[ot] maluch na gasienicach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wiem ze kiedys cos takiego powstalo na bazie mechaniki kaszlaka

potrzebuje kilku fot pogladowych w googlach jakos nie bardzo
  
 
Dokladnie powstalo cos takiego naped mialo z 126p (skrzynia i silnik) zawias oparty na częściach jakiegoś motocykla, gumowe gasienice i nadwozie z laminatu. Dokładny opis byl bodajże w motorze. Ponoc nie chcialo to za bardzo jezdzic i mialo problemy z wjezdzaniem na co wyzsze krawezniki
  
 
nazywało się to bodajże wszędołaz. Było zbudowane przez pracownikóe chybajakiegoś zakładu energetycznego - chcieli to wykorzystac w pracy. Byli laikami wiec sporo błędów popelnili i niezbyt to jeździło. Napędzane było seryjnym silnikiem. Dość dokładny opis był w jednym z numerów automobilisty (jeden z wczesniejszych), ale ciezko mi teraz ustalić który. Zobacze u mnie w domu moze mam ten numer to udostepnie, ale na 90% nie mam. Oprocz tego cos dla wojska projektowali. Ale to na kołąch chyba było.
  
 
znalazłem. to był numer 12 automobilsty. Wklejam poczatek artykułu dostepny na ich stronie:

Pojazd gąsienicowy "Wszędołaz" (numer 12)

"Polski Fiat 126p" zdobył sobie wyjątkową popularność dzięki masowej produkcji, stosunkowo przystępnej cenie zakupu, prostocie obsługi i niskim kosztom eksploatacji. Można powiedzieć, że zmotoryzował Polskę, tak jak...

trzeba znaleźć kogoś kto ma ten numer automobilisty
  
 
Cytat:
2008-01-20 18:39:35, tadzik128 pisze: Ale to na kołąch chyba było.


Dokładnie ! Miało trzy osie . Z tego żadna skrętna . Skręcało się jak w czołgu - hamując jedną stronę !
  
 
trzy osie
  
 
to nie ten. Wszędołaz opisany w automobiliście był na gąsienicach. Na pewno ktoś z forum ma ten numer automobilisty o którym pisałem. Pozdrawiam
  
 
Wiem ze to nie ten ale szukam dalej w necie POZDRO
  
 


  
 
ta kolorowa fota to juz chyba po jakos 10ciu latach stania??
widze ze juz mocno zapuszczony jest, ciekawe jakie byly jego dalsze losy...
  
 
O ile dobrze pamietam, to stal przed PZLka dlugi czas, a potem ktos go stamtad po prostu sprzatnal nie wiadomo gdzie.
  
 
znalazłem przeglądając cd
  
 
A mi sie wydaje ze powstalo wiecej wszedolazow ...

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


moze sie myle ...
  
 
http://www.mmszczecin.pl/news/11040/Unikatowa+kolekcja+w+muzeum+techniki.html?category=news
  
 
Jak by ktos byl chetny znalazlem tego automobiliste wiec w razie czego sluze skanami
  
 
Wrzucaj tutaj.
  
 






literki nie za małe ?