Filtr oleju astra f

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, wymieniłem dziś filtr oleju wraz z nowym olejem ale okazuje sie że powinienem posmarować uszczelke olejem żeby kiedyś ją odkręcić.
Nie zrobiłem tego ale chciałbym to zrobić bez spuszczania oleju. Wyleje sie?
wlałem 4l.
  
 
wyluzuj.....odkręcisz
  
 
Cytat:
2007-09-17 23:59:59, GSI pisze:
wyluzuj.....odkręcisz



ekhm, różnie to bywa....
  
 
Cytat:
2007-09-20 19:12:27, gimof pisze:
ekhm, różnie to bywa....



Filtr raczej odkręca sie z przeznaczeniem do wymiany a nie dla zabawy lub naprawy i dlatego jak specjalnym kluczem łańcuchowym lub paskowym nie da rady no to trzeba metody inwazyjnej - wbijamy gruby i długi śrubokręt na przestrzał w gruchę filtra i odkręcamy używając tej prowizorycznej dźwigni.

Bez spuszczenia oleju nie widzę możliwości żeby sobie rączek nie pochlapać.
  
 
Cytat:
2007-09-21 14:39:02, Solltys pisze:
Filtr raczej odkręca sie z przeznaczeniem do wymiany a nie dla zabawy lub naprawy i dlatego jak specjalnym kluczem łańcuchowym lub paskowym nie da rady no to trzeba metody inwazyjnej - wbijamy gruby i długi śrubokręt na przestrzał w gruchę filtra i odkręcamy używając tej prowizorycznej dźwigni. Bez spuszczenia oleju nie widzę możliwości żeby sobie rączek nie pochlapać.




To fakt, Ale po co sobie utrudniać życie, jeżeli przez prostą i nic nie kosztującą czynność można sobie ułatwić życie
  
 
Kleszczak troszkę wyleci ale niewiele. może 100ml albo nawet nie. lekko przesmaruj i wiele łatwiej sie odkręcą. warto to zrobic
  
 
Cytat:
2007-09-21 17:47:20, gimof pisze:
To fakt, Ale po co sobie utrudniać życie, jeżeli przez prostą i nic nie kosztującą czynność można sobie ułatwić życie



Jak mam rozumieć tą wypowiedz? Zgadzasz się czy nie zgadzasz?

I co to ma wspólnego z zadanym pytaniem przez Kleszczaka???
  
 
Solltys jasne, że się zgadzam. To już takie OT, a więc odpowiedź padła wcześniej. Z temu wychodze.

pzdr