Sonda lambda - zgadnijcie ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
z góry uprzedzam, że spędziłem wczoraj pół dnia na forum i przeczytałem wszystkie posty o lambdzie!!!
Problem jest taki:
nowokupione autko, przegląd u znajomego i na spalnach wykazało, że lambda padnięta (czuć mocno benzynę). Jadę do drugiego znajomego do hurtowni i kupuję NGK 4 przewody, uniwersalna.Super!Zakładam zgodnie z instrukcją!!!Jeżdzę jakiś czas, ale nadal lipa!!!Czytam forum!!!Robię test komputerowy - wynik sonda nie działa!!Wkurzam się!Czytam wszyskie posty na forum o lambdzie!!!Biorę miernik i do roboty!Pierwsze - brak zasilania grzałki - wynik = padnięty bezpiecznik (fachowcy nie wykryli!!!!!!!!!!!!), drugi krok - podłączenie masy sondy do masy auta (myk fordowski z forum - rzeczywiście przedtem masy nie było!!!), trzeci krok - pomiary = na gazie - 0,1 do 0,9, czyli ok!!!Przełączam na gaz - 0,1 - 0,15, 0,7 itd - jakieś dziwne odczyty i częściowo stoi w miejscu!!! Co może byc tego powodem?????Z tego, co wiem komputer gazu pobiera sygnały sondy z kompa essiego, więc co jest grane????
Pomocy!!!!
Może Wilku się odezwie i znowu mi pomoże
  
 
puk, puk........jesteście?
Ludzie dobrej woli
  
 
hmm...
a skad mierzysz napiecie? bezposrednio na sondzie czy gdzies dalej?

moze jesli na benzynie jest ok, to sonda dobrze pokazuje i gaz jest zle dawkowany? rozumiem ze wskazania na gazie nie zmieniają sie tak szybko jak powinny. a czy jak potrzymasz go na obrotach to tez stoi wskazanie?
no i czy silnik chodzi normalnie czy nie?
pozdr
  
 
Cytat:
2007-10-06 16:40:28, szymi79 pisze:
trzeci krok - pomiary = na gazie - 0,1 do 0,9, czyli ok!!!Przełączam na gaz - 0,1 - 0,15, 0,7 itd - jakieś dziwne odczyty i częściowo stoi w miejscu!!!



Ktore to odczyty z benzyny ?
  
 
hihi - tez mnie to zastanowiło, ale skoro z gazu przełącza na gaz, to chyba te pierwsze :p
  
 
Cytat:
2007-10-06 16:40:28, szymi79 pisze:
Witam, z góry uprzedzam, że spędziłem wczoraj pół dnia na forum i przeczytałem wszystkie posty o lambdzie!!! Problem jest taki: nowokupione autko, przegląd u znajomego i na spalnach wykazało, że lambda padnięta (czuć mocno benzynę). Jadę do drugiego znajomego do hurtowni i kupuję NGK 4 przewody, uniwersalna.Super!Zakładam zgodnie z instrukcją!!!Jeżdzę jakiś czas, ale nadal lipa!!!Czytam forum!!!Robię test komputerowy - wynik sonda nie działa!!Wkurzam się!Czytam wszyskie posty na forum o lambdzie!!!Biorę miernik i do roboty!Pierwsze - brak zasilania grzałki - wynik = padnięty bezpiecznik (fachowcy nie wykryli!!!!!!!!!!!!), drugi krok - podłączenie masy sondy do masy auta (myk fordowski z forum - rzeczywiście przedtem masy nie było!!!), trzeci krok - pomiary = na gazie - 0,1 do 0,9, czyli ok!!!Przełączam na gaz - 0,1 - 0,15, 0,7 itd - jakieś dziwne odczyty i częściowo stoi w miejscu!!! Co może byc tego powodem?????Z tego, co wiem komputer gazu pobiera sygnały sondy z kompa essiego, więc co jest grane???? Pomocy!!!! Może Wilku się odezwie i znowu mi pomoże



Pomaluśku. I tak jak Ola zauważyła - które pomiary odnoszą się do benzyny, a które do LPG, bo trochę zamotałeś...
  
 
sorki!!Zagubiłem się!!Reasumując - pomiary "dobre" są na gazie, a "złe" na benzynie!!! I to mnie właśnie zastanawia
  
 
A gazik masz jaki? Bo moze masz inny problem, jesli masz emulator lambdy, i podlaczasz sie do kabla sygnalowego od emulatora, a nie od lambdy, to pokazuje dobrze, ale to nie ten odczyt? Ja mialem taka sytuacje, ze fachowcy pomylili kable. Napisz czy masz ten emulator to dalej pomyslimy.
  
 
Niestety nie weim, czy mam jakiś emulator Gaz mam BRC sequent 24 od 10 dni!Ja wpinałem się w kabel sygnałowy sondy przy jej wtyczce!
  
 
No tak, ale jesli jak pisze pomylone jest podlaczenie emulatora, to wlasnie takie cyrki sie dzieja. A co na to gazownicy? Przed zalozeniem gazu bylo ok?

Poszukaj sobie schematow podlaczenia gazu powinienes miec znalezc informacje co i jak.

Mam dziwne przeczucie ze tu moze lezec problem. Ewentualnie mozesz probowac z resetem kompa w aucie (odlaczenie klemy i programowanie), ale watpie ze to cos pomoze
  
 
No właśnie. I ja mam taki sam "MYK". Na gazie ok... jak tylko przełączę na benzynę to do 3000 obrotów sinik szaleje (na ogół brak mocy). Jak zrobię reset kompa to na krótką metę pomaga, ale potem wraca i wkurza. Aha, to też instalacja BRC do mono wtrysku. Chciałem już wymieniać sondę , ale widzę, że to nie pomoże.
  
 
przed gazem, też wariowała, a do tego jak się ostatnio okazało spalony był bezpiecznik grzałki Dziwię się, bo auto pali 15 l gazu przy miejskiej jeździe, a benzyny palił ok. 11 l ! Coś jest tam nie tak, ale jak widzę będzie to twardy orzech do zgryzienia Nie wiem po prostu, czy mam cisnąc gazowników???
  
 
będę wdzięczny za każdą sugestię, która doprowadzi do rozwiązania moich problemów!

  
 
Jeżeli masz sekwencję, to za właściwe parametry na gazie odpowiada emulator raczej.

A co do benzyny - podobny problem jest chyba tutaj - muszę przemyśleć sprawę. Jakby moja skleroza dała o sobie znać, proszę monitować
  
 
przy sekwencji nie ma emulatora sondy. Sygnał sondy jest wykorzystywany tak samo jak dla sterownika PB.
Masz źle zestrojona instalacje LPG. sterownik ustawił sie dla LPG, więc jak przełączysz na PB, to bedzie kicha, zbyt duza rozbieznośc z ustawieniami pomiedzy Pb a LPG.

Katalizator masz ??
  
 
Cytat:
2007-10-08 07:15:35, Slawko pisze:
przy sekwencji nie ma emulatora sondy. Sygnał sondy jest wykorzystywany tak samo jak dla sterownika PB. Masz źle zestrojona instalacje LPG. sterownik ustawił sie dla LPG, więc jak przełączysz na PB, to bedzie kicha, zbyt duza rozbieznośc z ustawieniami pomiedzy Pb a LPG. Katalizator masz ??



zgadza się
  
 
Cytat:
2007-10-08 07:15:35, Slawko pisze:
przy sekwencji nie ma emulatora sondy. Sygnał sondy jest wykorzystywany tak samo jak dla sterownika PB. Masz źle zestrojona instalacje LPG. sterownik ustawił sie dla LPG, więc jak przełączysz na PB, to bedzie kicha, zbyt duza rozbieznośc z ustawieniami pomiedzy Pb a LPG. Katalizator masz ??



Dziękuję za naprostowanie.
  
 
Wilku - trzymam Cię za słowo
Katalizator fizycznie jest, ale jak działa, to niestety nie mam pojęcia
Dzisiaj idę męczyć gazowników!!!!!!!!
Dam znać, czy roziąże to moje problemy!!!!!!!!!!
  
 
Na środę umówiłem się z gazownikami i zobaczę, co wyjdzie???!!!
Poza tym zrobiłem dzisiaj reset kompa (po cennych radach z forum) i mam wrażenie, że jest lepiej, ale to dopiero kilka godzin minęło
  
 
Witam,
jestem już po wizycie u gazowników!Rzeczywiście podczas pobierania informacji z kompa od essiego i porównywania ich z gazem wychodzą rozbieżności, dlatego nie moga wgrać programu!Natomikast przejechalismy się i parametry zostały ustawione ręcznie i autko zbiera się lepiej niż na benzynie
Także, jeżeli nic się nie zmieni, to chyba sobie odpuszczę walkę z benzyną!