Czarny żel w chłodnicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pewnie nie lada problem a mianowicie odkryłem piątkowego poranka w zbiorniczku wyrównawczym zamias płyny chłodniczego - czarną substancje o konsystencji żelu. Samochód jest już w serwisie (ASO- Warszawa - Mangalia 2) tylko dopiero w czwartek do niego zajrzą. Podejrzenie pada na uszczelke pod głowicą. Serwis jest dla tego auta jeszcze gwarancyjny (auto ma 8 miesięcy i przebieg niespełna 30 000 km) i generalnie nie chciałbym w tak młodym wieku jeździc samochodem już po remoncie silnika.
Miał ktoś z szanownych kolegów podobny kłopot?
  
 
HM.....to dziwne, że w tak młodym samochodzie taka usterka.
Informuj nas o przebiegu naprawy.
  
 
Też bym postawił na usczelkę pod głowicą. A nie zdarzyło ci się go zagotować np. w korkach. To by mogło wyjaśnić problem. Aczkolwiek musiałoby to być spowodowane np. niesprawnością wentylatora na chłodnicy, hmmm...
  
 
Powiem Ci ziellonny ze to bedzie najprawdopodobniej uszczelka. Miałem podobny przypadek z taty vecrą po ok roku i 20 tys stało się to samo poszła uszczelka. jak sie okazało wina była opla bo w poczatkowych modelach zakładali można powiedzieć papierowe dopiero po ok 1-15 roku od rozpoczecia produkcji zaczęli zakładać metalowe. Powodzenia z ASO i nie dawaj się jasli racja bedzie twoja a nie beda chciali ci naprawić napisz do auto świata oni robią z tym szybko porz ądek. Pozdrawiam
  
 
stary ale sobie wybrałeś serwis...
  
 
TEN TAJEMNICZY ŻEL TO OLEJ W WODZIE, ŻYCZĘ ŻEBY TO BYŁA USZCZELKA, ( 99 procent uszczelka ) , jeżeli nie kopcił zbytnio to może jeszcze coś z tego będzie.
  
 
No mam pierwsze informacje o samochodzie z czarnym żelem w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy. ASO zdiagnozowało uszkodzoną chłodniczke oleju i przewód do niej prowadzący. Do układu chłodzenia olej dostał się prawdopodobnie przez sąsiadujący z nim uszkodzony układ chłodzenia oleju. Zamówili uszkodzone części ale niestety czas oczekiwania na nie to jakieś minimum 10 dni i mam tylko nadzieję, że nic więcej nie wylizie z mojej Zafiry.
Jeszcze tylko przeprawa z General Motors w sprawie pokrycia kosztów samochodu zastępczego no i czekam.
Pozwole sobie jeżeli pojawią się jakieś nowe okoliczności powiadomić Szanowne Forum.

Dziękuję za wsparcie w ciężkich chwilach.

[ wiadomość edytowana przez: ziellonny dnia 2007-09-13 21:09:56 ]