Zabudowa woofera i wzmaka w bagazniku by kiepas96 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
no pieknie ja na koniec pokusil bym sie o wylorzenie wszystkiego jednakowym materialem - moze to wina aparatu/oswietlenia, ale material troche sie rozni odcieniem...
co do glosnika to mysle ze mozna szukac jakiegos co sie dobrze spisuje w 25-30 litrach przy obudowie zamknietej...
  
 
jak ja wam pokaze moja zabudowe to chyba padniecie ale to tylko z braku czasu (lenistwa), jak nie zapomne to wrzuce jutro fotki,

a u Ciebie to wyglada calkiem fajnie
  
 
Na żywo wygląda to lepiej fotki robiłem telefonem jak było juz ciemno. Troche materiał sie różni.
Co do głośnika to juz mam wybrany Intertechnik mds08, ale musze poczekać bo rozrząd mam do roboty.
Razem z wooferem bede robił panele w drzwiach na 16tki, ale blokuje mnie kolega grzee z szybami którcyh jeszcze nie mam



jakieś pomysły jak zatkać ten otwór między wzmacniaczem a lampą - tak żeby szybko sćiągnąć i wymienic żarówke?


troche lepsiejsza fotka







[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2007-10-19 19:54:37 ]
  
 


skrzynka juz prawie gotowa, max głośnik jaki tam wejdzie to 20cm.
Ale tak to jest jak sie nie chce ograniczać pojemności bagażnika.
Prace ida cały czas do przodu.

Płyta 15mm klejona i skręcana wkrętami
  
 
na mały litraz około 28litrów polecam lanzara max 10. pieknie gra tylko ze to 25cm srednicy.
  
 
nie da rady 25cm, i litrów zabraknie







Ten głosnik nie jest docelowy, tylko na próbe wsadzony i gra w sumie dobrze ale jest słaby (porównywalnie do woofera w moim kinie philipsa.... teraz tylko kupic głosnik IT i zabudować
  
 



[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2007-10-21 00:36:01 ]
  
 
kiepas96 polecałbym Ci jakiś głośnik pioneera z serii f ponieważ one sa przystosowane do skrzyni, zabudowy o małym litrażu a co do zabudowy to zamknieta a nie z bass reflexem
  
 
Cytat:
2007-10-21 14:20:24, pebees pisze:
kiepas96 polecałbym Ci jakiś głośnik pioneera z serii f ponieważ one sa przystosowane do skrzyni, zabudowy o małym litrażu a co do zabudowy to zamknieta a nie z bass reflexem



to, jakiego rodzaju ma być obudowa zależy w ogromnej mierze od tego jakiej muzyki słuchasz, jeśli jest to techno i wszystko inne co ma szybki bit to obudowa jak najbardziej zamknięta, do HH i czarnej muzy tylko i wyłącznie obudowa typu BR, zresztą ten Intertechnik nie potrzebuje dużych mocy i dość dobrze radzi sobie w skrzyni BR nawet z muzyką techno, wiem z autopsji bo sam takowy posiadam z tym, że wsadzony jest w obudowę liczoną specjalnie pod ten właśnie głośnik. Swoją drogą oglądałem zdjęcia Twojej skrzynki i powiem Ci że jestem pod wrażeniem o ile była liczona. Zrobić taką skrzynkę (tyle załamań i kątów) jest nie lada sztuką, chętnie posłucham jak ten IT gra w takiej konstrukcji...

pozdro
Suchii
  
 
Suchii z ta zamknieta i otwarta obudowa to jest rożnie, a wydaje mi sie ze najważniejsza sprawą jest obudowa tzn albo ta zabudowa albo skrzynia z jakiego materiału została wykonana chodzi mi o grubość a z tym litrażem to zawsze jest on podany i daje sie raczej jego górna granice
  
 
pebes,
o ile w konstrukcjach zamkniętych dopuszcza się dość spory margines błędu przy liczeniu skrzyni, tak w przypadku konstrukcji z portem BR taki margines jest niezmiernie mały, chodzi mi o to że przy skrzyni BR nawet idealnie policzonej, samo jej wykonanie to już duże wyzwanie, wystarczy się pomylić przy klejeniu bądź wycinaniu elementów, a głośnik nie pokaże swoich możliwości, pamiętajmy że to wzmacniacz steruje membraną (napędza i hamuje). Można się pokusić o "oszukanie" głośnika dobierając odpowiednie wygłuszenie żeby "myślał" że został zamontowany w skrzyni o większym litrażu (chodzi o ciśnienie). Jeśli chodzi o materiał na skrzynie basową to zasada jest prosta --> im sztywniejszy tym lepszy. Generalnie chodzi mi o to, że nawet najlepszy głośnik zagra beznadziejnie w kiepskiej obudowie, bas będzie słyszalny i owszem, ale przy tym ten hałas a do tego jak pudło wpadnie w rezonans to będzie po prostu tragedia... W takim przypadku chyba lepiej kupić sobie huczącą tubę i mieć sprawę załatwioną...

EDIT:
Dla mniej wtajemniczonych polecam TEN poradnik, jest naprawdę świetnie napisany

[ wiadomość edytowana przez: Suchii dnia 2007-10-21 17:35:24 ]

[ wiadomość edytowana przez: Suchii dnia 2007-10-21 17:39:47 ]
  
 
Skrzynia jest solidna płyta jest gruba i sztywna, wytłumiona na razie nie jest. Producent podaje ze IT MDS8 z BR potrzebuje 20l
ile Ty masz? aha no i w którym miejscu proponujesz BR dać i jaki długi. Muza HH z ciężkim basem.


[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2007-10-21 17:42:39 ]
  
 
u mnie to wyszło ok 19,7 litra, ale dokładnie nie pamiętam, projekt wraz z wymiarami skrzynki dostałem od Kamyka, skrzynka jest w kształcie prostokąta,(wąska i wysoka) wykonanie jej nie sprawiło wiele trudności, dopiero całą skrzynkę będę chciał zabudować w bagażniku, narazie z braku czasu jakoś mi się to nie udaje

Jeśli chcesz to wygrzebie ten projekt wraz z wymiarami, powinienem go gdzieś jeszcze mieć, pamiętaj że dobra skrzynka to więcej niż połowa sukcesu a portem BR właśnie się ją stroi, jego długość jest BARDZO ważna, u mnie chyba 17cm ale pewności nie mam, wiem że musiałem skleić 2 porty BR żeby uzyskać odpowiednią długość bo nigdzie nie mogłem dostać jednego tak długiego. Port ten powinno się umieszczać na ściance na której zamontowany jest głośnik, ew. na ściance bocznej i tak właśnie jest u mnie, po prostu konstrukcja mojej skrzynki nie pozwala jej zestroić umieszczając port BR z przodu.

ściągnij i przeczytaj FAQ do którego link podałem niżej a dowiesz się z niego naprawdę wiele...

A tak między nami to gratuluje wyboru Intertechnika, to naprawdę dobry głośnik i potrafi wieeeele zdziałać jak na tak małą konstrukcję
  
 
Suchii powiedziałeś "jeśli jest to techno i wszystko inne co ma szybki bit to obudowa jak najbardziej zamknięta, do HH i czarnej muzy tylko i wyłącznie obudowa typu BR" a mi sie wydaje ze odwrotnie ;] a co do materiału to grubość jest ważna bo ja miałem ten sam głośnik w takich samych skrzyniach - ten sam litraż wymiar itp tylko grubość ścianek była inna i jest różnica w graniu
  
 
jak bedziesz miał wolny czas to możesz zapodać projektem chętnie zobacze alternatywe. Czy ten twój woofer też był planowany pod zabudowe?
  
 
Cytat:
2007-10-21 20:31:43, pebees pisze:
Suchii powiedziałeś "jeśli jest to techno i wszystko inne co ma szybki bit to obudowa jak najbardziej zamknięta, do HH i czarnej muzy tylko i wyłącznie obudowa typu BR" a mi sie wydaje ze odwrotnie ;]


pebees masz rację, wydaje Ci się...

Cytat:
a co do materiału to grubość jest ważna bo ja miałem ten sam głośnik w takich samych skrzyniach - ten sam litraż wymiar itp tylko grubość ścianek była inna i jest różnica w graniu


wiesz, to co tu napisałeś potwierdza tylko mój wywód na temat sztywności, przecież to logiczne że im grubsza ścianka tym sztywność jest większa, tylko masa skrzynki może przyprawiać o ból kręgosłupa, dlatego najlepiej jest znaleźć tzw. złoty środek, a nim może okazać się płyta MDF, która przy rozsądnej grubości cechuje się dużą sztywnością. Mam nadzieję, że wyczerpałem temat...


kiepas96, poszukam tego schematu wraz z wymiarami i postaram się Ci zapodać, możesz też napisać do Kamyka na PW, może ma jeszcze gdzieś projekt tej obudowy...
  
 


jak przyciemnić plexi? kolor załatwie podświtleniem
  
 
Bardzo schludnie to wygląda, lecz uniemożliwiłeś sobie dogodny dostęp do tylniego amortyzatora..... a szkoda.

Ja w swojej zabudowie starałem się, aby była zarówno estetyczna jak i funkcjonalna, a raczej aby mi nie zawadzała i żebym nie musiał jej demontować. Zauważ, że w moim bagażniku jestem w stanie odkręcić amortyzator bez konieczności zdejmowania zabudowy, jak i założyć rozpórkę na tylne kielichy.
  
 
podoba mi sie
a oprocz jasnej foli do szyb nie przychodzi mi inny pomysl by przyciemnic plexi
  
 
żeby dojść do amortyzatora wystarczy odkręcić kilka wkrętów, przeciez amorków nie wymienia sie co chwile, a jakby co to 2miuty i zabudowa sciagnieta, zostanie tylko rama wzmacniacz na aucie,
myślałem o folii i tak to chyba zrobie, chyba że dostane gdzieś juz sciemnione pleksi