Kabelki od radia ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie powie mi ktos jaki kolor ma kbelek od "+" jaki od "-" w standardowej wiazce od radia fabrycznego kupilem sobie radio ale troche za puzno na kupowanie kostki iso z forda na standard iso a bym sobie na krotka zrobil pomozecie
  
 
czerwony jest "+" zasilanie
zolty tez "+" podtrzymanie (zasilania)

czerwony idzie na plus, zolty moze byc podpiety pod zaplon wtedy masz po wylaczeniu zaplonu radio gasnie, jesli podepniesz je razem to masz radio zasilane niezaleznie,

czarny to raczej "masa"
pozniej pary kolorow to glosniki
niebieski to elektryczna antena
pomaranczowy -niepamietam
  
 
A opis wiązki forda znajdziesz tu:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oemford.htm
  
 
opis wiazki plose ! ! !
  
 
Cytat:
2007-08-20 19:20:54, Neon190 pisze:
Panowie powie mi ktos jaki kolor ma kbelek od "+" jaki od "-" w standardowej wiazce od radia fabrycznego kupilem sobie radio ale troche za puzno na kupowanie kostki iso z forda na standard iso a bym sobie na krotka zrobil pomozecie


1. Zainwestuj w miernik i po sprawie.
2. Jak sobie poradzić gdy masz uciętą kostkę, masz tutaj:
kliknij
pozdrawiam
Arturek
  
 
Cytat:
pomaranczowy -niepamietam



pomarańczowy to jest podświetlenie radia, nie wszystkie to obsługują,
ja kupiłem radio od VW, i nie działało podświetlenie,
efekt jest taki że po podłączeniu tego kabelka radio "świeci się" wtedy gdy świeci się cała deska rozdzielcza, czyli po włączeniu postojowych/mijania
  
 
z tym podświetleniem to zależy od modelu radia. oryginalne FORD 3000/4000/6000CD (bo te miałem) to po załączeniu świateł, włączało się podświetlenie radia. Natomiast w Blaupunktcie teraz mam inaczej - podświetlenie jest non stop, ale podzielone na dwie fazy - z wyłaczynymi światłami i włączonymi. W menu można ustawić dla obydwóch stanów inną ostrość podświetlenia, i np po włączeniu świateł radyjko przygaśnie lub zacznie mocniej świecic, i po wyłączeniu identycznie. Fajna sprawa
Pozdr
KACPER