Jakie najlepsze cb do mobilka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytani jakie najlepsze CB do mobilka, na co zwrócić uwagę.
zdaję sobie sprawę że to trudne pytanie bo chyba zbyt ogólne bo zależy od rodzaju mobila i anteny ale mi chodzi o pominięcie tych opcji zakładając tu optimum, i nie patrząc na cenę
  
 
większą uwagę trzeba zwrócić na antenę gdyż od niej zależy zasięg i jakość odbioru im dłuższa tym większy zasięg

jesli to ma byc na aucie osobowym to skłaniałbym się w kierunku anten magnetycznych ze względów praktycznych (np. w każdej chwili mozna ją schować do auta; nie trzeba dziur robić lub dokupywac uchwytu)

a jeśli chodzi o radio to muisz też zwrócić uwagę ile miejsca masz na jego zamontowanie i wtedy można rozmawiac o konkretach ale jeśli kasa nie gra roli to polecam PRESIDENT HERBERT na www.president.com.pl możesz sobie pooglądać i poczytać na temat radia tego jak i wogóle na temat sprzętu PRESIDENTA

co do innych producentów się nie wypowiadam bo nie mam za bardzo z nimi kontaktu
  
 
Ja jeszcze dodam od siebie ze trzeba wziasc pod uwage do czego ma to radio sluzyc ... raczej jakis super DXów nie bedzie z auta wiec jakies wstegi i inne takie rzeczy raczej sa zbedna. Moim zdaniem najlepsze do auta jest radio ktore ma jak najwiecej funkcji w gruszce.

pozdr
  
 
sorry że dopiero teraz odpowiadam ale były problemy z internetem, ale już ok. No zainteresdowal mnie Herbercik. Teraz dopiero co zmieniłem antenkę z Lemm 1200 na New Alaska i mam lepsze osiągi ( zgodnie z waszą radą - DZIĘKI) . Ale już mnie kusi żeby zmienic CB. pewnie sprzedam za jakiś czas Harrego i pewnie kupię Herberta. nie wiem jedynie gdzie bym go umieścił ale jak kupię to będę myślał. no trochę kaski trzeba. mam pytanie czy pomiar SWR w tym CB wystarczy żeby zestroić antenkę ?
  
 
w nowym (w sensie kupna) Herbercie wbudowany SWR działa poprawnie do pewnego czasu później zaczyna zawsze wskzywać 3 a w rzeczywistości antenka jest OK więc dla pewności nie antene w jakimś serwisie sprawdzą
  
 
ok, dzięki , no to składam kaskę bo wolałbym nowe cb
ps: sprzęga mi cb z włączonym radyjkiemgdy włączam gruszkę na nadawanie, czy da się coś z tym zrobić; jak na razie wyłączam po prostu radio bo ścisznie głośności cb nic nie daje
  
 
Zestaw najbardziej optymalny do mobila pod wzgledem kasy, parametrow, zabezpieczeniem przed kradzieżą

Antena

Radio

Sposób montażu

Za te pieniadze i własciwości nic nie przebije tego zestawu, tutaj dodam ze mozna go kupic jeszcze taniej
  
 
dzięki za info
- antena taka jaką poleciłeś już kupiłem mam ją od paru dni i zasięg jest o wiele lepszy co do radyjka to mam na razie presidenta harrego asc tak więc narazie przy tym pozostanę choć nie ukrywam że zamarzyl mi się herbert. no cóż pożyjemy zobaczymy.
Dzięki
  
 
A co jest wymagane w kwestji formalnej do posiadania takiego zestawu jaki przedstawił iquest??
Acha i jeszcze jak to się podpina do instalacji elektrycznej auta?? Co jest potrzebne??

Z góry WIELKIE DZIĘKI za odpowiedź

Pozdrawiam
  
 
W wariancie naprostszym potrzebna jest wtyczka do gniazda zapalniczki. I tyle Wymóg formalny to deklaracja zgodności/homologacja.
  
 
Cytat:
2005-06-23 14:58:11, MacTB pisze:
Wymóg formalny to deklaracja zgodności/homologacja.



dla kogo?
  
 
Cytat:
2005-06-23 17:39:03, Góral pisze:
dla kogo?



Dla Policji . Oj chyba nikt nie czyta tego forum.Tak jak mowiłem Góralu u gory temat ZANIM ZAPYTASZ PRZECZYTAJ
  
 
Cytat:
2005-06-23 17:47:25, iquest pisze:
Dla Policji . Oj chyba nikt nie czyta tego forum.Tak jak mowiłem Góralu u gory temat ZANIM ZAPYTASZ PRZECZYTAJ

a komu to ostatnio policja sprawdza radia cb?to niech sie tu wypowie.pretkosc i trzeswosc tak,ale cb oni do tego nie maja uprawnien.
  
 
Witam.
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem CB Radia i mam do Was pytanie.
We Wtorek jade w trase i potrzebuje CB radia. Nie chce wydawac na to sporej kasy (do ok 400zlotych) wiec potrzebuje amatorskiego radia i anteny dzieki ktorym bede mogl dobrze (jak za taka cene) odbierac i nadawac. Bylem dzis w dwoch sklepach i polecono mi takie zestawy:

1. Sunker Elite Two za 270zl
+ Hustler ic100 za 100zl

2.Alan 199a za 270zl
+ Hustler ic 100 za 100zl

Przegladalem juz sporo postow ale o Sunkerze duzo nie znalazlem dlatego bardzo Was prosze o pomoc. Ktory zestaw wybrac? Co Polecacie? Co odradzacie? Moze jakies inne zestawienie??

Wyjezdzam we Wtorek rano dlatego w Poniedzialek MUSZE cos kupic. Z gory Wam bardzo dziekuje i prosze o bardzo szybka odpowiedz.

Pozdrawiam
  
 
witam , co myślicie o radyjku ,pełna nazwa : K6122 AM/FM MK-3 ????ziutek217@wp.pl
  
 
Ja ostatnio kupiłem sobie do auta President Johnny 2 +antena President Florida i uważam z ejest super
  
 
PRESIDENT - EMPEROR KENJI czy UNIDEN PRO 520 XL. Który Waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego? Kenji nie ma RF gain'u ale za to jest ASC. Czy RF gain jest rzeczywiście potrzebny-tzn. jak często go używacie (zmieniacie jego położenie) w swoich CB ? Z innej strony co możecie powiedzieć o działaniu ASC-czytałem na forum ze często ucina lekkozaszumione ale jeszcze zrozumiałe sygnały-zdarza się że słychac tylko urywki słów. Na które radio wobec tego warto postawić?

Pozdrawiam