Amortyzator- czy powinna tam być guma?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Nadszedł kres moich tylnych amortyzatorów. Kupiłem komplet niezbyt drogich na allegro i zastanawia mnie jedna rzecz:
Czy w miejscu zaznaczonym strzałką gdzie osiada sprężyna powinna być jakaś guma amortyzująca? Jeśli nie, czy nie ma przez to żadnych stuków? przecież tam metal z metalem się łączy


  
 
żadnej gumy tam nie ma ,wkładasz tam spreżyne i tyle
  
 
a ja Ci powiem,ze jak wymienialem u siebie zawias to mialem takie specjalne gumy zalozone na dole sprezyny,wlasnie w tym miejscu gdzie sprezyna osadzona jest na amortyzatorze
poprostu naciagalo sie ja na sprezyna na pierwszy zwoj
pozdro.

[ wiadomość edytowana przez: Marcin dnia 2007-10-11 00:14:56 ]
  
 
oryginalnie tam przychodziła guma, ale jak jej nie założysz to nic się nie stanie
  
 
Cytat:
2007-10-11 00:13:55, Marcin pisze:
a ja Ci powiem,ze jak wymienialem u siebie zawias to mialem takie specjalne gumy zalozone na dole sprezyny,wlasnie w tym miejscu gdzie sprezyna osadzona jest na amortyzatorze poprostu naciagalo sie ja na sprezyna na pierwszy zwoj pozdro. [ wiadomość edytowana przez: Marcin dnia 2007-10-11 00:14:56 ]


też tak miałem ale nie wiem poco była, po jakimś czasie się rozwaliła, zjechała w duł po sprężynie i tarła o nadkole robiąc przy tym straszliwe bryyyybryyyy