Centralny zamek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich czytających tę wiadomość,

mam problem z centralnym zamkiem w zafirze.
w tylnych lewych drzwiach nie działa centralny zamek, jaka może być przyczyna. dodam że przez pare dni nie działał, potem zaczął działać i teraz znowu nie działa. pomóżcie doradźcie co zrobić żeby był znowu sprawny.
  
 
Mam podobny problem w astrze. W przednich prawych drzwiach czasem działa, a czasem nie działa. Zauważyłem, że jak np. stoi na słońcu i się nagrzeje to nie działa.
  
 
sprawdzcie styki w kostkach co idą od drzwi do karoseri
  
 
w którym miejscu? pod poszyciem drzwi?
  
 
Miałm coś podobnego w vectrze i miałem już wymieniać zamki. Jak się okazało można jednak w zamkach wymienić włącznik elektryczna taki malutki (do kupienia w sklepie elektronicznym po 3 zł) i po tym smigał bez problemów.
  
 
Jak się dobrać do tych pstryków elektryków, zeby czegoś przy okazji nie zepsuć?
  
 
Musisz wymontować zamek a właściwie go rozkręcić i się tam rozpatrzeć odlutować stary i przylutować nowy...
  
 
Cytat:
2007-09-20 09:19:10, lisisko pisze:
Mam podobny problem w astrze. W przednich prawych drzwiach czasem działa, a czasem nie działa. Zauważyłem, że jak np. stoi na słońcu i się nagrzeje to nie działa.




To proponuję zdjąć tapicerkę z drzwi i przeczyścić styki bo pewnie zaśniedziały.
Druga możliwość to może trzeba by było przesmarować mastery żeby lżej chodziły.
  
 
mastery? gdzie to znajdę i jak to wygląda? styki już pod tapicerką czyściłem. nic nie pomogło

pozdrawiam
  
 
lisowskirafal na 90 % jest to wina kabli miedzy drzwiami a słupkiem. po prostu kabel sie złamał. raz przewodzi a raz nie. no ewentualnie można spróbować przeczyścić styki na kostkach łączących ww kable. jeżeli by master nie działał lub źle działał to porostu żaden zamek by nie śmigał.
pozdrawiam
  
 
a ja mam pytanko gdzie moge kupic taka gume do drzwi tylnich w astrze ?? w niej ida kabelki od centralnego , i chodzi o to ze ta guma sie jakos zalamala :/ i i kable w niej sie poprzecieraly :/ zlutowalem to na nowo ale to kwestia czasu kiedy to przestanie dzialc :/
  
 
w aso albo na szrocie
  
 
Cytat:
2007-09-28 20:48:13, artusb pisze:
a ja mam pytanko gdzie moge kupic taka gume do drzwi tylnich w astrze ?? w niej ida kabelki od centralnego , i chodzi o to ze ta guma sie jakos zalamala :/ i i kable w niej sie poprzecieraly :/ zlutowalem to na nowo ale to kwestia czasu kiedy to przestanie dzialc :/




Na przykład na stronie Części i nie tylko
Już wcześniej podawałem komuś w jakimś innym wątku.
Tam są alarmy, centralki, radia i chyba cała pozostała elektronika /akcesoria/.
Zresztą wejdź to zobaczysz.
Przepusty drzwiowe znajdziesz w zakładce "Akcesoria alarmowe"

[ wiadomość edytowana przez: Slawekp dnia 2007-10-02 12:44:49 ]
  
 
a więc, tak. po paru próbach szukania przyczyny awari centralki zdecydowałem odłożyć trochę kasy dla elektryka zajmującego się alarmami. u niego wszystko okazało się jasne i porste: a mianowicie przyczyną były załamane kabelki w gumowym przegubie pomiedzy drzwiami. Ponoć to mankament w oplu. cena za usługę - 20 zł. szybko tanio i solidnie. Nie marnujcie czasu na szukanie przyczyn takich awarii bo za 20 zł nie warto.

pozdrawiam
rafallisowski
  
 
Cytat:
Nie marnujcie czasu na szukanie przyczyn takich awarii bo za 20 zł nie warto. pozdrawiam rafallisowski


To ja podłączę się pod topic.
Zablokował mi się zamek w tylnych lewych drzwiach. W trakcie otwierania pilotem drzwi dziecię złapało za klamkę i zgodnie z teorią drzwi zostały zamknięte. Ale już niezgodnie z teorią otworzyć sie nie dają. Centralny zamek ich nie rusza, pociągnąć za "dzyndzel" się nie da - zablokowane na sztywno, ani drgnie . Próbowałem nawet ciągnąć kombinerkami sądząc, że mi paluch na stare lata osłabły, ale nic - zrezygnowałem bojąc się coś urwać.
Gdzie w Warszawie można to przyzwoicie naprawić? Znacie takie miejsce?

Pozdrawiam serdecznie
  
 
Cytat:
2007-10-11 11:12:04, marlieri pisze:
To ja podłączę się pod topic. Zablokował mi się zamek w tylnych lewych drzwiach. W trakcie otwierania pilotem drzwi dziecię złapało za klamkę i zgodnie z teorią drzwi zostały zamknięte. Ale już niezgodnie z teorią otworzyć sie nie dają. Centralny zamek ich nie rusza, pociągnąć za "dzyndzel" się nie da - zablokowane na sztywno, ani drgnie . Próbowałem nawet ciągnąć kombinerkami sądząc, że mi paluch na stare lata osłabły, ale nic - zrezygnowałem bojąc się coś urwać. Gdzie w Warszawie można to przyzwoicie naprawić? Znacie takie miejsce? Pozdrawiam serdecznie



Może centralka zwariowała!!! odłącz aku i zobacz czy dadzą sie jakoś otworzyć
  
 
Cytat:
2007-10-11 19:26:14, potryk pisze:
Może centralka zwariowała!!! odłącz aku i zobacz czy dadzą sie jakoś otworzyć


Niestety, to nie to. Dalej tkwi jak [rzyspawane
  
 
spróbój nacisnąć dwa przyciski na raz na pilocie. Mi się też w ten sam sposób zacieło i to pomogło,
  
 
Cytat:
2007-10-14 16:34:46, zvierzak pisze:
spróbój nacisnąć dwa przyciski na raz na pilocie. Mi się też w ten sam sposób zacieło i to pomogło,


Nie da się. Mam jeden przycisk .
  
 
a spróbuj odłączyć akumulator. może to pomoże jak nie będziesz już miał innej opcji