Mycie silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jutro będe miał już na nowo poskładany silnik i chcę go dokładnie umyć by sprawdzić czy niema jakichś nowych wycieków. no i żeby się ładnie prezentował . Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie??
  
 
Cytat:
2007-09-25 19:17:13, on-driver pisze:
jutro będe miał już na nowo poskładany silnik i chcę go dokładnie umyć by sprawdzić czy niema jakichś nowych wycieków. no i żeby się ładnie prezentował . Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie??

benzynowca najlepiej umyć benzyną, rozpuszczalnikiem....
woda nie jest przyjacielem elektroniki(ukł zapł, czujnika poł. wału itp itd)
lepiej wydać kilka zł na benzynke i mieć spokój z zapłonem....
  
 
a ja tylko dopisze, ze wyszukiwarka nie gryzie.. temat na 100% byl poruszony na forum.. a watek rozrosl sie znacznie
  
 
klik

klik

dzien dobroci dla leniwych hehe :]

pozdrawiam
  
 
mam myjnie i mycie silników nie jest mi obce specjalny środek do tego - spryskać, później karszerek pod ciśnieniem zlać cały syf i gotowe - jeszcze nie miałem problemu z autem żeby nie odpaliło lub źle chodziło - praktyka czyni mistrza
  
 
dziękować dziękować
  
 
ja myłem swój silniczek w sobotę... chwila strachu i odpalił szczerze to za dużo stresu przy myciu woda, następnym razem umyję benzynką
  
 
Znajomy chciał mi się kiedyś przysłużyć i umył mi silnik - spryskał specjalnym preparatem, zlał to kerszerem i gotowe. Autko odpaliło i pojechałem.
Po ok 5 minutach jazddy zorientowałem się, że co tylko mocniej wcisnę gaz, silnik prycha tak mocno, że mi o mało silnika nie wyrwie... Dojechałem deeeeeelikatnie do warsztatu, otwarłem maskę, a tam przewód od powietrza wyrwany, z niego jakiś czujnik też wywaliło.
Przyczyna - woda dostała się do świec...
NIGDY WIĘCEJ MYCIA SILNIKA! Silnik po to jest zasłonięty maską, żeby mógł być brudny.
  
 
kumpel tez myl srodkiem z serii K2 - jakis wlasnie do silnikow... splukal woda (dosc delikatnie zeby wlasnie nie powyrywalo kabli itp).
potem nie mogl odpalic przez 7h... przyczyna bylo prawdopodobnie przebicie (po postoju przez 4h na sloncu wszystko odparowalo i jak dojechal mechanik to auto ladnie odpalilo )

benzynka fakt - powinna odparowac ale osobiscie bym sie bal