Zabudowa bagaznika - moj typ :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podoba mi sie ten typ zabudowy OT tak ,wizualnie. Oczywiscie inny kolor,duzego glosnika nie bedzie u mnie bo bedzie tuba,jedynie wzmacniacz schowam/wyeksponuje ,a z drugiej strony zrobi sie schowek na gasnice,trojkat.
Pytanko mam takie jak beda graly glosniki wsadzone w taka polke jak na fotce?? Mam z czarnego 2x25cm 3 drozne i tam w pelnej polce graly ladnie.
Co myslicie o tym??
  
 
graly beda srednio, bo przod i tyl membrany nie bedzie od siebie 'oddzielony' ze tak powiem, za duza luka powstaje, ale z drugiej strony tuba to zrekompensuje.
ja myslalem o czyms w tym stylu, ale z podnoszona i zdejmowana pulka, byc moze nawet orginalna, ale bez glosnikow, tylko sub ladnie wkomponowany jak tutaj.
ale jak mialem 3d to jeszcze zalerzalo mi na funkcjonalnosci bagaznika, a teraz w cabrio jest na tyle niefunkcjonalny ze duzo gorzej juz nei bedzie:p
ale Ty mas zkombiaka do jazdy wiec nie szkoda bagaznika ja w takiej sytuacji myslal bym nawet o wywaleniu tylnej kanapy...
  
 
Tylna kanapa sie przydaje za kawalera
Wiesz, w sumie to te glosniki w pulce mialyby byc po to,zeby glosniej bylo,tuba da basu,a przod sopran. Nie znam sie na audio i tak sobie cos kombinuje. Wizualnie bardzo podoba mi sie taka zabudowa. Ladnie czarnym welurem wszystko i bedzie schludnie,estetycznie wygladac.
  
 
wole zdecydowanie zabudowe przodu ale ni epowiem fakjnie ,tylko malo funkcjonalne,seba ni etylko za lkawalera ,prosze nie dyskryminowac ,a jakmasz stłą kobiete to moze tez czasami trzeba zaszalec
  
 
Cytat:
2008-02-09 00:28:21, RemikGT pisze:
seba ni tylko za kawalera ,proszę nie dyskryminować ,a jak masz stałą kobietę to może tez czasami trzeba zaszaleć


Popieram Remika


[ wiadomość edytowana przez: bobas_sk dnia 2008-02-09 10:02:18 ]
  
 
Cytat:
2008-02-09 10:01:40, bobas_sk pisze:
Popieram Remika



ja nie popre bo nie rozumiem tego belkotu... ktos chyba znowu popil sobie wieczorekiem
  
 
Cytat:
2008-02-09 14:02:24, pytlar pisze:
ja nie popre bo nie rozumiem tego belkotu... ktos chyba znowu popil sobie wieczorekiem


nie wnikam czy Remik popił ale cytując tego wypowiedzieć poprawiłem błędy żeby było jasno i czytelnie
  
 
No ładnie! A moja zabudowa to: skrzynka narzędziowa o wysokości zajmującej całą długość bagażnika (taka wysoka walizko - skrzynka), walizka z wkrętarką, walizka z kluczami, prostownik, przedłużacze, skrzynka z trójkątem, płynami do auta i innymi potrzebnymi pierdołami, "garniturek" do pracy i jakieś graty dla klientów. I jak to pięknie gra! Jak grzechocze, jak sie o siebie obija
To jest prawdziwa muzyka
  
 
Moze ktos jeszcze powie jaki sens jest pakowac glosniki na ta pseudo polke??
  
 
hehe fajne rzeczy tu piszecie. Ja miałem pewną wizje stworzenia swojej własnej skrzyni i efekt boski. nie mam fotki ale spróbuje opisać. Otóż wątek pojawił się jak byłem na disco- tam skrzynie do basu są prostopadłościanem a ścianka przednia( ta z głośnikiem) znajduje sie na 1/3 długości skrzyni. skrzynia na 2/3 szerokości Essika 30cm sub 1000W i wylot ku górze (10cm średnica). a w półke wmontowałem 2 wyloty po 8,5 cm. EFEKT: po zamknieci klapy bagażnika, bagażnik stawał sie skrzynia, a więc miałem 2 w 1 a efekt jest taki konkret że cięzko jest wysiedzieć z tyłu
  
 
Cytat:
2008-02-11 20:03:25, Seba pisze:
Moze ktos jeszcze powie jaki sens jest pakowac glosniki na ta pseudo polke??



żaden
Może być?
Mocno z przodu + nisko z tyłu to stara sprawdzona szkoła na dobre granie, jak chcesz żeby pasażerowie z tyłu coś słyszeli poza niskim tonem, to daj jakieś małe 3drożniaki w tylne drzwi, ale gwarantuję Ci że jak będziesz jeździł sam, to będziesz słuchał tak jak ja - przód + sub.
Inny wymiar grania.
A głośnik w półce gra w sufit, siejąc bałagan po samochodzie, nie do ogarnięcia dla ucha.
  
 
Cytat:
2008-02-12 10:26:55, open pisze:
A głośnik w półce gra w sufit, siejąc bałagan po samochodzie, nie do ogarnięcia dla ucha.



a tam w sufit!! u mnie graja w tylna szybe ktora ladnie odbija dzwiek do przodu ja poprostu jestem jednym z tych nie licznych co lubia i z przodu muzyczke i z tylu tez muzyczke:] czasem fajnie oplata dzwiek na niektorych piosenkach:] zaraz zaczniecie i tak najezdzac ale ja tam swoje wiem
  
 
Na życzenie:

Pytlar, nie znasz się, nie masz gustu, piszesz brednie, coś jeszcze?
  
 
Cytat:
2008-02-12 12:16:40, Wojo pisze:
Na życzenie: Pytlar, nie znasz się, nie masz gustu, piszesz brednie, coś jeszcze?



  
 
Cytat:
2008-02-12 12:16:40, Wojo pisze:
Na życzenie: Pytlar, nie znasz się, nie masz gustu, piszesz brednie, coś jeszcze?



a ty zazdroscisz bo w tym busie nawet tylnej polki nie masz
  
 
Cytat:
2008-02-12 13:20:33, pytlar pisze:
a ty zazdroscisz bo w tym busie nawet tylnej polki nie masz


za to ma fajne kratki a półek to niedługo bedzie miał peło, chyba ze juz załozył
  
 
Nieee, półek nie zakładam Zmiana strategi Za to mam takie wielkąąąąą skrzynię na subwoofer
  
 
można zrobić jakiegoś Dbkillera
  
 
Cytat:
2008-02-12 10:26:55, open pisze:
żaden Może być? Mocno z przodu + nisko z tyłu to stara sprawdzona szkoła na dobre granie, jak chcesz żeby pasażerowie z tyłu coś słyszeli poza niskim tonem, to daj jakieś małe 3drożniaki w tylne drzwi, ale gwarantuję Ci że jak będziesz jeździł sam, to będziesz słuchał tak jak ja - przód + sub. Inny wymiar grania. A głośnik w półce gra w sufit, siejąc bałagan po samochodzie, nie do ogarnięcia dla ucha.



No tak czekalem wlasnie na Twoja wypowiedz
Tak jak piszesz mam w scorku - wg mnie pinknie gra (czysty sopran,gleboki dosc bas) ,ale tak jakos cicho ,brakuje mi takiej ogolnej glosnosci i dlatego myslalem,ze w esku wstawie w ta pseudo polke te 3 drozne co mam ale male one nie sa bo 25cm

Open, jaki konkretnie glosnik proponujesz do essa na przod??

  
 
Dobry przód pod wzmacniacz
Sub w bagażniku pod wzmacniacz
Głośniki z pułki pod radio.

tył nie zagłuszy przodu, a i z tyłu będą zadowoleni.

taki schemat też jest do zaakceptowania, ja tak teraz mam.