Nie działą obrotomierz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie nie działa mi obrotomierz dzis rano jeszcze działał jak wyszedłem z pracy juz nic nie działa wie ktos co moze byc przyczyną??
  
 
Przyczyn może być mnóstwo....
Napisałby kolega co się dokładnie dzieje....(czy wogóle nie działa, czy żle pokazuje, czy coś wogóle się rusza.....


To jak z bólem głowy ...przyczyn niezliczenie wiele
  
 
1. nie dziala silnik
2. brak zasilania obrotka masa/+12v
3. brak sygnału do niego

pozdro
  
 
po przekręceniu stacyjki wskazówka delikatnie drga wiec sygnał chyba dochodzi a po odpaleniu silnika obrotomierz nawet nie drgnie stoi bydle na zero
  
 
najprosiciej jak dla mnie sprawdzisz to tak:

1.odkrec zegary
2. wez troche kabelka
3. jeden koniec kabelka do cewki
4. drugi koniec do kostki gdzie wchodzi impuls do obrotomierza z tylu zegarów ew od razu za obrotkiem moze bedzie miejsce gdzie ten kabelek sie da wetknąć.
5. odpal silnik i zobacz czy dziala.
  
 
jutro postaram sie cos pokombinowac bo mam drugi licznik podepne go i zobacze czy działa
  
 
Na dzień dobry poruszaj przewodami. Przy skrzynce bezpieczników, przy desce... Możliwe, że to jakaś korozja lub inny niekontakt się wdarł i obrotomierz nie działa.
  
 
ZROBIONE po wyciągnięciu licznika okazało sie ze nie wszystkie bolcedobrze stykały z tasmą
pozdro i dzieki za rady
  
 
mam ten sam problem, z tym ze ja ruszalem juz wszystkim co popadnie, licznik od RS'a tylko ja nie wiem czy mam te instalacje poprowadzona czy nie, niby z wiazki wychodzi zielony przewód nr 10, ale gdzie on dalej idzie to nie wiem bo przewody sie rozwidlają, wypatrzylem go do miejsca obok mechanizmu wycieraczek, jest jakis czarny rozdzielacz dokładnie 12 przewodów wchodzi i wychodzi w tym zielony, ale co z nim dalej to niewiem.. ?

identycznie sie zachowuje po przekreceniu delikatnie drgnie a jak odpale ie dziala.. jzu nei mam pojecia jak to sprawdzic..

nie zakladałem nowego tematu, bo to bezsensu tyle tego jest a ja czytałem prawie wszystkie te posty o obrotku ale nikt nie pokazał gdzie jest ta cewka zapł i jak sei do niej dostac.., itp. by przesledzic ten kabel, jakby ktros mógł od poczatku opisac droge jak powinien isc ten zielony kabelek, czy to + jest i gdzie - z obrotka .. ?