Części do hamulca ręcznego - Opel Omega B

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Czy ktoś z Was wie gdzie można nabyć tzw. tarczę nośną hamulca ręcznego? Muszę kupić nową bo w starej wyrobiły się otwory, w których mocuje się trzpienie przytrzymujące. Komplet naprawczy sprężyn i trzpieni już namierzyłem pod kodem SFK196, natomiast tej tarczy nie.

pzdr.

RS
  
 
Doszukałem się też innej nazwy dla tej części: tarcza kotwiczna. Z tego co się zorientowałem to występuje praktycznie we wszystkich modelach opli gdzie z tyłu są tarczobębny.
pzdr
  
 
Hej!
Napisz do Mariosa on ma wszystko.
mariuszborowka@interia.pl
Pozdro
  
 
Marios pewnie bedzie mial ale zeby ja wymienic trzeba rozebrac lozysko. Ja u siebie dalem takie specjalele podkladki tzw talerzyki moze to ci cos da jak stare dziury nie sa bardzo rozkalibrowane
  
 
No właśnie też się zastanawiałem nad tą rozbiórką. Jak trzeba ściągać łożysko to muszę wymyślić inny sposób na te hamulce. A co do kosztów to w ASO zawołali 140pln za sztukę - lekka przesada.
  
 
Możesz spróbować zamocować szczękę gwoździem z omegi A.
Jest mocowana od strony zewnętrznej przez przekręcenie śrubokrętem krzyżakowym.Ja nadspawałem czubek gwoździa w literę T i udało się zaczepić w otworze.
  
 
http://moto.allegro.pl/item246268156_daewoo_tico_matiz_zestaw_naprawczy_bebna_ham_.html
wez takie kolki i podkladki jak sa na dole na zdjeciu tylko musisz sobie dobrac wymiar do omegi ja nie pamietam z czego dawalem
  
 
To jest bardzo dobry pomysł z tym kompletem naprawczym. Mam tylko pytanie takie: czy jak odkręcę te 4 śruby mocujące tarczę to będę mógł dać te mocowania, czy muszę kombinować inaczej?
  
 
Ja sciagalem tylko zacisk i traczobeben hamulcowy i reszta przy torszke kombinowaniu weszla