ZAX ŁAda 21072 1300 powered by Weber 45 DCOE - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobrze że to napisałeś bo bym próbował wsadzać przez tył ostatnio pomierzyłem wszystko i rzeczywiście tylko przez prżód jest szansa wpakować tą tylną czesć klatki. Ale najpierw musze wyczyścić z wygłuszeń łade tak skrobie, że aż mnie plecy bolą, w każdej wolnej chwili jade do garażu i działam. Wczoraj wybebeszyłem łade dokładnie z osłon, zegarka i innych dupereli, cała obudowa skrzyni i most jest goły. Wywaliłem większosć elektryki
Czekam też na przesyłkę od Łukasza Sobocina z grupy VFTS ale to niespodzianka
  
 
Nie trudno się domyślić jaka Zapowiada się niezły wypas na jesieni...
  
 
Powoli wszystko doprowadzam do ładu. Ehh gdybym tylko miał na własność migomacik. Wnętrze będzie całe czerwone a klatka czarny mat (za waszą namową)







Pomalowałem też dach od wewnątrz



A tu jedna z niespodzianek



  
 
Glupie pytanko mam...
Po co są te białe strzałki?
Pokazują gdzie są zaczepy czy coś?
  
 
Mnie też to zawsze zastanawiało.
  
 
Strzalki oznaczaja miejsca zaczepów do holowania. Jest to obowiazkowe w MS Polski i nie tylko. W przypadku awarii na torze lub w trasie, pomoc techniczna, ładowy laik, może szybko zlokalizować miejsce zaczepu. Tym samym szybko zdjąć auto z trasy, toru itp.
  
 
Ładnie, ładnie, daj jakies foto od boku z tą lotką, resztę body- kitu, tez masz Zax?
  
 
Nie - na razie zostawiam tylko spoiler

  
 
Zax ja się w tym momencie zupełnie nie orientuje?

Gdzie Ty się ścigasz/będziesz ścigał ?

Tylko youngtimer czy jeszcze jakies KJS`y ?
  
 

Zacząłem od Youngtimerów, gdzie większosć konkurencji jest kjs'owych + wyścig na torze (W III edycji jechałem 160 km/h na prostych i brat-pilot powiedział, że bez klatki nastęnym razem nie wsiada ). Z tą różnicą, że warunki przejazdów są bardzo dobre. Teraz zaczynam startować we wszystkich takich imprezach min. classicauto track day itp. Od września będę startował też w KJS, ale tylko w wybranych bo nie mam zamiaru jeździc po jakiś fabrykach, gdzie dziury są wielkości lejów po bombach. A później zobaczymy
Z drugiej strony budowę mojej łady traktuje hobbystycznie, mam odskocznie od wszystkiego, pracy, obowiązków, problemów itp.
  
 
Zax ile zapłaciłeś za ten spoiler? Bo mam zamiar też zamówić u Sobocina.
  
 
Zmobilizowałem Jędrka i po dłuższej walce wpakowaliśmy klatke do auta. Wiązało się to z usunięciem kierownicy, dźwigni zmiany biegów, wycięciem miejsca na głośniki przednie z kawąłkiem kokpitu . Dzisiaj pomalowałem pierwszą warstwą czarnego matu klatkę i w środe spawamy podstawki pod stopki







  
 
przyznam, ze zacnie musisz jeszcze wyspawac uchwyt na Ambipura
  
 
Cytat:
2008-05-15 00:17:29, kuba_gorzad pisze:
przyznam, ze zacnie musisz jeszcze wyspawac uchwyt na Ambipura



Jak ty go tam wypatrzyłs to nie wiem ale rzeczywiście musze mu zrobić jakieś ciekawe mocowanie
  
 
Cholernie mnie dzisiaj bolała głowa, więc po pracy zająłem się duperelkami:






  
 


  
 
a mnie sie spoiler nie podoba
Dobrze, ze to auto Zaxa....
to jemu ma sie podobac.

a hebelki wymiataja, sliczne.
nie myslales umiescic ich na polerowanej stali?
  
 
no niestety bede pierwszy ktory wyrazi swoja dezaprobate. ta klatka zostala jakos przymocowana czy dalej wisi w powietrzu? spoiler nie pasuje zupelnie niestety, po co ci strzalki? startujesz w MS polski czy to tylko tak zeby groznie wygladalo? to auto miesza za duzo stylow. nie jest to ani stricte rajdowka ani tez stricte dopieszczony dupowoz. po prostu niektore rzeczy gryza sie ze soba niemilosiernie :/
  
 
Każdy może wyrazić swoją opinie, nie każdy musi się zgadzać z moją wizją, ten spoiler nie tylko po to zamontowałem żeby ładnie wyglądał - ma spełniać swoją role. Klatka jeszcze wisi w powietrzu dzisiaj kupiłem blache i na dniach będe działał. Strzałki ? jeżeli dałem na drzwi numer to i strzałki wstawiłem. Nie zaszkodzą a może kiedyś się przydadzą, gdy gdzieś wydzwonie np. na youngtimer party. Ktoś nie zorientowany natychmiast znajdzie mocowanie.
Auto buduje powoli...i powoli stanie się stricte rajdówką. Niestety nie stać mnie na wywalenie kilkudziesięciu tyś. na zrobienie odrazu auta do sportu, zabawy itp. po prostu tyle nie zarabiam. Co uzbieram to pakuje w auto, bo lubię się w to bawić. Dojdą chlapacze, nowy silnik, spreżyny itp. za jakiś czas.

Ide w kierunku pokazanym na zdjęciach ponizej:








Krytyka mile widziana
  
 
czy ja wiem, czy miesza? Wyglada mi to na styl lat 70-tych... - i ogolnie mi sie podoba, wyjawszy spoiler i pare detali.