Filtr do obrotomierza.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć mam pytanie,jak wygląda i gdzie się znajduje filtr do obrotomierza?
  
 
Ponawiam pytanie
  
 
Ja pierwsze slysze o czyms takim do czego to ma sluzyc?
  
 
ano takie cudo jest przy edisie taki jakby kondesator
  
 
A jak tego nie mam,czy można to dorobić i czemu ma to służyć?
  
 
Witam
Ponawiam pytanie kolegi a mianowicie-jak można samemu skonstruować filtr obrotomierza? Może ktoś dorobił coś po swojemu albo wie dokładnie z jakich elementów składa sie oryginalny filtr obrotka?
  
 
przyjrzałem sie ostatnio temu czemuś nad edisem i jest tak: jak wypne go całkiem to obrotek nie działa. dochodzą do niego dwa przewody zielony z czarnym paskiem i zielony. ten z paskiem idzie gdzies do cewki, a ten zielony do obrotka. jak zrobie na wtyczce zwore, czyli połącze zielono czarny z zielonym to obrotek pokazuje mi przez pół tzn, wolne obroty mam około 1000 to wtedy pokazuje mi 500 obr.

a mam taki problem ze czasem obrotomierz mi świruje i pokazuje właśnie obroty przez pół, czy myslicie że to przez ten filtr czy jakto sie tam fachowo nazywa?
  
 
jesli kogos jeszcze interesuje ten filtr to:
klik

[ wiadomość edytowana przez: uli_871 dnia 2007-09-26 10:54:38 ]
  
 
Witam
Dzięki kolego uli_871 w zasadzie to sam wyszperałem gdzieś w necie z czego ma być zbudowany ten filtr i chciałbym jeszcze dodać że ja mam rezystor 18kOm-ów bez kondensatora a jakby ktoś chciał montować kondensator 0,22uF to proszę go podłączyć jedną nogą do rezystora a drugą do masy z tą uwagę że montuje się go od strony cewki bo jak zamontujecie od strony obrotka to obrotek nie pokarze nic-sprawdzone.
Pozdrawiam