Podświetlenie zegarów...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Z racji tego, że przepaliła mi się żaróweczka od prędkościomierza zabrałem się do jej wymiany... Wyciągnąłem zegary jak to jest opisane na forum... Aby mieć świety spokój chciałem wymienić wszystkie żaróweczki, łacznie z tymi od kompa (4szt.). Te od zegara łatwo poszły, ale te pierdolniki małe od kompa co ruszyłem to się ukruszyły skrzydełka. Wiec tu moje pytanko, jak te małe pierdolniki wyciągnąć aby nie połamać?
Aha... Jakie powinny być moce żaróweczek na zegary i kompa, bo już głupi jestem. Na forum piszą opowiednio 5 i 2W, a ja miałem założone na zegary 2W i 2W na kompa... Założyłęm 3W na zegary, kompa nie ruszałem...
Pozdrawiam!
  
 
2W na zegary i 3W na kompa. Żarówki możesz kupić z oprawkami jak Ci się rozpadły...
  
 
niestety bratyslaw mylisz sie. moce żarówek w liczniku to:
podświetlenie - 3W - żarówki o kształcie tych, które zastosowane są w pozycyjnych;
kontrolki - 1,2W w czarnych oprawkach - większość kontrolek bo może być też kilka sztuk 2W w zielonych oprawkach (np. jedna taka od ładowania);
komputer - 2W w zielonych oprawkach - te są słabym punktem wszystkich liczników i komputerów bo zazwyczaj znacznie szybciej się przepalają niż reszta (no w sumie świecą non stop jak tylko silnik chodzi) a zdarza się także, że i ramki są skruszałe czy stopione z powodu jak w nawiasie
  
 
Być może się mylę, 2 tygodnie temu zmieniałem podświetlenie kompa i u mnie siedziały 3W (czarne oprawki, były takie od czasu sprowadzenia samochodu z Niemiec). Kontrolki owszem - 1,2W. Natomiast w podświetleniu licznika nie wiem jakie siedzą - zajrzałem do książki... W sumie 1W różnicy to poprawa/zmniejszenie intensywności podświetlenia...