Skrzynia biegów - problem.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mechanik twierdzi, że moge w ciemno kupić skrzynie od 525 E-34 i bez nikakich problemów to podejdzie do mojej 535 - czy aby to prawda? Czy większa moc w 535 nie będzie powodowała ponadnormatywnego zużycia skrzyni od 525? Pozdrawiam wszystkich zapaleńców, którzy na masce mają biało-niebieską szachownicę.
 
 
ZUŻYCIE TO RAZ, A DWA TO JAZDA. OBIE SKRZYNIE MAJĄ RÓZNE PRZEŁOŻENIA I MOŻE BYĆ NIECIEKAWIE Z JAZDĄ. RADZIŁBYM POSZUKAĆ JEDNAK TEJ ORYGINALNEJ.
 
 
Oczywiście ze tak.
Jeśli współczynnik przełożenia jest inny (a pewnie tak jest) to nie radziłbym.
Nie po to pokolenie "helmutów" konstruowało takie auta żeby.........


  
 
nie bedzie pasowac od 525 do twojej 535 ta skrzynia napewno mi niepasuje do 530.
  
 
To 525 to ma silnik M20 czy M50??? Bo to były różne skrzynie i z tego co wiem nie pasują do silnika M30.
A jeśli chodzi o przełożenia w skrzyni to nie wszystko. Należy też pamiętać że mosty mają też różne przełożenia
  
 
No stary nie słuchaj mechanika bo stracisz tylko kase na skrzynię ta skrzynia napewno nie pasuje. Kumpel ma 2,5 litrowa piątke i kupił silnik 3,5 litra teraz jego bmka stoi już 2 miesiac bo stary silnik sprzedał a skrzynia nie pasuje.
  
 
Cytat:
2006-09-21 21:31:07, Bossi pisze:
No stary nie słuchaj mechanika bo stracisz tylko kase na skrzynię ta skrzynia napewno nie pasuje. Kumpel ma 2,5 litrowa piątke i kupił silnik 3,5 litra teraz jego bmka stoi już 2 miesiac bo stary silnik sprzedał a skrzynia nie pasuje.



Myslisz ze po 3 latach autor wątku nadal jest zainteresowany odp??
  
 
Jego pewnie wtedy nie, ale mnie dzisiaj tak