Auto gaśnie na wolych obrotach.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnimi czasy dziwne rzeczy dzieją się z moim autkiem i zaczynam mieć coraz większe wątpliwości co do niego...
Przedwczoraj miałam problem z odpaleniem go (tzn odpalił i zaraz zgasł - nadmienie tutaj że auto ma immo), potem musiałam dłużej 'kręcić' żeby odpalił ponownie. Wczoraj odpalił normalnie rano, a potem stał z pół dnia i znów miałam problemy z odpaleniem. Na wolnych obrotach gasł i ogólnie pracował nierównomiernie.
Dziś jest wszystko normalnie i nic się nie dzieje.

Jaka mogła być przyczyna dziwnego zachowania auta? (przypominam, że to automat...)
  
 
cześć

obstawiałbym przejrzeć świece i kable zapłonowe
(poszukaj w archiwum temat juz wielokrotnie poruszany)
jeżeli autko ma instalacje gazową może być przyczyna zbyt uboga mieszanka ale jak gaśnie przy zimnym silniku raczej kable i świece wymień to i powinno być ok jesli nie pomoże bedziesz musiala szukać dalej cewka sonda itp itd ale na 99% świece i kable zapłonowe
pozdrawiam

Michał
  
 
jesli odpala i gaśnie a potem problemy z ponownym odpaleniem na bank świece spróbuj
  
 
Dzięki za odpowiedź Gaz jest założony (sekwencja).

Najbardziej mnie zastanawia to, że teraz jest wszystko normalnie A samochód nie był zimny (stał maks pół godziny po dłuższej jeździe wcześniej).
  
 
Czesc Kolezanko,
Zobacz "odmę" lub "silnik krokowy" w postach. Wydaje mi się, że miałem coś takiego i tamte sprawy miały znaczenie.
Pozdro
  
 
A moze silnik gasł kiedy na dworze było wilgotno
a teraz sucho to w porzadku, jak tak to swiece, a jak nie to moze to co napisał poprzednik.
  
 
krokowy zostaw w spokoju najpierw sprawdz świece i kable potem szukaj dalej świece koszt okolo 50 zł NGK przewody zależy jakiej firmy od 70 zł silikonowe oczywiście a potem dopiero szukaj dalej .sprawdz najprostrze rzeczy z czasem pomysl tez o wymianie szczotek i tulei w rozruszniku ale to pozniej
  
 
wiem to z własnego doświadczenia gdyż sam to mialem z 3 miesiące temu.gasl na wolnych obrotach problem z odpalaniem gdy zgasl problem z ponownym odpaleniem wymiana swiec i kabli pomogla w 100%
  
 

u mnie musialem wyczyscic krokowca i przepustnice i pomoglo