Radio cb - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie kupiłem sobie cb.
Tylko w komplecie jest jakaś badziewna antena noname.
Radio alan 102.
Doradźcie jakąś antenę.(na magnes)
np.warto takie coś kupić -MIDLAND 18-244
  
 
Cytat:
2007-12-17 23:40:04, tomtu pisze:
Właśnie kupiłem sobie cb. Tylko w komplecie jest jakaś badziewna antena noname. Radio alan 102. Doradźcie jakąś antenę.(na magnes) np.warto takie coś kupić -MIDLAND 18-244



nie warto...

nie tylko antenę masz do d... radio też

jak chcesz dobrą antenę magnesową i nie przeszkadza Ci że antena będzie miała długi bat to bierz midlanda ML-145, ew bliźniacze sirio lub presidenta o tym symbolu....

jak chcesz krótszą antenę to w dobrych pieniądzach jest hustler IC 100
  
 
Dzięki .
Właśnie coś krótszego.
A czemu radio do dupy ?
  
 
Bo to szumofon.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
A tutaj nie opinię ma nie najgorszą
klik
  
 
Cytat:
2007-12-18 00:23:42, tomtu pisze:
A tutaj nie opinię ma nie najgorszą klik



ile zapłaciłeś za to radio??


102 nie miałem, ale miałem 100 i 100ka byłą tragiczna... szumofon totalny....

może coś w 102 poprawili...

co nie zmienia fakty że nie ma ANL i RF Gain

pozdro
  
 
Alany 100, 101, 102, 199 to wszystko pic na wode fotomontaż

Lepiej już poszukać ich pierwowzoru ONWY TURBO
Onwę można było na wszelkie sposoby ulepszać i poprawiać jej osiągi.
Dobrze ustawiona na kawałku srebrnego drutu na parapecie miała zasięg 10-15 km


Ostatnio polecanym zestawem jest Cobra 19 DX IV + Hustler IC-100 /oryginalny/

Koszt całego zestawu wraz z montażem w Sosnowcu max. 300 PLN



[ wiadomość edytowana przez: krzychu_ch dnia 2007-12-18 01:06:15 ]
  
 
Cytat:
2007-12-18 00:38:17, Kolber7 pisze:
ile zapłaciłeś za to radio?? 102 nie miałem, ale miałem 100 i 100ka byłą tragiczna... szumofon totalny.... może coś w 102 poprawili... co nie zmienia fakty że nie ma ANL i RF Gain pozdro


255 pln
w sobotą na tym kikucie co był razem z radiem z robiłem ok 100km.
Wcześniej nie miałem cb więc nie mam do czego porównać,ale wydaje mi się że nie jest najgorzej.
Poza miastem pokrętło od szumów ustawione ok 1/3 skali.Nic nie szumiało.Kierowcy odpowiadali ,więc chyba mnie słyszeli.
Pożyjemy zobaczymy...
  
 
Cytat:
2007-12-18 09:18:03, tomtu pisze:
255 pln












[ wiadomość edytowana przez: krzychu_ch dnia 2007-12-18 11:30:56 ]
  
 
Cytat:
2007-12-18 09:18:03, tomtu pisze:
255 pln



A mogłeś mieć w tej cenie porządne radio....

klikkkk

pozdro
  
 
Cytat:
2007-12-18 20:56:40, Kolber7 pisze:
A mogłeś mieć w tej cenie porządne radio....




Do tamtego antena była gratisss........






  
 
Cytat:
2007-12-19 00:57:40, krzychu_ch pisze:
Do tamtego antena była gratisss........



"antena"
  
 
Cytat:
A mogłeś mieć w tej cenie porządne radio....

klikkkk



Tylko musialbys kupic min. 12sztuk.

najpierw dobrze przeczytaj

Moze jeszcze jakas propozycja wspanialych radyjek i antenek od kolegi K....
  
 
Cytat:
2007-12-28 22:24:27, ZieMa pisze:
Tylko musialbys kupic min. 12sztuk. najpierw dobrze przeczytaj



no dobrze już dobrze, fakt nie doczytałem, wkleiłem tylko najtańszą ofertę z allegro....

w tej chwili takie nowe radio idzie kupić za 268 zł

drożej od alana o aż 13 zł....

Cytat:
Moze jeszcze jakas propozycja wspanialych radyjek i antenek od kolegi K....



A co szukasz radia??

to może kolega K.... kimkolwiek by był ci pomoże...

  
 
Takie cus znalazlem:Rzeczpospolita Polska - Urząd Komunikacji ElektronicznejEnglish version
Mapa strony




Pytanie:

Legalność zakupu i używania CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.



Odpowiedź:

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.


  
 
Cytat:
2008-01-10 22:14:12, Filemon2 pisze:
.."Takie cus znalazlem:Rzeczpospolita Polska - Urząd Komunikacji ElektronicznejEnglish version Mapa strony Pytanie: Legalność zakupu i używania CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL..."


Dawne dzieje... była taka historia .. chyba 1,5 roku temu...jakiś tam problem z jedną z partii w/w unidenów ściągniętych nie zza tej granicy co powinny iść... i nie przez tego importera co akurat trzymał to za ryj..

Zdechło śmiercią naturalną ...(nie miał widać kto podsycać)
  
 
Dawne dzieje..... ale aktualne

Znajomy ciągle walczy o możliwość legalnego, sklepowego handlu tymi radiami
Prowadzi własne serwis gwarancyjny i pogwarancyjny a w URTiP i tak nie może dostać stosownego zezwolenia bo importerzy nic nie robią aby radio spełniało wymogi
  
 
Cytat:
2008-01-10 22:54:39, krzychu_ch pisze:
Dawne dzieje..... ale aktualne Znajomy ciągle walczy o możliwość legalnego, sklepowego handlu ..


No w tym sensie ..to może i aktualne

...ale nikt się już tym tak nie podnieca jak kiedyś...kiedy na radiu aż huczało a co bardziej strachliwi posiadacze u510/520 sikali w majtki przed każdym widzianym na drodze niebieskim..

nie próbuj siać fermentu od nowa...
  
 
A znacie jakiś sposób na zakłócenia od silnika wycieraczek?
  
 
Cytat:
2008-01-20 23:16:46, tomtu pisze:
A znacie jakiś sposób na zakłócenia od silnika wycieraczek?


sposób 1: kondensator (jak w starych samochodach przy cewce - nie mam pojęcia ile uf) od + urzadzenia do masy auta- skuteczność wątpliwa
sposób 2 - wymienić szczotki silniczka lub cały silnik na nowy. - powinno zadziałac.