Mokro w oplu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam zauważyłem ze w moim kombiaku z tyłu w bagażniku a konkretnie w tym lewym schowku od strony kierowcy mam wodę. Oczywiście z deszczu. Nie wiem którędy się dostaje bo wszystko wygląda na suche. Macie jakiś pomysł??
  
 
a moze ze spryskiwacza tylnej szyby-znaczy z wezyka
  
 
chyba nie bo to raczej deszczówka-wąchałem i nie pachnie ładnie. Chociaż spryskiwacz tylnej szyby nie działa i nie szukałem jeszcze przyczyny.
  
 
może Ci sie poprostu skrapla z szyb. albo niestetu gdzieś masz otworek i ci wlatuje,
  
 
Może od dołu - koła chlapią i ci tam wciska szczelinami wodę.
  
 
Cytat:
2007-09-09 20:08:44, mayday411 pisze:
chyba nie bo to raczej deszczówka-wąchałem i nie pachnie ładnie. Chociaż spryskiwacz tylnej szyby nie działa i nie szukałem jeszcze przyczyny.



To że jak piszesz "nie pachnie ładnie" wcale nie znaczy że to deszczówka.
Przeciwnie, deszczówka jest czysta.
A zapach może pochodzić np. z rozkładającej się konserwacji nadwozia.
Proponuję sprawdź ten spryskiwacz /wężyk/ czy przypadkiem gdzieś nie cieknie.
Zresztą to to powinieneś wiedzieć po ilości płynu w zbiorniczku.
  
 
Mam dokładnie ten sam problem . Nie udało mi się dojść skąd bierze się woda. Podejrzewam uszczelkę pod szybą .Natomiast na pewno nie jest to spyskiwacz ponieważ węzyk idzie z drugiej strony ( juz naprawiałem) .


[ wiadomość edytowana przez: Sakron dnia 2007-09-10 18:01:33 ]

[ wiadomość edytowana przez: Sakron dnia 2007-09-10 18:01:53 ]
  
 
Płynu w zbiorniczku nie ubywa więc wezyk chyba nie chociaż się mu przyjże bo nie działa tylny spriskiwacz. Moze cieknie rzeczywiscie przy chlapaniu kół musze to odnaleźć i zalepić dziurke.
  
 
ja mysle ze niepozostaje ci nic innego jak posadzic kogos za kölkiem co by naciskal spryskiwacz a ty z tylu po odbudowaniu czego sie tylko da nasluchujäc ,obserwujäc bedziesz dumac-az wkoncu dojdziesz co to
  
 
Witam.Uszczelnij relingi dachowe,a konkretnie tyl (silikonem)
  
 
Upieram się za nadkolami i tylnym zderzakiem - ople ruda szamie od spodu.

Jedno pytanie pomocnicze: czy w lecie podczas jazdy gdzieś na polnych rogach nie właził ci kurz z drogi z tyłu w bagażnik? Jeśli tak to na pewno dziura w nadkolu.

Zresztą ten temat łatwo zbadasz jak zwalisz cały tylny zdeżak.
  
 
Kurz mi się nie dostawał nigdzie szczerze mówiąc to mój egzemplarz jest chyba udany jeśli chodzi o blache bo rdzy nie widać a ma już 12 latek. Tak naprawde to myślałem o tych relingach i chyba gdzies stamtąd cieknie tylko nie wiem jak mam sie za to zabrać z której strony zasilikonować. Mam sciągnąc podsufitke? Nie mam pojęcia jak to zrobić. Na 90% cieknie z tej okolicy, bo jak auto stało tydzień nie jeżdżone a deszcz padał to woda i tak się dostawała także spód odpada.
  
 
Jeżeli to jednak przy mocowaniu relingów to nie ściągaj podsufitki od razu (a jeżeli już to ostrożnie- kruche to cholerstwo).

Rozmontuj tylko plastiki od tyłu przy podsufitce i przy szybkach bocznych tylnych + zatrzaski trzymające posufitkę i delikatnie odchyl - może tak dojdziesz
  
 
Dzięki wielkie za pomoc postaram sie dojśc do tego gdzie mam przeciek tylko musze poczekać na jakąś lepszą pogode bo garażu nie mam. Dziś miałem sie za to zabrać po pracy ale czasu zabrakło zdążyłem wymienić tylko filtr pyłkowy bo śmierdziało w aucie i moze szyby choś troszkę mniej będa parować. Stary filtr był strasznie brudny i śmierdzący.