ZAX ŁAda 21072 1300 powered by Weber 45 DCOE - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-06-25 23:42:31, zax pisze:
Auto buduje powoli...i powoli stanie się stricte rajdówką. Niestety nie stać mnie na wywalenie kilkudziesięciu tyś. na zrobienie odrazu auta do sportu, zabawy itp. po prostu tyle nie zarabiam. Co uzbieram to pakuje w auto, bo lubię się w to bawić.


tak trzymaj ZAX!!!auto musi przede wszystkim właścicielowi sprawiać radochę!!!

Cytat:
Dojdą chlapacze, nowy silnik, spreżyny itp. za jakiś czas.


o jakim silniczku myślisz-zdradź coś
  
 
Cytat:
2008-06-26 10:16:00, jacek2107 pisze:
o jakim silniczku myślisz-zdradź coś



Dzięki Jacek
Wiem gdzie leżą i mam zarezerwowane u jednego gościa - nowe oryginalne kute tłoki do sportu z lat 80 muszę je tylko odebrać
Mam dwa gaziory 45 dcoe, potrzebuje jedynie troszke gotówki na kolektor, większy wałek i modyfikacje głowicy itp. Zbuduje silnik 1500 / 1600. Silnik już czeka. najpier musze dopracować bude. Potem powoli przy pomocy LPM Poznań będe budował nowy silnik.
  
 
No ja też bym chciał mieć zarezerwowane tłoki.
  
 
klatka ma już wyspawane mocowania i jest przykręcona do budy. Wnętrze auta pomalowane jest też nowym lakierem - czerwonym
Pozostaje mi tylko wyciąć z Aluminium dywaniki i przymocować do podłogi kierowcy i pasażera.
Tak się to prezentuje:






  
 
Zax wszystko ok, tylko zrób coś z tymi obiciami drzwi.
  
 
Cytat:
2008-07-07 21:44:30, sebioza pisze:
Zax wszystko ok, tylko zrób coś z tymi obiciami drzwi.



ehe myślę już nad tym....

kolejna porcja fotek:













  
 
no wyglada bojowo.
ale na podloge musisz cos pomyslec, bo lakier pod nogami szybko zetrzesz.... aluminium moze?
  
 
Przeciez Zaxiu pisal 2 posty wczesniej, ze beda dywaniki z aluminium
  
 
zax a myslalej nad jakims porzadnym zamykaniem do schowka czy tez masz zamiar cos z nim innego zrobic. bo wiem ze zadko kieedy sie one nie otwieraja przy jakims topnieciu
samochodzik wyglada naprade na uzbrojony i gratuluje pomyslów i pragnę stwierdzic że wlasciciel stara sie w tym co robi
  
 
Byłem w Aluminium Konin ale można tam tylko dostać płyty 1m/2m 2mm za 150 zł a ja potrzebuje o wiele mniej. Po dłuższej rozmowie z szefem zaproponował żebym przyjechał z "maszynką" do cięcia i uciął sobie połowę za połowę ceny. Jutro wyjeżdzam ale po powrocie z Egiptu coś wykombinuje.
2107 - projekt, schowka nie mam - jest wywalony, została tylko ta klapa, którą przewierciłem i przymocowałem wkrętami - nie otworzy sie na żadnych wybojach.

pzdr

p.s. najgorsze że od wczoraj gdzieś mam zwarcie i wywala mi bezpiecznik (stop i oświetlenie wnętrza). Wciskam stop i bezpiecznik strzela. Dostałem od taty miernik i będe szukał
  
 
zax ja mam dywany moze ci spasuja sa troche do poprawienia
  
 
Cytat:
2008-07-10 22:12:45, 2107-PROJECT pisze:
zax ja mam dywany moze ci spasuja sa troche do poprawienia



dywany ?
Dzięki za oferowaną pomoc ale Jak wrócę za dwa tygodnie z wczasów to kupię jednak to aluminium i wytnę odpowiedni wzór, dopasowanmy do mojej ładnej
  
 
a moze sztuczna trawe?? podobno jest mila w dotyku
  
 
ZAX, sprawdz te wiazke co idzie do tylu oraz przewod do lampki w slupku. sczegolonie przy polaczeniu podlogi ze slupkiem. Jak wyjales dywaniki, to nie miales czasem bagienka wokol wiazki? Jesli miales, to masz winnego. Brak drutow wewnatrz izolacji.
  
 
Cytat:
2008-07-10 23:23:33, adasco pisze:
ZAX, sprawdz te wiazke co idzie do tylu oraz przewod do lampki w slupku. sczegolonie przy polaczeniu podlogi ze slupkiem. Jak wyjales dywaniki, to nie miales czasem bagienka wokol wiazki? Jesli miales, to masz winnego. Brak drutow wewnatrz izolacji.



Adaśko najlepsze jest to ze wyciąłem te wszystkie kable. Z głównej wiązki wycięłem kabel zasilający lampę syfitową, drzwi i inne duperele. dwa dni temu podłaczyłem wsteczny...po przeanalizowaniu drutów - jeden z kabli idący do czujnika wstecznego ma kolor zielony. A u mnie do włacznika "stopu" idzie kabel czerwony, czerwony z białym paskiem i nie wiadomo dlaczego także zielony ! A schem,at pokazuje że tam powinny być dwa kable ! C i CB...cholera wie skąd ten zielony. Może to on robi zwarcie. Przeanalizuje to za dwa tygodnie jak wróce z wczasów. Z drugiej strony obawiam się czy czasem jakiś kabelek od oświetlenia wewnętrznego nie dotyka masy
  
 
A miała to kiedyś być seryjna Łada z mocnym silnikiem i dobrą zawiechą . Bakcyl tuningu wciąga
  
 
Dywaniki już zamontowane......







  
 
Zax dywaniki wyglądają extra!!jak je mocowałeś??
  
 
Cytat:
2008-08-06 21:41:26, jacek2107 pisze:
Zax dywaniki wyglądają extra!!jak je mocowałeś??



myślałem nad tym długo i ostatecznie nic nie wymyśliłem Wziąłem wiertarkę, nitownice i przynitowałem do podłogi. Od spodu zabezpieczyłem antykorozyjnie miejsca gdzie wystają nity. w opisach w internecie ludzie montują na blachowkręty, na śruby, śruby szeklowe a nawet kleją do podłogi. Wybrałem najprostszy sposób i najszybszy

pozdrawiam
  
 
to jak je teraz wytrzepiesz?