Jakie wybrac opony 195/50R15? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie, ile wypowiedzi, tyle polecanych marek i rodzajów. Ale część się powtarza
  
 
Zamowilem dzis komplet opon Goodyear EAGLE F1 GSD3 195/50R15 82 V. Czytalem na stronie na ktorej je zamowilem sporo opinii , wiekszosc pozytywnych aczkolwiek kilka rzeczy sie powtarza np. szybka scieralnosci i glosnosc opony.
Czy ktos na forum mial przyjemnosc jezdzic na takich oponach i moglby sie podzielic opinia, chce wiedziec czego moge sie spodziewac. Mysle ze i tak beda lepsze od tych co teraz mam bo nadaja sie tylko na smietnik.
  
 
Cytat:
2007-09-29 10:53:07, RemikGT pisze:
Jeśli mam coś Ci polecić to ONLY MICHELIN, osobiscie obecnie jezdzę na CONTINENTAL PREMIUM CONTACT i jestem tez zadowolony i te tez moge smiało polecić,choć i tak bede twierdził ze Michelin robi obecnie najlepszą guma ,a na deszczu to juz wogle sa wysmienite, jeśli chodzi o Dunlopa o którym wspominał Mario , to uważam że jest to twarda opona dość szybko zuzywajaca się w porównaniu do Michelina ,co do Conti to dopiero 5 tyśkm zrobiłem więc opinia póki co nie pełna ,ale póki co dają radę



RemikGT powiem więcej MICHELIN FOREWER. Miałem micheliny 2 lata w orionku i praktycznie minimalne zużycie. niemówiąc już o tym jak dobrze się kleiły asfaltu. Opony moim zdaniem jedne a najlepszych, ale trzeba wziąć pod uwagę cenę. Moje kosztowały 4 stówki za sztuke . Jednak polecam je w 100 % i sam niedługo wymieniam na michelin
  
 
Cytat:
2007-10-02 18:32:59, RavenMOH pisze:
Zamowilem dzis komplet opon Goodyear EAGLE F1 GSD3 195/50R15 82 V. Czytalem na stronie na ktorej je zamowilem sporo opinii , wiekszosc pozytywnych aczkolwiek kilka rzeczy sie powtarza np. szybka scieralnosci i glosnosc opony. Czy ktos na forum mial przyjemnosc jezdzic na takich oponach i moglby sie podzielic opinia, chce wiedziec czego moge sie spodziewac. Mysle ze i tak beda lepsze od tych co teraz mam bo nadaja sie tylko na smietnik.


Na pewno możesz spodziewać się rewelacyjnego wyglądu bieżnika
Jak już założysz to daj info w wątku, o swoich pierwszych wrażeniach odnośnie tych laczków.
  
 
ja na takich smigam i jezdzi sie dobrze a co do glosnosci to prawda ale nie zwracam na to uwagi nie meczy podczas jazdy.
  
 
Cytat:
2007-09-28 21:08:56, Jacekm_ pisze:
... No i najlepiej żeby nie były podatne na zząbkoanie.



z tego co mi wiadomo nie ma czegos takiego jak podatnosc na ząbkwanie lub jej brak, poprostu zabkowanie to wynik zuzytego zawieszenia...
  
 
Cytat:
2007-10-03 08:19:39, BUGZ pisze:
z tego co mi wiadomo nie ma czegos takiego jak podatnosc na ząbkwanie lub jej brak, poprostu zabkowanie to wynik zuzytego zawieszenia...


No niestety mylisz się, ja mam w pełni sprawne zawieszenie, w dodatku wszystkie części w nim są produkcji Ford/Motorcraft, a opony się zząbkowały. Sprawdzałem nawet goemetrię zawieszenia i wszystkie parametry mieszczą się w normie.
Kiedyś w Auto Świecie odpisywali komuś na takie pytanie, czemu opony ulegają ząbkowaniu i napisali, że najczęściej występuje ono w autach pokonujących długie trasy w optymalnych warunkach... Dodatkowo rozmawiałem z kilkoma wulkanizatorami i potwierdzili mi, że tan model fuldy, który mam obecnie jest bardzo podatny na ząbkowanie, takie same opinie są w testach na stronach sklepów z oponami.
  
 
Kleber HYDRAXER - kolega o nich pisał wcześniej, sam na nich jeżdżę, w deszcz zachowują sie świetnie, nawet na dziurawych polskich drogach, przejechałem przez kałużę przy okolo 130km/h i nie poczułem żadnego ściągania, natomiast w normalnych warunkach atmosferycznych zachowują się zwyczajnie. To opony raczej na deszczową pogodę
  
 
Fulda Carat Progresso czy jakos tak! Założyłem je miesiac temu i na mokrym jest bardzo dobra w stosunku do tej co miałem wczesniej! Ogolnie opona ma dobra opinie jesli chodzi o deszcz i faktycznie to sie sprawdza!! Koszt to niecałe 200 zł !
  
 
jeżdżę na Toyo P-coś tam. Świuetne na deszcz i dobre na suche. Ciche i ładne. Małe zużycie, plusem jest rant. Cena to 180-220. Gwarancję mam podobno do zdarcia bieżnika...
  
 
Cytat:
2007-09-29 10:22:12, WilK pisze:
Uniroyal Rainsport1



ja też je mam jak i na mokrej tak i na suchej jest super
  
 
Niestety sklep ,w ktorym zamowilem oponki nie jest w stanie sprowadzic mi tych goodyear f1 eagle bo ponoc nigdzie nie moga ich dostac. Zamowilem jakies zwykle, brzydkie ale ponoc dosc dobre firestone TZ200 za jedyne 149zl za sztuke. Szczerze to juz leje na wyglad byle sie dobrze jezdzilo.
  
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, były bardzo przydane i miały ogromny wpływ na moją decyzję.

Zamówiłem Uniroyale Rainsport 1. Co prawda nie było łatwo, bo praktycznie żaden sklep nie ma ich na magazynie a u producenta będą pod koniec listopada. Po długich poszukiwaniach trafiłem do największego polskiego sklepu z oponami www.opony.com i ustrzeliłem tam 4 sztuki, które czekały jakby na mnie Zobaczymy jak będą się spisywały Swoją opinię o tych laczkach zamieszczę w tym wątku, może przyda się następnym poszukującym.
  
 
Myślę że będziesz zadowolony