Wolne obroty a czyjnik położenia przepustnicy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam problem z wolnymi obrotami w carinie 1,6 LB 95" wahają się w granicach 600 - 550 w aucie jest odczucie jak by silnik miał zaraz zgasnąć ale mu się to jeszcze nie zdarzyło. Wymienione przewody WN , świece założone platyny denso, przepustnica wyczyszczona, wymianiona kopułka z palcem. Mówiąc szczerze pomysły mi się wyczerpały . Auto jest bez gazu.
Mam pytanie czy czujnik położenia przepustnicy ma wpływ na wolne obroty ????????
Może ktoś z Kolegów ma pomysł co można by było sprawdzić.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  
 
Zawor ISC pod przepustnica byl czyszczony???? bo sama przepustnica, w tym modelu, moze byc brudna i nic jej to nie przeszkadza.A czuja TPS przepustnicy nie ruszaj.
powinna miec jakies 650 obr -o jakies 50 obr mozna pocyganic na uzwojeniu ISC.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Jeśli chodzi o ten przykręcany na cztery srubki - tak był czyszczony i po złożeniu sprawdzałem ładnie chodzi , nic się nie blokuje ani się nie zawiesza.
Próbowałem regulować śrubką przy przepustnicy od linki gazu . Podkręciłem na ok 800 obrotów na rozgrzanym silniku i po krótkiej jeżdzie po mieście, wolne obroty wróciły do poprzedniego stanu.
Czy może być jakiś błąd w komputerze ?????????????????
Czy komputerem można regulować wolne obroty ???????????????
Auto jest z 1995r numeruy nadwozia zaczynają sie od JT , zajrzałem do komputera i wyszło że komputer jest od starszego modelu ( wtyczka dzielona na trzy części - porównałem z książką ) montowany do roku 1993.
  
 
Jeśli chodzi o ten przykręcany na cztery srubki - tak był czyszczony i po złożeniu sprawdzałem ładnie chodzi , nic się nie blokuje ani się nie zawiesza.
Próbowałem regulować śrubką przy przepustnicy od linki gazu . Podkręciłem na ok 800 obrotów na rozgrzanym silniku i po krótkiej jeżdzie po mieście, wolne obroty wróciły do poprzedniego stanu.
Czy może być jakiś błąd w komputerze ?????????????????
Czy komputerem można regulować wolne obroty ???????????????
Auto jest z 1995r numeruy nadwozia zaczynają sie od JT , zajrzałem do komputera i wyszło że komputer jest od starszego modelu ( wtyczka dzielona na trzy części - porównałem z książką ) montowany do roku 1993.
  
 
Cytat:
2008-01-03 08:44:35, mi_chu pisze:
Jeśli chodzi o ten przykręcany na cztery srubki - tak był czyszczony i po złożeniu sprawdzałem ładnie chodzi , nic się nie blokuje ani się nie zawiesza. Próbowałem regulować śrubką przy przepustnicy od linki gazu . Podkręciłem na ok 800 obrotów na rozgrzanym silniku i po krótkiej jeżdzie po mieście, wolne obroty wróciły do poprzedniego stanu. Czy może być jakiś błąd w komputerze ????????????????? Czy komputerem można regulować wolne obroty ??????????????? Auto jest z 1995r numeruy nadwozia zaczynają sie od JT , zajrzałem do komputera i wyszło że komputer jest od starszego modelu ( wtyczka dzielona na trzy części - porównałem z książką ) montowany do roku 1993.


Skrec z powrotem srubke od linki gazu tak jak byla ,linka ma byc luzna.
Przepustnica ma byc domknieta na srubie zderzakowej,podparta tylko tyle,aby sie nie zakleszczala w gardzieli.
Obroty ustala komputer i nic tu nie zmienisz.
Jedyne co mozesz zrobic to poluzowac 2 sruby na uzwojeniu zaworu ISC i pokrecic uzwojeniem na pracujacym silniku nieznacznie podnoszac obroty.Jak przecholujesz to po przegazowce bedzie powoli schodzil z wysokich obrotow lub sie przywieszal na 1000.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
mam pytanie co moze byc przyczyną gdy podczas hamowania silnikiem gdy obroty spadaja do ok 400 podczas gdy silnik dalej pracuje włacza się kontrolka ciśnienia oleju- silnik jest po generalnym remoncie??? prsze o szybka odpowiedz
  
 
Cytat:
2008-01-06 23:16:11, woyciech85 pisze:
mam pytanie co moze byc przyczyną gdy podczas hamowania silnikiem gdy obroty spadaja do ok 400 podczas gdy silnik dalej pracuje włacza się kontrolka ciśnienia oleju- silnik jest po generalnym remoncie??? prsze o szybka odpowiedz


Do 400?? ...a jak cie scisna za szyje na 10 sekund to tracisz przytomnosc?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-01-06 23:30:00, Bigelektron pisze:
Do 400?? ...a jak cie scisna za szyje na 10 sekund to tracisz przytomnosc?



hahaha, bardziej obrazowo się chyba nie dało super
  
 

  
 
Co do tej szyi.... człowieka czasem nie odpalisz zpowrotem no i serwis.