Grill / Atrapa - montaż 2106

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,
Jestem na etapie wymiany grilla i mam szybkie pytanko.
Grill w 2106 montuje się na 6 śrub na dole (po 3 na połówkę), i do tego dochodzą śruby górne.
O ile z górnymi nie mam problemu (jest dojście od strony silnika) to wczoraj jak to obejrzałem to zacząłem się zastanawiać jak przykręcić dolne śruby. Te, które są po bokach przykręcę przez otwory na reflektory ale problem pojawia się przy środkowych, do których nie ma za bardzo dojścia.
Jak to było zamontowane przez fabrykę? U mnie podczas demontażu starego grilla okazało się, że na dole były tylko luźno wetknięte śruby
Mam pomysł, żeby wsadzić tam dłuższe śruby i ręką przykręcić nakrętki przez ten dwa wąskie otwory, które są poniżej grilla.
Jakieś inne rozwiązania?



Na zielono zaznaczyłem śruby, które powinno udać się przykręcić przez otwory na reflektory.
Na niebiesko, te do których brak dojścia.
  
 
Przez fabrykę grill był montowany za pomocą sześciu śrub od góry a w otwory na dole były wetknięte plastikowe stożkowe kołki na których tylko zaczepiała (opierała) się dolna część atrapy. Kołki niestety jest ciężko kupić, ja osobiście jeszcze ich nie spotkałem ani na allegro, ani w żadnym sklepie, chyba że na specjalne zamówienie w dobrym sklepie Lady. Zostaje coś podebrać od innych samochodów, albo kombinować.
  
 
http://www.lada.com.pl/lada.html > katalog 2106 > 06m400.gif
  
 
Cytat:
2012-06-01 22:50:54, milko pisze:
http://www.lada.com.pl/lada.html > katalog 2106 > 06m400.gif



chodzi wam o kołki 2103-8401022 ?

widziałem takie w motoryzacyjnym w moskwie - mogę garśc wziąśc kiedyś do polski.
  
 
Cytat:
2012-06-01 22:58:59, bartixr pisze:
chodzi wam o kołki 2103-8401022 ? widziałem takie w motoryzacyjnym w moskwie - mogę garśc wziąśc kiedyś do polski.



Jak możesz to weź mi z 10 sztuk...
  
 

w porządku, wezmę z 15 sztuk. może jeszcze komuś czytającemu wątek się przydadzą.

  
 
Bartku, dla mnie tez z 10szt.
  
 
kurna, że też wcześniej nie pisałeś..
wziąłem 15 sztuk dzisiaj, tak jak psiałem.

Teraz pozostaje je wam jakoś listem wysłać.
jak komuś się śpieszy to mogę z rosji jak wytrzymacie to chyab w końcu lipca pojade na chwile do polski.

potrzebujesz coś jeszcze, kiedyś chciałeś poprzeczkę KPP 5-ki.
coś z www.tuningsport.ru albo ze zwykłego motoryzacyjnego ?


a może lepiej od razu komplet wszystkim zatrzasków i plastików na całe auto ?
sprzedają się taki gotowe zestawy- cały woreczek pierdółek )




[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2012-06-06 21:51:40 ]
  
 
Cytat:
2012-06-06 21:41:41, bartixr pisze:
kurna, że też wcześniej nie pisałeś.. wziąłem 15 sztuk dzisiaj, tak jak psiałem. Teraz pozostaje je wam jakoś listem wysłać. jak komuś się śpieszy to mogę z rosji jak wytrzymacie to chyab w końcu lipca pojade na chwile do polski. potrzebujesz coś jeszcze, kiedyś chciałeś poprzeczkę KPP 5-ki. coś z www.tuningsport.ru albo ze zwykłego motoryzacyjnego ? a może lepiej od razu komplet wszystkim zatrzasków i plastików na całe auto ? sprzedają się taki gotowe zestawy- cały woreczek pierdółek ) [ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2012-06-06 21:51:40 ]

Nie pali mi sie,moge poczekac do konca lipca. Jaki jest koszt takiego zestawu na caly samochod? Kiedys pytalem o komplet do elektronicznego zaplonu, jak to teraz wyglada cenowo?

A i tak orientacyjnie: ile koszuje komplet sprezyn obnizajacych do klasyka?

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-06-07 20:23:52 ]
  
 

nie zwróciłem uwagi ile cały zestaw klipsów i zatrzasków .. ale pewnie z kilkadziesiąt złotych.
bo jeden tan mały dzyndzel do grilla 15 groszy czyli 10 szt to 1,5 zł.

spróbuję przeliczyć i odpiszę ci o springach i aparacie na priva.
  
 
Cytat:
2012-06-07 20:20:29, felype pisze:
Nie pali mi sie,moge poczekac do konca lipca. Jaki jest koszt takiego zestawu na caly samochod?



zestaw kołków na 2101... (bez 04) to 25 zł - brać -
  
 
Cytat:
2012-06-21 16:52:35, bartixr pisze:
zestaw kołków na 2101... (bez 04) to 25 zł - brać -

Wez dla mnie jeden zestaw. Wiadomo cos o boczkach?
  
 

ok, tobie komplet kołków na całe auto x 1

boczki w tym miejscu gdzie kołki są ale tylko całe czarne, sprzedawane kompletami. jeśli pasuje to pisz.
jak nie to trzeba na moto-rynku ogladać.



Cytat:
2012-06-21 17:34:15, felype pisze:
Wez dla mnie jeden zestaw. Wiadomo cos o boczkach?

  
 
Nie, czarne mi nie pasuja. Potrzebuje takie jak na zdjeciu. Na moto rynku znaczy uzywane?
  
 


nie, nowe - to odpowiednich centrum motoryzacyjnego o wyglądzie bazaru - mnóstwo pawilonów z częściami do rosyjskiej i sowieckiej techniki.
nikt sobie głowy nie zawraca w sprzedawanie używanych gratów do żiguli jeśli nowe są niewiele droższe

nie wiem czy będą takie jak na foto. czyli beżowo - brązowe ? jeśłi będą to brać ?


Cytat:
2012-06-21 18:26:02, felype pisze:
Nie, czarne mi nie pasuja. Potrzebuje takie jak na zdjeciu. Na moto rynku znaczy uzywane?

  
 
Wczesniej tylko dalbys znac jaki koszt.
  
 
Cytat:
2012-06-21 21:44:27, felype pisze:
Wczesniej tylko dalbys znac jaki koszt.



dobra , skrobnę sms.. jak potwierdzisz to działamy jak nic nie napiszesz to znaczy że nie działamy.