Vectra B

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wyswietlaczu pojawila mi sie wiadomosc od komputera CHECK BRAKE PAD ...kto wie co to moze byc ??
  
 
słownik en>pl online

pozdrawiam
  
 
dzieki omegafan .....jezeli chodzi o tlumaczenie tego komunikatu to oznacza sprawdz blok hamulcowy ...ale niewiem od czego zaczac i gdzie szukac przyczyn wyskoczenia tego komunikatu .

  
 
brake pads to nic innego jak klocki hamulcowe - jednym słowem pewnie kończy Ci się okladzina klocków przy którymś kole. Nie pozostaje nic innego jak kupić nowe klocki i wymienić.

Jest to mało prawdopodobne ale może komputer daje ogólną inforamcję nt gdzie jest zonk, czyli możesz też sprawdzić czy np masz wszystkie światła hamulcowe sprawne, może poszła jakaś żarówka. Jednak sam nie wierzę, że napisałem ten akapit. Stawiam 10 futnów na klocki.

pzdr z Hatfield
  
 
MOże być jeszcze czujnik klocków uszkodzony, zerwany, wypięty lub koniec klocków.
  
 
OK ja podejrzewalem tak jak scoodie ze to klocki ...dzieki serdeczne za konkretna wypowiedz Scoodie

i teraz mam pytanie czy wymiana klockow w Viki B jest jakas skomplikowana ?? na co musze uwazac od czego musze zaczac ...jezeli ktos juz to robil i ma wprawe to byl bym pieronsko wdzieczny jak by mi opisal to pkt po pkt bo ja to wymienial klocki tylko w asconie ale watpie zeby bylo tak samo w vectrze


sorki za laickie pytania ale nie chce czegos popsuc
  
 
Sprawa dziecinnie prosta.
1. Rozgrzej auto w ruchu miejskim.
2.Zaparkuj pod stacją szybkiej obsługi (np.kwik-fit )
3.Zdecydowanym krokiem wejdź do środka.
4.Poproś faceta za biurkiem o wymianę klocków.(wiesz już jak się to nazywa).
5.Po drugiej stronie ulicy z pewnością znajdziesz pub, fastfood lub kawiarnię.Zajrzyj tam.
6.Zrelaksowany wróć po zrobione auto.
7.Ciesz się tanią, szybką usługą i gwarancją.(no i sie nie ufajdasz)

Tak to się w cywilizowanym świecie robi. Pozdrawiam.
  
 
a jak chcesz się ubabrać to wpisz w google hasło "sam naprawiam vectra b" i gwarantuję, że w ciągu 5 minut znajdziesz link do książki w PDF. Ściągasz jakieś 60MB i tam jest wszystko opisane.

Piszę o książce bo w Viki jeszcze klocków nie zmieniałem. Może inaczej - nie wymieniałem jeszcze klocków w aucie z ABS'em, przypuszczam, że to żadna wielka filozofia ale...

pzdr
  
 
YANNOSICK teraz dla ciebie:
1 Weź sie pochyl
2 Rozpędź sie
ROZWIĄZANIE

PRZESZKODA SIE SAMA ZNAJDZIE



(tez bym był taki mądry jak wymiana z klockami by kosztowała 3 h pracy)

Cytat:
Tak to się w cywilizowanym świecie robi. Pozdrawiam.


Ami sie wydawało ze w cywilizowanym świecie porostu sie pomaga a nie mądruje- na tym polega Forum

Pietrycki prawie tak samo jak asconie wiec nie powinieneś dać sobie rade. z tego co kojarze to imbusy potrzebujesz ale pamiętam na na bank
  
 
sorry za błąd
Cytat:
Pietrycki prawie tak samo jak asconie wiec nie powinieneś dać sobie rade. z tego co kojarzę to imbusy potrzebujesz ale pamiętam na na bank



a miało być
Cytat:
Pietrycki prawie tak samo jak asconie wiec powinieneś dać sobie rade. z tego co kojarze to imbusy potrzebujesz ale pamiętam na na bank



tak sie jakoś wcięło
  
 
byłem tak dobry że zrobiłem kilka screenshot'ów z tejże książki






pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: scoodie dnia 2007-09-10 18:58:31 ]
  
 
Bog ci zaplac dobry czlowieku


i dzieki scoodie za fachowa pomoc .....