Zgrzyta skrzynia biegów Carina 2.0 GTI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na zimnym silniku gdy wrzucam drugi bieg podczas jazdy to mi zgrzyta skrzynia, w miare nagrzewania się silnika zgrzytanie ustaje aż do całkowitego zniknięcia i taki objaw jest tylko na drugim biegu. Co to może być?
  
 
Olej wymieniony ?
Pozdro.
  
 
no właśnie nie, a jaki olej zalać najlepiej i ile go tam się mieści?
  
 
Kup 3l oleju do skrzyń automatycznych specyfikacja Dexron II i zalej nim skrzynie.Powinno wejść ok 2.7l.
  
 
Ejże, a fabrycznie to tam nie było 75W90 ?
Pozdro.
  
 
Cytat:
2008-01-06 19:50:31, Perzan pisze:
Ejże, a fabrycznie to tam nie było 75W90 ? Pozdro.



Było, bo o ile dobrze pamiętam, to Cari GTi miała skrzynię S53, montowaną z 3S-GE w Celicach, i 5S-FE w Camry EU.

W tych skrzyniach II bieg często zgrzyta - siada synchronizator - przerabiałem temat, koszt 600zł ( za 5 synchro ) + rozbiórka skrzyni.

Chociaż na razie to zmień olej - może ( ale nie musi ) pomóc

pzdr
  
 
To co zalać 75W90 ????
  
 
Koledzy co do oleju 75W90 , wiem ze jest semi oraz full syntetic, ja mam miec full syn. , a znalazlem tylko semi .... , zaszkodzi to cos ?
  
 
Nie zaszkodzi, ale zawsze lepiej nalać skrzyni coś lepszego - pomyśl, że powierzchnia kilku cm^2 przenosi cały moment obrotowy z silnika... chyba warto ją smarować...

pzdr
  
 
Fabryka dopuszcza do użytku oba rodzaje oleju czyli tradycyjny i do automatów.Mojej skrzyni pomógł ten do przekładni automatycznej.