Podstawa sprężyny tylnej w Nivce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Raz jeszcze musze Was prosic o pomoc. Chodzi o moją nivke, a konkretnie jak w temacie, o podstawe spręzyny tył. Dzis po sciągnięciu spręzyny moim oczom ukazala sie kupka rdzy. Z podstawy spręzyny nie zostalo juz wiele (dziwie sie, że spręzyna jeszcze nie wyskoczyla). A teraz problem: Podstawa ta jest spawana do mostu. Czy to wogole jest element wymienny? W internecie nie moge go namierzyc, nie wiem gdzie moglbym go kupić. Mysle, że dobry mechanik poradzilby sobie z wycięciem i wspawaniem nowego detalu, tylko nie wiem czy nie szukam na marne. Czy nie trzeba tego dorabiac na wlasną ręke. Z góry dziękuje.
  
 
Niestety, tylko używka. Trzeba kupić tylny most i odciąć.
  
 
Nigdzie się tego nie dostanie? Super. Cudowne wieści.
  
 
A gdyby przednią dolną podstawe jakoś zaadaptować? Przystrzyc ją troche i przyspawać do mostu? Pytanie tylko, czy przednie i tylne spręzyny mają tą samą srednice (jako calosc, nie chodzi o grubosc pręta)?
  
 
Też o tym pomyślałem, ale nie pamiętam jakie są średnice. Na oko, są bardzo podobne, nawet podkładki pod sprężyny są chyba takie same. Po prostu trzeba fizycznie to pomierzyć.
  
 
Ja w mojej piątce mam z tylu przednie sprężyny z Poloneza.Siadły bez problemu. Wiec może przymierz przednie gniazda od Poldka.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Przednie podstawy nie podejdą- inna srednica spręzyny. Dzwonilem do Jacars, nie ma tego jako czesc zamienna. Nie idzie tego dostać. Juz wszystkie alternatywy mi sie skonczyly...
  
 
Alternatywa jest. Kupić makpersona z odpowiednią średnicą i użyć podstawy.
  
 

Wadim, od klasyki tylna czaszka nie jest tej samej średnicy?

"Klasyczne" sa w sprzedaży.

  
 
Bartek, to nie to. A Niva i klasyka, to jest to samo. Sprawdź maila i gg, pisze do ciebie, a tam cisza.

  
 
Tak, czaszka jest inna, ale jeśli srednicapasuje to można zaadaptować od klasyki.

Email odebrałem, czasu brak syn mi sie urodził.
GG nie używam.
  
 
Cytat:
czasu brak syn mi sie urodził.


Gratuluję!
  
 

dziękuję, to już drugi chłopak.