Samochod mi ucieka na boki :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam co moze byc przyczyna ze samochod nie raz ucieka mi na lewa a raz na prawa strone robiłem jakies 6 miesiecy temu remont całego przedniego zawieszenia,ustawiałem zbieznosc ale nie dwano zauwazyłem ze z prawej strony sciera mi opone od srodka czyli z brzegu opony nie wiem dlaczego czy moze cos sie stało jesli moze mi ktos powiedziec co moze byc taka przyczyna to bardzo dziekuje pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: milan151 dnia 2007-08-21 22:40:57 ]
  
 
mam taki samo problem tylko nie zauważyłem ze by mi oponki jadło a najczęściej mnie rzuca przy zmianie biegów masz tak samo ?? hmm
  
 
mam taki samo problem tylko nie zauważyłem ze by mi oponki jadło a najczęściej mnie rzuca przy zmianie biegów masz tak samo ?? hmm
  
 
Cytat:
2007-08-22 00:45:26, socialodz pisze:
mam taki samo problem tylko nie zauważyłem ze by mi oponki jadło a najczęściej mnie rzuca przy zmianie biegów masz tak samo ?? hmm




-luzy na dolnym sworzniu

-"lekko zuzyta" prawa strona pprzekladni wspomagania


milan151:
sprawdz jeszcze raz zbierznosc, bo moze przyrzady "powieszone" byly na ktorejs krzywej oponie i dlatego mozesz miec cius nie tak

"to so moje domysly"!!!!
  
 
pewnie wymieniales tuleje na wachaczach ktore znow sa do wymiany (nieorginalne) lub wyskoczyla ci ta tuleja (zle docisnieta) powodow moze byc duzo aq szarpak kosztuje 20zł wiec warto jechac na stacje kontroli pojazdow i sprawdzic luzy. Sam myslalem ze mam cos nie tak z kolumna i przekladnia kierownicza (wspomaganie) ale od mechanikow "forda" usylszalem jesli przekladnia nie cieknie (wspomaganie) to jej latwo sie nie zajedzie, bedzie miala znikomy luz i na tyle. Poszedl bym raczej w str amortyzatorow ale jak mowilem stacja kontroli pomoze zlokalizowac problem

ps. drazki marnej firmy wytrzymaly rok i mialy kosmiczny luz
i powodem rzucania auta po drodze byly zurzyte amortyzatory na tyle

[ wiadomość edytowana przez: Matys318 dnia 2007-08-22 07:50:13 ]
  
 
Cytat:
2007-08-21 22:40:41, milan151 pisze:
Witam co moze byc przyczyna ze samochod nie raz ucieka mi na lewa a raz na prawa strone robiłem jakies 6 miesiecy temu remont całego przedniego zawieszenia,ustawiałem zbieznosc ale nie dwano zauwazyłem ze z prawej strony


Witam
Poszukaj w archiwum bo temat był wiele razy.
Najprawdopodobniej założyłeś wahacze / tuleje nie oryginalne tylko podróby (zamienniki). Te zamienniki błyskawicznie się wyrabiają. Mnie poszły po 5000km. Kup albo oryginalne wahacze albo chociaż oryginalne tuleje (ja tak zrobiłem i OK)
pozdrawiam
Arturek
  
 
ja wlasnie to samo mam i nie wiem co jest kupilem nowe opony za 1000zł i robilrem zbierznosc i to samo wiec ja tez nie wiem oco chodzi ((
  
 
Ja podobnie jak kocedzi pisali, kiedy zakładałem nie orginalne tuleje samochód jeżdził dobrze 2 - 3 tygodnie a potem od nowa żle. Sciągał przy chamowaniu i podczas przyspieszania a na zakrentach tuleje przeskakiwała i przez monent było wrażenie jakby nie było kontroli nad samochodem. Teraz wsadziłem orginalne komplet 100 zł i jest lala. Nic sie nie dzieje wszystkie obiawy ustapily, a bawiłem sie tak z wymianami na nie orginalne z pół roku. Nie warto. Wymień na orginał i powinienes byc zadowolony.
  
 
witam masz to co ja wymienilem 20tys km temu tuleje wachacz i niestety sa znowu do wymiany zalozylem podroby no i na tyle to sie zdalo ze trzeba znowu robic auto przy przyspieszaniu sciaga mocno na lewo bardzo jest to niebezpieczne szczegolnie przy wyprzedzaniu zaloze teraz orginaly i mysle ze bedzie ok