Kupilem Coupe :) - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobra wywolaliscie stary temat to cos powiem
W Coupe, wszystkich o jakich slyszalem oryginalnie byly zamontowane silniki 1.5 AB, 82 KM - wzmocnione z 5 b. skrzynka. W planach byl tez 1.5 AA 75KM - ale czy takie powstaly - watpie. Czy montowano 2.0 ? Tez watpie, aczkolwiek byc moze zdarzylo sie to pojedynczym przypadku.
Ile wyprodukowano? Trudno powiedziec, ja najbardziej wierze w kilkaset (moze 300) szt. wersji 3d i kilkadziesiat Coupe.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Z tego co ja wiem to 2,0 byly montowane w tym modelu, może w kilku tylko egzemplażach... Miałem okazje rozmawiać z bylym właścicielem coupety , który był drugim włascicielem tego auta i wspomniał ze pierszy właściciel jak nabyl ów model to byl z takim własnie silnikiem 2,0 od 132... Polonez coupe służuł jako model pokazowy w jakimś salonie Polmozbytu i stał chyba ze dwa lata zanim go sprzedali, oczywiście co jakiś czas byl odpalany i te sprawy....Gdy ten pierwszy właściciel go kupił to , o zgrozo , zmienił na silnik 1,5 diesel od golfa...a tamten sprzedał...ale takie były czasy że kombinowało sie z paliwem jak kto mógł...
  
 
Jak bys mial nr nadwozia tego samochodu, to bys rozwial moje watpliwosci - a tak to musze to traktowac jako niesprawdzona informacje.

Pozdrowka
Adamus
  
 
Adamus, musze cie zmartwić...tego coupe juz u mnie nie ma...nad czym ubolewam od dluższego czasu bo właśnie to ten coupe co chciałem kupić...więc nie spisze już jego numerów....
  
 
Info nie jest sprawdzone przeze mnie ale w miarę wiarygodne. Jest do sprzedania PN Coupe, w okolicach Warki. Namiar dostałem od znajomego z giełdy ZERAŃ, do człowieka który nie jest właścicielem ale jakimś znajomym właściciela czy coś w tym stylu, jest zorientowany w temacie i oglądał auto. Poldek jest ogólnie w stanie agonii ale kompletny. Telefon do gościa(nie właściciel tylko zorientowany w temacie) 0692 459 405. Można powiedzieć że w sprawie COUPE , a namiar od człowieka z giełdy. Ja nie dzwonię bo się nie chcę denerwować (bo to jest do zabrania za grosze, a ja nie mam teraz kasy), ale może ktoś z was ma ochote na COUPE do remontu.
  
 
Potwierdzam info o Coupe 2.0 W 1986 roku mialem okazje (oczywiscie jako szczyl) jechac tym wozem. Byl na stanie Milicji w Rybniku albo w Katowicach. O ile mnie pamiec nie myli to był koloru czarnego, albo bordowego. Najbardziej zapamietalem tapicerke-welur z wstawkami w szkocką krate !!! A ze bylo to 2.0 to wiem napewno, jeden z oficerow, ktory jezdzil tym coupe mial wyapdek w drodze do Wa-wy, a jego ówczesny współpracownik to ojciec mojego kumpla, z którym wielokrotnie omawialismy ta sprawe. Niestety ów coupe 2.0 przstało istnieć w 1987r razem z oficerem, który nim jechal...bliskie spotkanie z Kamzem...Szkoda oficera i Coupe...wozili nas tym Polonezem z przedszkola na basen. pamietam, ze wchodzilo z siedmioro dzieciaków na jeden kurs. Po tym wypadku wozili nas UAZ-em, juz nie było tak fajnie...Ciekawe czy dzisiaj jakis gliniaż tak ochoczo woził by dzieciarnie na basen...ale to juz inna sprawa...
  
 
Służbowym? Myślę ze bez bólu...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Bez bólu to by wozili licealistki