Kontrolaka oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanko odnosnie kontroli oleju.Jak wiadomo przy zimnym silniku jak odpalamy to pali sie kontrola oleju i kumulatora tak?A gdy sie rozgrzeje silnik i wylaczymy i znow zapalimy to sie nie zapala tak?
A nie wiem dlaczego mi sie nie zapala gdy popoludniu kolo 18-tej wygaszam auto i rano o 7-ej go zapalam a kontrolka sie nie pali i nie wiem co sie dzieje,ale auto chodzi normalnie.kiedys zapalalem pozniej niz o 7-ej sie konrolka zapalila.Czy to moze byc wina czujnika oleju?Jak tak to gdzie on sie znajduje?czy w poblizu miski olejowej...dzieki.
  
 
nie wiem czy dobrze rozumiem, u mnie po zapaleniu silnika czy ciepły czy zimny kontrolki odrazu gasną
  
 
chodzi mi o to ze ja przekrece kluczyk aby sie zapalily kontrolki to pali tylko od akumulatora,a jak zapale silnik to gasna i z tym nie mam problemu....chodzi mi o to ze kolo 18 tej zawsze wracam do domu a rano gdy przekrece raz kluczyk gdy zapala sie kontroli to pali sie tylko jedna od akumulatora
  
 
To chyba coś nie tak z czujnikiem. Po włączeniu zapłonu zaczynają działać wszystkie czujniki, w tym czujnik oleju. Wtedy silnik nie pracuje i nie ma ciśnienia oleju, co jest sygnalizowane kontrolką. Po zapaleniu silnika ciśnienie oleju wzrasta i kontrolka gaśnie.

Więc czy zimny, czy ciepły to kontrolka powinna sie zapalić(po włączeniu zapłonu), a po "zapuszczeniu" silnika zgasnąć.

Albo kontrolka raz łączy, a raz nie.


[ wiadomość edytowana przez: Janek-S dnia 2007-09-27 12:05:50 ]
  
 
Miałem podobne objawy...czujnik cisnienia oleju zaczyna ci padać...w koncu w ogole ci kontrolka nie bedzie się zapalac...
pozdro
  
 
a gdzie ten czujnik oleju jest???prosze o pomoc...
  
 
nieopodal filtra oleju (na tyle silnika u mnie)