Ehhhhhhh gazik ..gazik....

  szukane wyrażenia:   gaz
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Połowe wczorajszej nocki spędziłem na spalarni ....i z przykrością stwierdzam że moje espero z 9 sekud do 100km/h......ma teraz ok 11-12

Z lanosem Kizera (moooocno dlubane 1.6 5d) z którym kiedyś przegrywałem jedą, no moze pół długości na 400m.......

....teraz dostaje 5-6 długości

Nubirke 2.0 kombi na gazzie łykam.....ale tylko na pół długości.....dawniej było to 5...6

Z Lanosem 1.6 LPG jadąc na benzynce wygrywam pół długości na 400m.....jadąc na gazzzie pregrywam pół długości....


I NIE JEST TO WINA ŹLE ZAŁOŻONEJ INSTALACJI! Zwyczajnie gaz zabija osiągi samochodu

....ale trudno moge jeździć wolniej.....ale jeździć Póki co każde tankowanie utwierdza mnie w przekonaniu że warto było
Niedługo jak qumpel dolutuje kabelek....pobawie się w strojenie komputera od gazzzu , może coś da się poprawić.

  
 
A mówiłem wtrysk


Pobaw się z tym większym parownikiem
  
 
nie ma szans - nie wejdzie
  
 
Co nie wejdzie, zawsze mozna zrobic wybrzuszenie na masce!
  
 
Lanos Kizera?, jak jechalem do wujka do wejherowa ( kolo gdanska) to wstapilem na imprezke o nazwie SpeedMania, czyli w sumie wyscigi na 1/4 mili, startowal Lanos zamiast tablizy rejestracyjnej mial napis Kizer. Scigal sie on bodajze z jakims golfem, przegral 3 razu ( jazda probna i 2 konkursowe), a byl to golf 1. W swojej klasie ( od 1,5 do 1, miał siódme miejsce z czasem 17.21 sek. Moze podam wszystkie wyniki dla calej grupy:
1. Honda Integra
2. VW Golf I
3. Honda Civic
4. VW Golf I 180
5. Honda Civic
6. VW Golf I
7. Daewoo Lanos
8. Renault 5
9. Audi 80
10. Ford Fiesta
11. Ford Fiesta
12. Honda Civic 1,6
13. Opel Ascona
14. Renault Megane Coupe

No wiec na ktorym bysmy byli miejscu naszymi esperakami?
Jak dobrze pamietam to 30 lipca znow cos takiego bedzie, moze wystawimy swoja reprezentacje ( niestety Toemk odpada, a byl najszybszy). Jak tam zobaczylem Audi S2 ktore ma 400 koni, to zwatpilem w moje biedne 90 rumakow
  
 
a dawno to było??? bo teraz lanosik jest mocno dłubnięty.
ma zmienioną skrzynie i zatentegodala jak szalony. Pomiary wstępne to 8 sekund do 100km/h i 16,5sek / 400m
Więc rakieta nieziemska.


mój u szczytu formy miał 9s do 100km/h i 17,5s na 400m.

...teraz....to szkoda gadać .....ale jezdze taniej
  
 
Pewnie 21
  
 
to bylo w sobote ostatnia, ale dziwne bo ten lanos jechal bez jednego reflektora, ale jak stal na parkingu to reflektory wszytskie mial, moze ma problemy z chlodzeniem? Ja juz sam nie weim co myslec jak zobaczylem w klasie open kolo porsche, subarki golfa I ktory mial licznik do 300km/h i 280 koni.
  
 
jak nie 31

echhh zachciało mi się kuchenki marki wrozamet na kołach
  
 
Wyjmuje się reflektor żeby filtr stożkowy miał więcej powietrza
  
 
Nie ma cudów....
tak jak mówi Tomek gaz zabija osiągi....
W Espero tego nie czułem - kupiłem z gazem....
ale wcześniej miałem Poldka 1,6 Gli Bosch i jeździłem pół roku na benzynie...
Silnik był w świetnym stanie i zapylał ,aż miło......
Założyłem gasssss - Landi z kompem.....
i na początku było ok. przez pareset kilometrów, a później coraz wolniej i wolniej.... i osiągi ustabilizowały się raczej na nie za wysokim poziomie....
ale i tak jak policzyłem ile kasy straciłem przez w/w pół roku to zapłakałem i cieszyłem się ,ża mam gasssssssssss.
  
 
Patrz JACO, ja tez mialem przed Esperalem Poldka, tyle ze Atu+ GSI i ten skubaniec zapieprzal lepiej na gazie niz na benzynie tyle ze chlal 17 l na 100
Instalka byla najprostrza, bez zadnej elektroniki.
  
 
Cytat:
Patrz JACO, ja tez mialem przed Esperalem Poldka, tyle ze Atu+ GSI i ten skubaniec zapieprzal lepiej na gazie niz na benzynie tyle ze chlal 17 l na 100
Instalka byla najprostrza, bez zadnej elektroniki.


i tu Dicer poruszyłeś bardzo ciekawy temat - samochody z instalkami gazowymi bez kompa w 90% przypadków lepiej zbierają się na gazie niż na benzynie - ew. tak samo.....
Czyżby komp uczył się błędnych danych podawanych przez czujniki silnika i z tego powdu zamulał autka gazowe???????
W instalacji bez kompa otwiera się kurek na określoną wartość i nie ma na to wpływu komp silnika.....
dobrze gadam
  
 
Cytat:
2003-06-26 10:58:28, -JACO- pisze:
Cytat:
Patrz JACO, ja tez mialem przed Esperalem Poldka, tyle ze Atu+ GSI i ten skubaniec zapieprzal lepiej na gazie niz na benzynie tyle ze chlal 17 l na 100
Instalka byla najprostrza, bez zadnej elektroniki.


i tu Dicer poruszyłeś bardzo ciekawy temat - samochody z instalkami gazowymi bez kompa w 90% przypadków lepiej zbierają się na gazie niż na benzynie - ew. tak samo.....
Czyżby komp uczył się błędnych danych podawanych przez czujniki silnika i z tego powdu zamulał autka gazowe???????
W instalacji bez kompa otwiera się kurek na określoną wartość i nie ma na to wpływu komp silnika.....
dobrze gadam



Komp dba o czystość spalin

Stąd gorsze osiągi
  
 
Zawsze można mieć gorzej

Jesteś prawdziwym macho ? Kliknij, ale wiedz, że ostrzegałem ))
  
 


Ciarki mnie przechodziły - jak podczas opglądania pierwszy raz "Milczenia Owiec"
To są skutki tego, że za wtrysk gasssu wzieły się warszaty montujące do tej pory instalki gasssowe poprzedniej generacji, które były dużo łatwiejsze w montażu (a i tak je partolili)
W montażu wtrysku gazu potrzeba mieć zaplecze techniczne i merytoryczne.....
w tej chwili klienci decydujący się na wtrysk gasssu są poligonem szkoleniowym i doswiadczalnym dla gasssowników.......

  
 
ten artykul to cos okropnego, tzn. b fajne ale koles przezywal horror ja bym nie wytrzymal nawet jednego dnia sterczac w warsztacie brrrrrr
  
 
ja bym, kolesi pozwal do sądu !!!! za uszkodzeni mi smaochodu i niekompetencje i ciekawe czy wogole mieli zezwolenia na zakldanie instalcji gazowej i czy podzespoly maja homologacje !! tkaich to tylko zabijac!
  
 
horror...
ja bym 2-3 pierwszych dniach tej katorgi zażądał zwrotu pięniędzy i wymontowania instalacji z samochodu


chciałem już tak robić u siebie jak 1 dnia po założeniu były z autkiem problemy Naszczęście doszli co jest i usterke usunięto.

Sprawdza się że zakładanie LPG musi odbywać się w dobrych firmach...a nie u pana mietka pod siedlcami.....

Moje espero było strojone na 3 ..słownie trzech komputerach

1 - laptop,
2, - palmtop? takie dziwne coś przypominające bardzej rozbudowaną komórke niż komputer
3 - zwykły PC z dorobionymi kablami i oprogramowaniem......

PS raz się Winda95 zawiesiła
  
 
Tomek, pisales ze z 9 sek zrobilo ci sie 12, ale te 12 masz jak jedziesz na gazie czy na benzynce?, bo zastanawiam sie ile bys mial na benzynce.