Lada 2103 - Pawel_66/Konrii - Strona 12

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
I w takie zimno montowałeś klin?
  
 
ano
żeby było śmieszniej zajęło mi to ze 40 minut może
  
 
Konrad, masakra... Brak słów żeby to opisać Silnik pracuje jak marzenie, a ogrom pracy powala... Będę mógł liczyć na pomoc przy wkładaniu m42 do siebie? Bardzo powoli do tego dojrzewam, głównie przez finanse. Ale to jest to... Gratulacje
  
 
Więc tak, mamy maj, a strojenie miało być w marcu. Czekam na info, bo bardzo mnie to ciekawi.
  
 
ano miałobyć ale... się odwlekło
z kilku przyczyn:

1) okazuje się że intercooler to konieczność - jak było zimno nie było tego czuć ale teraz gdy temperatury są wyższe moc silnika bardzo spada po rozgrzaniu - więc muszę go dorobić a nie będzie to łatwe aby go nie było widać :/

2) skrzynia z E36 jest za krótka - mam już dłuższą z E30 ale trzeba przerzucić

3) trzeba wzmocnić łapę kompresora bo nadal się minimalnie poddaje i pasek potrafi się ślizgnąć

4) muszę przerobić wał napędowy (przy okazji skrzyni) - rozwiązanie z przegubem napędowym jest ok ale któryś raz mi potargało osłonę gumową i mnie to drażni... wskoczy chyba kompletny wał z E30

tak czy siak - auto jeździ normalnie i bezawaryjnie i ponieważ sprzedałem E32, jeżdżę nim na zmianę z Wołgą na co dzień

a całość troszkę się odwlecze ponieważ kupiłem i ogarniam nową zabawkę:





a muszę ją skończyć przed sierpniem więc Łada musi poczekać trochę
  
 
Uada próbnie stanęła na ATS Classic 14x7

Opona na pewno jest za mała i trzeba trochę obniżyć tył ale generalnie nawet mi się widzi. Mam sprężyny H&R od Mercedesa 190, ktoś mi kiedyś mówił że pasują one na tył Łady - rzeczywiście wyglądają podobnie, zobaczymy





  
 
Moje pierwsze słowa po zobaczeniu zdjęć:

"No, k^#wa, rakieta normalnie..." Kozacko
  
 
Uada dostała nową skrzynie biegów - dłuższą od E30 i jeśli ktoś będzie chciał kiedyś monotwać iSa to polecam wsadzać od razu z nią - uwaga ma inne łożysko wałka sprzęgłowego i wysprzęglik. Teraz samochód jest o wiele szybszy, skrzynia z E36 bez nadbiegu jest przy przełożeniu mostu Łady za krótka - tzn do KJS itp byłaby idealna, ale na drodze w praktyce bardzo szybko kończą się biegi. Ponadto auto szybciej się rozpędza ponieważ wcześniej były biegi zbyt gęsto i w praktyce 100km/h osiągało dpiero na 3 a w tym momencie na 2ce.

Ponadto auto dostało short-shifter z BMW co znacząco skróciło bieg lewarka pomiędzy poszczególnymi pozycjami.

Teraz rozkminiam temat IC ;P
  
 
Zagłada poszła leciutko w dół i dostała jeszcze inne kółka











  
 
Teraz jest naprawdę kozacko!! Nic więcej nie zmieniaj
Proszę Konrii wyślij mi takie zdjęcia na maila bądź na naszą stronkę klubową w pełnej jakości bo chciałbym widzieć jakiś miesiąc z Twoją Ładą na kalendarzu.
  
 
Piękna sztuka
  
 
Cytat:
2014-11-04 17:12:20, djmarkus pisze:
Teraz jest naprawdę kozacko!! Nic więcej nie zmieniaj Proszę Konrii wyślij mi takie zdjęcia na maila bądź na naszą stronkę klubową w pełnej jakości bo chciałbym widzieć jakiś miesiąc z Twoją Ładą na kalendarzu.



prześle tylko musze znaleźć czas ;P
które chcesz ?
  
 
Dawaj wszystkie!! Wszystkie są niesamowite
  
 
Konrad, mógłbyś wrzucić trochę więcej info/foto tej Kopiejki ? A najlepiej załóż o niej nowy temat.
  
 
Znajome wozy
  
 
Cytat:
2014-11-13 06:11:34, emde pisze:
Konrad, mógłbyś wrzucić trochę więcej info/foto tej Kopiejki ? A najlepiej załóż o niej nowy temat.



2101 jak to 2101 - właśnie odbieram od lakiernika







  
 
Zagłada jest wprost genialna! Nie dość, że wygląda pięknie, to pod maską drzemie ciekawa moc. Gratuluję furmanki, jest kozacka!
  
 
Pięknie wyszła wielkie gratulację
  
 
gratuluje profi robota tez mysle o kompresorze do mnie m42