dopuszczalne i może sadzić spod korka???) oraz 2 faktycznie niewalone, ale trochę "gołe". Kombi nad którym się zastanawiałam na początku sprzedane w ciągu 1 dnia.
Gdybyście słyszeli o jakiejś niepróchniejącej w Wawie lub okolicach, to dajcie proszę znać. Warunki niezbędne: dobra cena i rocznik, gaz, ABS, elektryka. Mniej niezbędne, aczkolwiek pożądane: buda hatchback lub kombi, wspomaganie, klima.
  
 
Cytat:
2007-07-09 10:56:27, Perzan pisze:
Na żywo to prędzej Yeti spotkam niż taką Carinę



Moze trzeba jechac do moskwy ?
http://www.avto13.ru/sale.php?id_sale=1123&a=2

Faktycznie jest tgo malo czemu .....?
W POlsce widze ze nic nie ma a u ruskow o wiele wiecej sie pisze i wogole ....

ST195 czyms sie rozni od zwyklej 3S-FE silnikowo, jezdniowo i wogole oprocz samego napedu ?
  
 
Cytat:
2007-07-10 10:34:20, Cromm pisze:
Moze trzeba jechac do moskwy ? http://www.avto13.ru/sale.php?id_sale=1123&a=2



Ale jaja... 4x4 w sedanie

Cytat:
ST195 czyms sie rozni od zwyklej 3S-FE silnikowo, jezdniowo i wogole oprocz samego napedu ?



Silniki te same, a czym jeszcze oprócz napędu się różnią, tego nie mam pojęcia
Trzeba by taką oglądnąć dokładnie
Pozdro.
  
 
... w sierpniu przymierzam sie do sprzedania swojej Carinki E.
  
 
Mam na oku ciekawy obiekcik, może wreszcie się zdecydujemy.
Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy dopuszczalne jest, żeby silnik wydawał przy pracy dźwięk przypominający leciutkie grzechotanie, może to zawory albo co??? Czy w Carinie E 2.0 benzyna jakoś się reguluje zawory?
  
 
No i się wreszcie zdecydowaliśmy. Kombi 2.0 turkus metalik '93. Znaczy trzeba w gaz zainwestować... I chłodnica raczej do wymiany... Ale fajny wózek.
  
 
Aha, chciałam jeszcze zapytać czy chłodnicę kupić nową, np. na Allegro, czy od jakiegoś anglika? Doradźcie proszę :0
  
 
Cytat:
2007-07-13 23:47:15, aria_2004 pisze:
[...]Czy w Carinie E 2.0 benzyna jakoś się reguluje zawory?



Tak, na płytkach.

Cytat:
Aha, chciałam jeszcze zapytać czy chłodnicę kupić nową, np. na Allegro, czy od jakiegoś anglika? Doradźcie proszę :0



Tylko nówka !
Pozdro.
  
 
No to jeszcze jedno pytanie: oświecona wszystkim, co wyczytałam na forum, mysle że trzeba od razu wymienić rozrząd, czy znacie jakiś dobry warsztat w Wawie lub okolicach? I czy możecie polecić dobrego fachowca do założenia gazu, bo ja ze swojego- ponoć świetnego- gazownika jakoś nie jestem zadowolona...
  
 
Cytat:
2007-07-15 20:57:17, aria_2004 pisze:
No to jeszcze jedno pytanie: oświecona wszystkim, co wyczytałam na forum, mysle że trzeba od razu wymienić rozrząd, czy znacie jakiś dobry warsztat w Wawie lub okolicach? I czy możecie polecić dobrego fachowca do założenia gazu, bo ja ze swojego- ponoć świetnego- gazownika jakoś nie jestem zadowolona...



Cześć.

Mam bardzo dobrego fachowca od instalacji gazu, zakładałem u niego dwa lata temu i do tej pory odpukać, nigdy ale to nigdy nie miałem najmniejszego problemu z instalacją, jeśli gaz ma być w toyocie to tylko on, a dlaczego już tłumaczę. Przez okolo 6-7 lat pracował w Toyocie-Marki w serwisie, później rozkręcił własny interes i ma warsztat instalacji gazu, ma przyzwoite ceny i nie odwala fuszerki. Tel.600289382 nazwisko Gajcy, tylko nie wiem czy numer jest aktualny bo od dwóch lat nie dzwoniłem, choć myślę że raczej tak bo kolega zakładał 2 miesiące temu, zadzwoń i sprawdź, warsztat znajduje się blisko Tłuszcza. Też jeździ Toyotą ale nówką Avensisem, (moje mażenie).

Pozdrawiam
  
 
Wczoraj sobie już autkiem pojeździłam, super się prowadzi. Tylko z tą chłodnicą mamy problem. W czasie jazdy temperatura chłodziwa utrzymauje się w normie, ale po wyłączeniu silnika słychać bulgotanie, tak jakby się gotowało. Podobno chłodnica była reperowana metodą wstawienia góry od Granady i korka od Poloneza, który jest nieszczelny. Czy bulgotanie i wyciek płynu mogą być spowodowane tym, że korek nie jest szczelny i w układzie nie ma ciśnienia, czy to raczej coś poważniejszego? Termostat otwiera, pompa działa i raczej nie jest to wina uszczelki pod głowicą